Skrzydełka w sosie sojowym
- Skrzydełko kurczaka (700 g)
- Sos sojowy (100 ml)
- Bulion warzywny (200 ml)
- Marchewka - 1 średnia sztuka (150 g)
- Kapusta biała (150 g)
Przepis na skrzydełka w sosie sojowym krok po kroku
Skrzydełka zamarynuj w sosie sojowym przez 4-5 godzin.
Marchewkę obierz i pokrój w słupki. Kapustę posiekaj w drobne piórka.
W garnku umieść kapustę i marchew, na wierzch wyłóż skrzydełka wraz z sosem sojowym, wlej bulion, dodaj ziele angielskie i liść laurowy. Duś na średnim ogniu 30-35 minut. Dopraw pieprzem i ewentualnie solą.
Gotowe danie podawaj na ciepło z ulubionymi dodatkami.
Więcej informacji na temat skrzydełek w sosie sojowym
Skrzydełka w sosie sojowym to doskonała propozycja na smaczne danie dla całej rodziny. Skrzydełka świetnie sprawdzą się na obiad lub na imprezę ze znajomymi, rewelacyjnie smakują podane na ciepło i na zimno. Przepis na skrzydełka w sosie sojowym jest prosty do przygotowania dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego aby go wykonać. Do jego przygotowania będą Ci potrzebne następujące produkty spożywcze: skrzydełka z kurczaka, sos sojowy, bulion warzywny, marchew, kapusta biała, liść laurowy i ziele angielskie.
Jak zrobić skrzydełka w sosie sojowym? Na początek umyj skrzydełka i osusz ręcznikiem papierowym. Następnie do miski włóż skrzydełka i zalej sosem sojowym. Wstaw do lodówki na 6 godzin. Marchewkę obierz i pokrój w słupki, kapustę posiekaj w drobne pióra. Do garnka włóż kapustę i marchew, na wierz ułóż skrzydełka w sosie sojowym. Wlej bulion warzywny, dodaj liście laurowe i ziele angielskie. Duś na średnim ogniu prze 30-35 minut. Dopraw pieprzem i ewentualnie solą jeśli zajdzie taka potrzeba.
Kapusta biała to bardzo popularne warzywo dostępne cały rok. Kapusta zawiera dużo błonnika, regulującego pracę układu trawiennego oraz poprawiającego perystaltykę jelit. Błonnik wpływa także na obniżenie poziomu cholesterolu we krwi. Kapusta jest warzywem zawierającym dużą ilość witaminy C, która wzmacnia odporność naszego organizmu oraz wspomaga naczynia krwionośne. Skrzydełka z kurczaka są źródłem pełnowartościowego białka zwierzęcego. Białko jest bardzo ważnym makroskładnikiem dla naszego organizmu. Odpowiada za budowę komórek naszego organizmu oraz wytwarzanie niektórych hormonów. Dlatego powinniśmy dbać o odpowiednią podaż tego składnika pokarmowego. Pamiętaj, aby wybierać mięso od kur karmionych paszami bez GMO oraz hodowanych bez antybiotyków.
Podsumowując pomysł na skrzydełka w sosie sojowym to idealne danie na imprezę czy też rodzinny obiad. Dobre skrzydełka muszą się marynować kilka godzin tak aby wszystkie smaki miały czas się przegryźć. Pyszne skrzydełka duszone w sosie z warzywami smakują dobrze na ciepło oraz na zimno.
Alergeny w skrzydełkach w sosie sojowym
Lista alergenów dla skrzydełek w sosie sojowym przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Sos sojowy
-
Soja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Sos sojowy
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- bulion warzywny
Wartości odżywcze skrzydełek w sosie sojowym
Skrzydełka w sosie sojowym to smaczna przekąska lub w połączeniu z dodatkami pożywny obiad. Skrzydełka są źródłem białka, tak ważnego dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Wybieraj mięso z chowu bez antybiotyków.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.