Skrzydełka w occie
- Skrzydełko kurczaka (2000 g)
- Ocet spirytusowy - 1 szklanka (250 ml)
- Koncentrat pomidorowy - 2 łyżki (50 g)
- Cukier - 1/3 szklanki (60 g)
- Cebula - 2 średnie sztuki (150 g)
- Mąka pszenna - typ 450 (tortowa) - 5 łyżek (60 g)
- Jajko (1 szt.)
- Bułka tarta - 8 łyżek (80 g)
- Olej rzepakowy (100 ml)
Przepis na skrzydełka w occie krok po kroku
W dużym garnku zagotuj wodę. Do gotującej się wody rzuć umyte skrzydełka i gotuj 30 minut.
Skrzydełka wyjmij z wody, pozostaw do wystudzenia.
Na dużej patelni rozgrzej olej.
Skrzydełka obtocz w mące, jajku i bułce. Smaż na złoto z każdej strony.
Do każdego słoika dodaj pokrojoną w plastry cebulę, 3 ziele angielskie, 2 liść laurowy i 0,5 łyżeczki ziaren gorczycy. Włóż skrzydełka.
W garnku zagotuj 6 szklanek wody i ocet. Dodaj cukier, koncentrat pomidorowy, zagotuj ponownie i zalej skrzydełka.
Szczelnie zamknij i pozostaw do wystudzenia.
Skrzydełka są gotowe po 2 dniach.
Więcej informacji na temat skrzydełek w occie
Skrzydełka w occie to oryginalna, marynowana przekąska. Skrzydełka marynowane w occie z cebulą mają charakterystyczny, wyjątkowy smak. Świetnie smakują zarówno na zimno jak i na ciepło, z dodatkiem różnych sosów, sałatki warzywnej i dobrego, świeżego pieczywa.
Skrzydełka w zalewie octowej są łatwe i szybkie w przygotowaniu. Zalewa, która jest przygotowywana to zalewa, taka jak do innych produktów marynowanych. Zalewę możesz przygotować także z ketchupem, doda on więcej smaku i aromatu tej potrawie. Do zalewy możesz dodać także inne przyprawy, na przykład papryczkę chili, musztardę i miód czy przygotować zalewę słodko-kwaśną lub słodko-ostrą. Skrzydełka są smażone, ale możesz je upiec, zamiast smażyć. Do marynowania możesz wykorzystać pozostałe kawałki pieczonego kurczaka po obiedzie. Skrzydełka w słoiku przed podaniem, powinny być przechowywane przez minimum 2 dni, jednak im dłużej tym będą smaczniejsze. Marynowanie, ze względu na użycie wysokiej temperatury jest skuteczną formą utrwalania żywności poprzez zahamowanie aktywności enzymów oraz drobnoustrojów. Jeśli uwielbiasz marynowane produkty i często je spożywasz, do procesu przygotowania zastosuj ocet jabłkowy zamiast spirytusowego. Zamień go także jeśli masz refluks, chorobę wrzodową, nadżerki, zapalenie błony śluzowej żołądka lub anemię. Spożycie octu spirytusowego powinni jednak ograniczyć wszyscy, głównie kobiety w ciąży, ze względu na to, że ocet spirytusowy niszczy erytrocyty co może prowadzić do anemii. Jednak produkty marynowane spożywane okazjonalnie i w małych ilościach nie wpłyną negatywnie na nasze zdrowie.
Przepis na skrzydełka w occie jest naprawdę łatwy w przygotowaniu a smak dania wyjątkowy. Skrzydełka w occie świetnie sprawdzą się na imprezy lub święta jako oryginalna przekąska. Eksperymentuj z dodatkami do zalewy aby otrzymać swój ulubiony smak.
Alergeny w skrzydełkach w occie
Lista alergenów dla skrzydełek w occie przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna - typ 450 (tortowa)
- Bułka tarta
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- gorczyca
Wartości odżywcze skrzydełek w occie
Skrzydełka w occie to jedna z oryginalnych propozycji na przekąskę ze skrzydełek. Jednak nie powinny być one spożywane często ze względu na zawartość octu.
Energia i białka
(945g)
Węglowodany
(945g)
Tłuszcze
(945g)
Witaminy
(945g)
Składniki mineralne
(945g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.