Skrzydełka w miodzie i musztardzie
- Skrzydełko kurczaka (700 g)
- Musztarda (100 g)
- Miód (70 g)
Przepis na skrzydełka w miodzie i musztardzie krok po kroku
Przygotuj marynatę. Miód i musztardę umieść w misce, dopraw solą, pieprzem, dodaj rozgnieciony czosnek. Wymieszaj dokładnie.
Włóż skrzydełka do marynaty. Odstaw do lodówki na 3-4 godziny.
Przełóż do naczynia żaroodpornego.
Piecz w nagrzanym piekarniku do 200 stopni przez 30-35 minut. Pod koniec pieczenia możesz otworzyć naczynie skrzydełka zrobią się złote.
Gotowe danie posyp natką pietruszki i podawaj z ulubionymi dodatkami.
Więcej informacji na temat skrzydełek w miodzie i musztardzie
Dobre skrzydełka w miodzie i musztardzie to doskonała propozycja na smaczne danie na obiad. Przepis na skrzydełka w miodzie i musztardzie jest łatwy do przygotowania dlatego nie musisz mieć doświadczenia kulinarnego aby go wykonać. Do przygotowania tych pysznych słodko ostrych skrzydełek będą Ci potrzebne następujące produkty spożywcze: skrzydełka z kurczaka, miód, musztarda, sól, pieprz, czosnek, natka pietruszki.
Jak zrobić skrzydełka w miodzie i musztardzie? Na początek przygotuj marynatę. W misce umieść miód i musztardę. Dopraw solą, pieprzem, dodaj rozciśnięty przez praskę czosnek i dokładnie wymieszaj. Skrzydełka umyj i osusz ręcznikiem papierowym. Zanurzaj kolejno w marynacie tak aby całe były nią pokryte. Odstaw do lodówki na 3-4 godziny, żeby wszystkie smaki się przegryzły. Przełóż do naczynia żaroodpornego i piecz w piekarniku nagrzanym do 200 stopni przez 30-35 minut. Pod koniec pieczenia otwórz naczynie, miód w marynacie ulegnie karmelizacji. Posyp natką pietruszki.
Skrzydełka z kurczaka są źródłem łatwo przyswajalnego, zawierającego wszystkie niezbędne aminokwasy białka zwierzęcego. Białko jest bardzo ważną substancją dla naszego organizmu. Potrzebujemy go aby móc prawidłowo funkcjonować. Bierze ono udział w budowaniu naszych komórek. Jest także składnikiem potrzebnym do produkcji hormonów białkowych takich jak tyreotropina czy insulina.
Miód użyty w przepisie jest substancją pochodzenia odzwierzęcego, produkują go pszczoły. Naturalny miód jest bardzo zdrowy, zawiera wiele cennych witamin i minerałów. Ma także właściwości bakteriobójcze, dzięki czemu używany jest w medycynie ludowej od setek lat. Pamiętać należy jednak o tym, iż związki zawarte w miodzie są nie stabilne pod wpływem wysokiej temperatury ulegają rozkładowi. Jeśli chcemy skorzystać nie tylko ze smaku lecz także z minerałów zawartych w miodzie spożywajmy go na zimno.
Podsumowując smaczne skrzydełka w miodzie i musztardzie to świetny pomysł na imprezę i obiad. Słodkie skrzydełka świetnie smakują podane z ryżem i surówką z białej kapusty i marchewki.
Alergeny w skrzydełkach w miodzie i musztardzie
Lista alergenów dla skrzydełek w miodzie i musztardzie przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Musztarda
Wartości odżywcze skrzydełek w miodzie i musztardzie
Skrzydełka w miodzie i musztardzie to dobry zamiennik jedzenia typu fast food z popularnych restauracji. Skrzydełka przygotowane w domu nie zawierają konserwantów. Mają także składniki lepszej jakości co wpływa korzystnie na nasze zdrowie.
Energia i białka
(175g)
Węglowodany
(175g)
Tłuszcze
(175g)
Witaminy
(175g)
Składniki mineralne
(175g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.