Skrzydełka w miodzie
- Miód (75 g)
- Sos sojowy (30 ml)
- Skrzydełko kurczaka (500 g)
- Oliwa z oliwek (50 ml)
Przepis na skrzydełka w miodzie krok po kroku
W misce zmieszaj oliwę, sos sojowy i miód. Dodaj paprykę i zioła.
Skrzydełka włóż do miski z marynatą i dobrze wymieszaj, odstaw na co najmniej 30 minut.
Kurczaka przełóż do naczynia żaroodpornego.
Mięso piecz w piekarniku nagrzanym do 180 st. C przez 45 minut.
Więcej informacji na temat skrzydełek w miodzie
Skrzydełka w miodzie świetnie sprawdzają się nie tylko jako osobne danie, ale także smaczna przekąska. Mają wspaniały smak, który osiąga się poprzez marynowanie w odpowiedniej mieszance z dodatkiem miodu. Chudy drób dostarcza również sporo białka, dlatego to naprawdę sycąca potrawa.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić skrzydełka w miodzie, które będą naprawdę pyszne, a do tego świetnie sprawdzą się na obiad, również dla dzieci, to ten prosty przepis sprawdzi się idealnie. To pomysł na naprawdę smaczny posiłek dla całej rodziny, który nie tylko dobrze smakuje i wygląda, ale także dostarcza mnóstwa cennych składników. To jeden z najłatwiejszych sposobów na stworzenie prostego, ale również zdrowego obiadu. Dzięki specjalnej recepturze kurczak tak przyrządzony nie jest mdły i nieciekawy, a naprawdę aromatyczny i po prostu pyszny. Ten prosty przepis podpowie ci jak przygotować danie szybkie, a przy okazji naprawdę smaczne. Sprawdzi się świetnie na co dzień, ze względu na prostotę i wspaniały smak.
Przepis na skrzydełka w miodzie jest doskonałym wyborem na imprezę, ze względu na ciekawy smak i proste przygotowanie. To dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie przepadają za zbyt długim siedzeniem w kuchni. Całość potrzebuje tylko kilka chwil. Najważniejsza jest w tym przepisie marynata. To ona nadaje całości wyjątkowego smaku. To dzięki niej mięso z piekarnika jest wciąż soczyste i niezwykle aromatyczne. Dlatego warto skorzystać z tego przepisu na pieczone skrzydełka i stworzyć naprawdę łatwą, ale wyjątkową marynatę, która odmieni kurczaka. Całość robi się z kurczaka. To mięso naprawdę zdrowe. Dostarcza sporo białka, dzięki czemu będzie dobrym wyborem również na diecie redukcyjnej. W porównaniu z mięsem czerwonym zawiera też znacznie mniej nasyconych kwasów tłuszczowych, które wpływają negatywnie głównie na układ krwionośny. Poza tym kurczak to świetne źródło witamin z grupy B, które dbają o zdrowie układu nerwowego. A także cynku, który wspomaga odporność. Jest wspaniałym wyborem na co dzień.
Alergeny w skrzydełkach w miodzie
Lista alergenów dla skrzydełek w miodzie przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Sos sojowy
-
Soja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Sos sojowy
Wartości odżywcze skrzydełek w miodzie
To zdrowa opcja, która zawiera sporo białka i witamin.
Energia i białka
(164g)
Węglowodany
(164g)
Tłuszcze
(164g)
Witaminy
(164g)
Składniki mineralne
(164g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.