Shake z banana
- Banan - 2 duże sztuki (300 g)
- Mleko 3,2% - 1 szklanka (250 ml)
- Lody waniliowe (80 ml)
- Cukier - 1 płaska łyżka stołowa (10 g)
Przepis na shake z banana krok po kroku
Banany obierz, pokrój na mniejsze kawałki i wrzuć do pojemnika blendera.
Do pojemnika dodaj także mleko, lody wanilinowe, cukier oraz odrobinę cukru wanilinowego.
Składniki zmiksuj przy pomocy blendera na jednolitą, kremową konsystencję.
Gotowy shake przelej do szklanek i podawaj bezpośrednio po przygotowaniu.
-
Mango lassi
-
Koktajl z jarmużem
-
Milk shake
-
Koktajl ze szpinakiem
-
Koktajl sirt
-
Koktajl z jarmużu
-
Koktajl dietetyczny
-
Koktajl bananowy
-
Koktajl z selera naciowego
-
Koktajl owocowy
-
Koktajl z truskawek
-
Koktajl z mango
-
Shake bananowy
-
Koktajl z awokado
-
Koktajl z arbuza
-
Sok z jarmużu
-
Koktajl z kiwi
-
Zielony koktajl
-
Koktajle i shake
Więcej informacji na temat shake z banana
Shake z banana z mlekiem to doskonały pomysł na śniadanie. Fit koktajl możesz zabrać, podać jako orzeźwiający deser w sezonie letnim. Sprawdzony przepis na shake z banana jest bardzo prosty i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do przygotowania koktajlu potrzebne będą następujące produkty spożywcze: banan, mleko, lody waniliowe, cukier oraz cukier wanilinowy.
A jak zrobić shake z banana? Banany obierz, pokrój na mniejsze kawałki i wrzuć do pojemnika blendera. Do pojemnika dodaj także mleko, lody wanilinowe, cukier oraz odrobinę cukru wanilinowego. Składniki zmiksuj przy pomocy blendera na jednolitą, kremową konsystencję. Gotowy shake przelej do szklanek i podawaj bezpośrednio po przygotowaniu.
Banany doskonałe źródło wielu cennych składników mineralnych oraz witamin. Są przede wszystkim źródłem witaminy A, witaminy C, witaminy E, witaminy K, oraz niektórych witamin z grupy B. Wśród składników mineralnych, które zawierają banany, możemy wyróżnić potas, magnez, fosfor oraz wapń. Banany są stosunkowo wysokokaloryczne, dlatego z ich ilością powinny uważać osoby, które stosują dietę redukcyjną (nie powinno jednak całkowicie rezygnować ze spożywania bananów w tym rodzaju diety).
Mleko to produkt spożywczy, który chętnie wykorzystywany jest w kuchni polskiej do przygotowania wielu potraw. W mleku znajdują się witaminy oraz składniki odżywcze, do których możemy zaliczyć witaminę D, witaminę A oraz witaminę B12, potas, wapń, magnez, a także cynk.
Biały cukier składa się z węglowodanów prostych, które są proste do trawienia. Długotrwałe spożywanie dużych ilości cukrów prostych może prowadzić do rozwoju cukrzycy lub próchnicy zębów.
Podsumowując zdrowy shake z banana stanowi doskonałą propozycję na smaczne śniadanie lub deser. Najlepszy shake jest dobry do spożycia bezpośrednio po przygotowaniu. Produkty spożywcze niezbędne do przygotowania koktajlu dostępne są w większości sklepów spożywczych w przystępnych cenach.
Alergeny w shake z banana
Lista alergenów dla shake z banana przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 3,2%
- Lody waniliowe
Wartości odżywcze shake z banana
Shake z banana to doskonała propozycja na orzeźwiający deser. Banany stanowią doskonałe źródło witamin oraz składników odżywczych, dlatego warto włączyć je do jadłospisu.
Energia i białka
(320g)
Węglowodany
(320g)
Tłuszcze
(320g)
Witaminy
(320g)
Składniki mineralne
(320g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.