Shake czekoladowy
- Mleko 3,2% - 2 szklanki (500 ml)
- Kakao 16% (proszek) (10 g)
- Lody czekoladowe (100 g)
- Śmietanka kremowa 30% - pół szklanki (125 g)
- Cukier puder - 1 płaska łyżka stołowa (10 g)
Przepis na shake czekoladowy krok po kroku
Schłodzoną śmietankę wybij z dodatkiem cukru pudru na sztywną pianę.
Do pojemnika blendera wlej mleko, dodaj lody oraz kakao.
Składniki w pojemniku zblenduj przy pomocy blendera na jednolitą masę.
Shake czekoladowy przelej do szklanek i udekoruj go bitą śmietaną.
Gotowy shake podawaj bezpośrednio po przygotowaniu.
Więcej informacji na temat shake czekoladowego
Shake czekoladowy z mlekiem to doskonały pomysł na smaczny deser. W dalszej części dowiesz się jak się robi shake z lodami - aby przygotować fit wersję koktajlu zamiast lodów możesz dodać banany. Na bazie shake czekoladowego możesz przygotować koktajl proteinowy - wystarcz, że do koktajlu dodasz odżywkę białkową. Prosty przepis na shake czekoladowy nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do przygotowania koktajlu potrzebne będą następujące produkty spożywcze: mleko, kakao, lody czekoladowe, śmietanka 30% oraz cukier puder. Produkty te dostępne są w większości sklepów spożywczych w przystępnych cenach.
A jak zrobić shake czekoladowy? Schłodzoną śmietankę wybij z dodatkiem cukru pudru na sztywną pianę. Do pojemnika blendera wlej mleko, dodaj lody oraz kakao. Składniki w pojemniku zblenduj przy pomocy blendera na jednolitą masę. Shake czekoladowy przelej do szklanek i udekoruj go bitą śmietaną. Gotowy shake podawaj bezpośrednio po przygotowaniu.
Kakao otrzymywane jest z nasion kakaowca. Kakao jest produktem wysokokalorycznym, dlatego warto spożywać go w umiarkowanej ilości. Wysoką kaloryczność kakao zawdzięcza zawartości kwasów tłuszczonych - między innymi kwasu oleinowego, linolowego czy palmitynowego. Kakao stanowi również doskonałe źródło witamin oraz składników mineralnych, które spożywane w odpowiednich ilościach pozytywnie wpływają na funkcjonowanie organizmu. Wśród witamin obecnych w nasionach kakao najdziemy witaminę A, E oraz niektóre witaminy z grupy B. Do składników mineralnych obecnych w kakao możemy zaliczyć: sód, fosfor, wapń, potas, magnez oraz żelazo.
Mleko to produkt spożywczy, który chętnie wykorzystywany jest w kuchni polskiej do przygotowania wielu potraw. W mleku znajdują się witaminy oraz składniki odżywcze, do których możemy zaliczyć witaminę D, witaminę A oraz witaminę B12, potas, wapń, magnez, a także cynk.
Podsumowując shake czekoladowy to doskonała propozycja na smaczny deser. Koktajl doskonale sprawdzi się jako słodka przekąska na diecie. Produkty spożywcze niezbędne do przygotowania shake czekoladowego dostępne są w większości sklepów spożywczych w przystępnych cenach.
Alergeny w shake czekoladowym
Lista alergenów dla shake czekoladowego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 3,2%
- Lody czekoladowe
- Śmietanka kremowa 30%
Wartości odżywcze shake czekoladowego
Shake czekoladowy stanowi doskonały pomysł na pyszny deser. Mleko wykorzystane do przygotowania koktajlu stanowi doskonałe źródło białka.
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Witaminy
(250g)
Składniki mineralne
(250g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.