Sernik z wiaderka bez spodu
- Twaróg sernikowy (1000 g)
- Żelatyna - 2 łyżki (16 g)
- Cukier (120 g)
- Maliny (300 g)
- Jagody (150 g)
Przepis na sernik z wiaderka bez spodu krok po kroku
Żelatynę rozpuść w 0,25 szklanki ciepłej wody.
Zmiksuj twaróg z cukrem i żelatyną.
Dodaj połowę rozgniecionych malin, dokładnie wymieszaj i wlej masę sernikową do tortownicy. Posyp sernik malinami i jagodami.
Schładzaj sernik przez co najmniej godzinę.
-
Sernik z wiaderka
-
Sernik bez spodu
-
Puszysty sernik na zimno z wiaderka
-
Sernik na zimno z wiaderka
-
Sernik dyniowy
-
Sernik wielkanocny
-
Sernik z rodzynkami
-
Sernik wiedeński z wiaderka
-
Sernik ze śmietany
-
Sernik z wiaderka na herbatnikach
-
Sernik na biszkoptach
-
Sernik baskijski
-
Sernik z masłem orzechowym
-
Sernik z masą krówkową
-
Sernik lwowski
-
Sernik z wiaderka ze śmietaną kremówką
-
Sernik pomarańczowy
-
Sernik z mascarpone na herbatnikach
-
Sernik z wiaderka
Więcej informacji na temat sernika z wiaderka bez spodu
Ciasta bez pieczenia to moim zdaniem najlepszy pomysł na lato. Nie trzeba nagrzewać piekarnik, który w pewnym stopniu nagrzewa nam także całą kuchnię. Dodatkowo sernik z wiaderka bez spodu i z owocami orzeźwia swoim kwaskowatym smakiem owoców. To ciasto jest też dobrym źródłem białka, a jeżeli użyjesz do jego przygotowania słodzika, to będzie miało także niski indeks glikemiczny. Sernik bez spodu jest też bezglutenowy, a używając twarogu bez laktozy, może być też bez laktozy. Przepis na sernik z wiaderka bez spodu składa się z mielonego twarogu, żelatyny, cukru lub słodzika i twoich ulubionych owoców. Mleko dodajemy, jeżeli mielony twaróg jest bardzo gęsty, do rzadkiego twarogu nie musisz dodawać mleka. Kupując twaróg w wiaderku, zwróć uwagę, aby nie miał żadnych dodatków jak jajka, mąka, cukier itp. Nie chcemy piec tego sernika, więc twaróg nie powinien zawierać jajek, ani mąki, a cukier lub słodzik możemy dodać samodzielnie według naszego gustu. Owoce mogą być świeże lub mrożone, wybór w pełni należy do ciebie. Nadają one nie tylko smaku naszemu sernikowi, ale też sprawiają, że jest on zdrowszy i bardziej kolorowy, co zdecydowanie zachęca do zjedzenia. Sam słodki ser z żelatyną byłby nudny, a zatopione w nim owoce dodają mu letniego, orzeźwiającego smaku.
Przygotowania zaczynamy od żelatyny. W misce rozpuszczamy żelatynę w niewielkiej ilości ciepłej wody. Potem twaróg miksujemy z cukrem lub słodzikiem oraz przestudzoną żelatynę i opcjonalnie mleko. Miksujemy wszystko kilka minut, aby mieć pewność, że będzie dobrze połączone. Teraz do sera dodajemy ulubione owoce i dokładnie mieszamy całą masę. Czekamy, aż masa serowa zacznie gęstnieć i wykładamy ją do blaszki. Taki sernik wystarczy już tylko schłodzić w lodówce, do całkowitego zgęstnienia masy serowej. Taki pyszny sernik z jest bardzo dobry na letnie, upalne dni, w tym na imprezę przy grillu, gdy potrzebujemy czegoś chłodnego oraz orzeźwiającego. Dokładną instrukcję jak zrobić sernik z wiaderka bez spodu znajdziesz powyżej.
Alergeny w serniku z wiaderka bez spodu
Lista alergenów dla sernika z wiaderka bez spodu przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- twaróg sernikowy
Wartości odżywcze sernika z wiaderka bez spodu
Sernik z wiaderka bez spodu jest dobrym źródłem białka, a jeżeli użyjesz do jego przygotowania słodzika, to będzie miał także niski indeks glikemiczny. Sernik bez spodu jest też bezglutenowy, a używając twarogu bez laktozy, może być też bez laktozy.
Energia i białka
(198g)
Węglowodany
(198g)
Tłuszcze
(198g)
Witaminy
(198g)
Składniki mineralne
(198g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.