Sernik z musem truskawkowym
- Masło roślinne (150 g)
- Czekolada gorzka (150 g)
- Jajko (3 szt.)
- Cukier (250 g)
- Mąka orkiszowa (80 g)
- Twaróg sernikowy (500 g)
- Budyń (proszek) (20 g)
- Galaretka - użyj truskawkowej (75 g)
- Truskawki mrożone (300 g)
- Jogurt grecki 0% tłuszczu (100 ml)
Przepis na sernik z musem truskawkowym krok po kroku
Przygotuj mus truskawkowy: w czajniku zagotuj wodę, 400 ml wrzątku wlej do miski, wsyp do niej proszek galaretki i wymieszaj do jej całkowitego rozpuszczenia.
Truskawki mrożone włóż do rondelka i nad palnikiem rozmroź truskawki, dodaj 100 gram cukru, zagotuj truskawki a następnie całość zmiksuj na gładką masę.
Truskawki dodaj do galaretki i dokładnie wymieszaj. Galaretkę zostaw do wystygnięcia a następnie dodaj do niej jogurt i wymieszaj.
Piekarnik rozgrzej do 160 stopni C.
Tortownicę wysmaruj masłem i dokładnie wyłóż papierem do pieczenia.
W rondelku rozpuść drobno pokrojone masło, odstaw je z ognia i dodaj do niego kostki czekolady i mieszaj do momentu uzyskania jednolitej masy.
W misce zmiksuj dwa jajka ze 100 gramów cukru, dodaj do nich rozpuszczoną czekoladę, zmiksuj na gładką masę. Następnie dodaj przesianą mąkę i zmiksuj na jednolite ciasto.
Tak przygotowane ciasto czekoladowe umieść w tortownicy i piecz około 20 minut. Po tym czasie ciasto wyciągnij, ale nie wyłączaj piekarnika.
Przygotuj masę serową: twaróg sernikowy zmiksuj z proszkiem budyniowym i pozostałym cukrem do momentu połączenia się składników. Dodaj jedno jajko i jeszcze raz zmiksuj.
Masę serową wyłóż na upieczony spód czekoladowy i piecz ciasto około 20 minut w nagrzanym piekarniku.
Po tym czasie wyjmij ciasto z piekarnika i pozostaw do wystygnięcia.
Na ostudzony sernik wylej tężejący mus truskawkowy, rozprowadź go po całym cieście i pozostaw w lodówce do całkowitego stężania musu truskawkowego.
-
Serniczki na zimno
-
Sernik
-
Sernik królewski
-
Sernik złota rosa
-
Sernik z brzoskwiniami
-
Sernik z rosą
-
Sernik wiedeński
-
Sernik z wiaderka
-
Sernik gotowany
-
Sernik z mleka w proszku
-
Serniczki oreo
-
Sernik na zimno z mascarpone mango
-
Sernik izaura
-
Sernik bez spodu
-
Sernik japoński
-
Sernik puszysty
-
Sernik krakowski
-
Sernik z mlekiem skondensowanym
-
Serniki
Więcej informacji na temat sernika z musem truskawkowym
Sernik z musem truskawkowym na czekoladowym spodzie to doskonały wybór na słodki deser do kawy i herbaty. Świetnie sprawdzi się również na imprezach rodzinnych, spotkaniach ze znajomymi, imprezach urodzinowych jako słodki posiłek dla gości lub jako danie świąteczne. Przepis sernikobrownie z musem truskawkowym jest bardzo prosty, dlatego nie potrzebujesz dużego doświadczenia w kuchni, aby je zrobić. Ciasto to jest połączeniem dwóch równych ciast: brownie pochodzącego z kuchni amerykańskiej, oraz sernika z polewą truskawkową wywodzącego się z tej samej kuchni co brownie - dlatego ciasto możemy zaliczyć do kuchni amerykańskiej. Składniki niezbędne do upieczenia tego ciasta to masło, czekolada gorzka, jaja kurze, cukier, mąka orkiszowa, twaróg sernikowy, budyń w proszku, galaretka truskawkowa, truskawki mrożone oraz jogurt grecki. Z trzech ostatnich produktów przygotujesz mus truskawkowy na sernik. Jeśli użyjesz truskawek lekko kwaskowatych to przełamią one słodki smak sernika.
Podsumowując ciasto na zimno z musem truskawkowym to idealny wybór na pyszną przekąskę do kawy i herbaty. Idealnie sprawdzi się jako słodkie danie na różne imprezy okolicznościowe i święta. Jest to ciasto uniwersalne, które posmakuje każdego, kto go spożyje. Dodatkowo ciasto łączy w sobie dwa smaki: słodki smak spodu brownie oraz kwaskowaty smak musu truskawkowego. Delikatna masa serowa oddziela te dwa smaki. Ciasto świetnie sprawdzi się w diecie wegetariańskiej, ponieważ nie zawiera mięsa a jedynie produkty odzwierzęce. Z uwagi na fakt iż ciasto jest słodkie nie powinno gościć w naszym jadłospisie codziennie. Warto raz na jakiś czas je przygotować, ponieważ jest bardzo pyszne. W dobrze zbilansowanej diecie powinno znaleźć się również miejsce na mniej fit przekąski, do których możemy zaliczyć wszystkie słodkości. Jednak ciasto to nie jest jedynie źródłem pustych kalorii, ponieważ dostarczy do naszego organizmu wielu składników odżywczych z produktów użytych do jego przygotowania, np. twaróg dostarczy nam pełnowartościowego białka pochodzenia zwierzęcego.
Alergeny w serniku z musem truskawkowym
Lista alergenów dla sernika z musem truskawkowym przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- mąka orkiszowa
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- twaróg sernikowy
- Jogurt grecki 0% tłuszczu
Wartości odżywcze sernika z musem truskawkowym
Energia i białka
(210g)
Węglowodany
(210g)
Tłuszcze
(210g)
Składniki mineralne
(210g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.