Sernik z mikrofali
- Serek homogenizowany (300 g)
- Jajko (1 szt.)
- Cukier puder (15 g)
- Budyń (proszek) (15 g)
Przepis na sernik z mikrofali krok po kroku
Wszystkie składniki dodaj do kubka i dokładnie rozmieszaj widelcem.
Kubek włóż do mikrofali na 6 minut.
Serniczek przełóż do lodówki na 10 minut.
-
Serniczki na zimno
-
Sernik
-
Sernik królewski
-
Sernik złota rosa
-
Sernik z brzoskwiniami
-
Sernik z rosą
-
Sernik wiedeński
-
Sernik z wiaderka
-
Sernik gotowany
-
Sernik z mleka w proszku
-
Serniczki oreo
-
Sernik na zimno z mascarpone mango
-
Sernik izaura
-
Sernik bez spodu
-
Sernik japoński
-
Sernik puszysty
-
Sernik krakowski
-
Sernik z mlekiem skondensowanym
-
Serniki
Więcej informacji na temat sernika z mikrofali
Sernik z mikrofali to świetna opcja dla wszystkich miłośników prostych deserów. Całość robi się w kilka minut, a smakuje po prostu fantastycznie i waniliowo.
Przepis na sernik z mikrofali to doskonały pomysł na naprawdę szybki deser, który wspaniale sprawdzi się dla wszystkich miłośników serników. Będzie więc dobra dla osób, które pragną stworzyć na szybko deser, który zaspokoi ich apetyt i nie chcą piec dużego ciasta. Do jego stworzenie używa się podobnych składników, co do zrobienia tradycyjnego sernika. Głównym elementem jest oczywiście mąka. Najlepiej, by była pszenna, jest delikatna i świetnie sprawdza się w słodkich wypiekach. Można zastąpić ją również owsianą. Nie sprawdzi się za to żytnia. Istnieje możliwość przygotowania tego dania w wersji bezglutenowej, warto wtedy użyć gotowej mieszanki mąk bez glutenu, które nadają się do ciast. Warto pamiętać, że w tym przepisie mąka powinna mieć jak najniższy typ, te pełnoziarniste negatywnie wpłyną na efekt końcowy tego deseru. Do środka dodaje się również jajko. Niektórzy mogą być przerażeni faktem używania jajek w mikrofali, jednak nie ma się czego bać. Połączone z innymi składnikami wcale nie wybuchają, to tylko mit. Spokojnie mogą stanowić część ciasta. Bez nich odpowiednie połączenie składników mogłoby być zbyt kłopotliwe. Oprócz tego konieczny jest również odpowiedni ser. Warto wybrać taki, który jest dość drobno zmielony i delikatny. Najlepiej o lekko waniliowym smaku. Najlepiej unikać wszystkich zbyt kwaśnych, gdyż negatywnie wpływają na deser.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić sernik z mikrofali, by był pyszny i szybki, to ten prosty przepis stanowi doskonałe rozwiązanie. To dobry wybór dla osób, które nie przepadają za zbyt długim przesiadywaniem w kuchni. Ten sernik w kubku można robić zarówno z twarogu, jak i z serka homogenizowanego. To zupełnie fit wersja tego pysznego deseru. Całość zawiera niewiele kalorii, za to smakuje po prostu fantastycznie. Przypadnie do gustu miłośnikom serowych deserów. Ten jest bardzo delikatny i waniliowy.
Alergeny w serniku z mikrofali
Lista alergenów dla sernika z mikrofali przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Serek homogenizowany
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze sernika z mikrofali
To opcja, która zawiera sporo cukrów, więc nie powinna gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(380g)
Węglowodany
(380g)
Tłuszcze
(380g)
Składniki mineralne
(380g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.