Sernik z makiem z puszki na kruchym spodzie
- Mąka pszenna - typ 450 (tortowa) (300 g)
- Masło (250 g)
- Cukier - 8 płaskich łyżek stołowych (80 g)
- Żółtko jajka (3 szt.)
- Proszek do pieczenia (5 g)
- Cukier wanilinowy - 1 małe opakowanie (16 g)
- Masa makowa - 1 puszka (850 g)
- Jajko (6 szt.)
- Mąka ziemniaczana - 3 płaskie łyżki stołowe (30 g)
- Twaróg sernikowy (1000 g)
- Budyń (proszek) (75 g)
Przepis na sernik z makiem z puszki na kruchym spodzie krok po kroku
Do miski wsyp mąkę, dodaj 150 gram masła, 2 łyżki cukru, 3 żółtka, proszek do pieczenia oraz cukier wanilinowy. Składniki zagnieć na jednolite ciasto.
Dno blaszki wyłożonej papierem do pieczenia wyłóż ciastem i nakłuj je widelcem.
Masę makową przełóż do miski, dodaj do niej 2 jajka, mąkę ziemniaczaną oraz kilka kropli aromatu migdałowego. Składniki zmiksuj na jednolitą masę.
Masę makową wyłóż równomiernie na kruchy spód ciasta.
Z pozostałych jajek oddziel białka od żółtek.
Pozostałe masło zmiksuj na jednolitą masę z dodatkiem pozostałego cukru.
Nie przerywając miksowania, do masy dodaj po jednym żółtku.
Następnie do masy dodaj twaróg i dokładnie wymieszaj masę przy pomocy miksera.
Do masy twarogowej dodaj proszek budyniowy oraz kilka kropli aromatu migdałowego. Składniki dokładnie wymieszaj.
Białka ubij na sztywną pianę ze szczyptą soli.
Białka dodaj do masy serowej i dokładnie wymieszaj przy pomocy drewnianej łyżki.
Masę twarogową przełóż na masę makową i dokładnie rozprowadź ją po całej powierzchni blaszki.
Ciasto piecz w piekarniku nagrzanym do 180°C przez około 60 minut.
Po tym czasie piekarnik wyłącz i uchyl jego drzwiczki, ciasto pozostaw do przestudzenia w piekarniku.
Sernik podawaj po przestudzeniu.
-
Serniczki na zimno
-
Sernik
-
Sernik królewski
-
Sernik złota rosa
-
Sernik z brzoskwiniami
-
Sernik z rosą
-
Sernik wiedeński
-
Sernik z wiaderka
-
Sernik gotowany
-
Sernik z mleka w proszku
-
Serniczki oreo
-
Sernik na zimno z mascarpone mango
-
Sernik izaura
-
Sernik bez spodu
-
Sernik japoński
-
Sernik puszysty
-
Sernik krakowski
-
Sernik z mlekiem skondensowanym
-
Serniki
Więcej informacji na temat sernika z makiem z puszki na kruchym spodzie
Sernik z makiem z puszki na kruchym spodzie to doskonały pomysł na smaczny dodatek do kawy lub herbaty. Ciasto świetnie sprawdzi się jako słodki poczęstunek dla gości. Przepis na sernik z makiem na kruchym spodzie jest bardzo prosty i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do przygotowania ciasta potrzebne będą następujące produkty spożywcze: mąka tortowa, masło, cukier, żółtka jaja kurzego, proszek do pieczenia, cukier wanilinowy, masa makowa z puszki, jajka, mąka ziemniaczana, twaróg sernikowy, budyń oraz aromat migdałowy.
A jak zrobić sernik z makiem z puszki na kruchym spodzie? Do miski wsyp mąkę, dodaj część masła, 2 łyżki cukru, żółtka, proszek do pieczenia oraz cukier wanilinowy. Składniki zagnieć na jednolite ciasto. Dno blaszki wyłożonej papierem do pieczenia wyłóż ciastem i nakłuj je widelcem. Masę makową przełóż do miski, dodaj do niej 2 jajka, mąkę ziemniaczaną oraz kilka kropli aromatu migdałowego. Składniki zmiksuj na jednolitą masę. Masę makową wyłóż równomiernie na kruchy spód ciasta. Z pozostałych jajek oddziel białka od żółtek. Pozostałe masło zmiksuj na jednolitą masę z dodatkiem pozostałego cukru. Nie przerywając miksowania do masy dodaj po jednym żółtku. Następnie do masy dodaj twaróg i dokładnie wymieszaj masę przy pomocy miksera. Do masy twarogowej dodaj proszek budyniowy oraz kilka kropli aromatu migdałowego. Składniki wymieszaj. Białka ubij na sztywną pianę ze szczyptą soli. Białka dodaj do masy serowej i wymieszaj. Masę twarogową przełóż na masę makową i dokładnie rozprowadź ją po całej powierzchni blaszki. Ciasto piecz w piekarniku nagrzanym do 180°C przez około 60 minut.
Twaróg jest rodzajem sera produkowanym z mleka. Do sernika najlepiej nadaje się twaróg tłusty, gdyż tłuszcz jest nośnikiem smaku, sernik z chudego sera będzie mniej smaczny i nie tak bardzo kremowy, jak z twarogu pełnotłustego. Twaróg jest również dobrym źródłem białka.
Podsumowując: wiesz już jak przygotować pyszne ciasto z serem oraz masą makową na kruchym spodzie. Najlepszy sernik z makiem warto podać jako słodki poczęstunek, najlepiej z dodatkiem kawy lub herbaty.
Alergeny w serniku z makiem z puszki na kruchym spodzie
Lista alergenów dla sernika z makiem z puszki na kruchym spodzie przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna - typ 450 (tortowa)
- Proszek do pieczenia
- masa makowa
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
- twaróg sernikowy
-
Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Żółtko jajka
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzeszki pekan, orzechy brazylijskie, pistacje/orzechy pistacjowe, orzechy makadamia lub orzechy Queensland, a także produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- aromat migdałowy
Wartości odżywcze sernika z makiem z puszki na kruchym spodzie
Sernik z makiem z puszki na kruchym spodzie to doskonała propozycja na smaczny deser. Ciasto jest kaloryczne, dlatego warto ograniczyć jego ilość w diecie.
Energia i białka
(150g)
Węglowodany
(150g)
Tłuszcze
(150g)
Witaminy
(150g)
Składniki mineralne
(150g)
-
mąka pszenna,
masło,
cukier,
jajka,
cukier,
jajka,
mąka ziemniaczana,
twaróg,
budyń,
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.