Sernik z kokosem
- Mąka pszenna typ 500 (300 g)
- Masło (100 g)
- Jajko (1 szt.)
- Żółtko jajka (1 szt.)
- Cukier puder (120 g)
- Proszek do pieczenia (7 g)
- Śmietana 18% (5 g)
- Twaróg sernikowy (80 g)
- Cukier (300 g)
- Cukier wanilinowy (16 g)
- Jajko - do masy (5 szt.)
- Olej rzepakowy (30 ml)
- Mleko 2% (750 ml)
- Budyń (proszek) (80 g)
- Wiórki kokosowe (200 g)
Przepis na sernik z kokosem krok po kroku
Do miski wrzuć wszystkie składniki na ciasto: mąkę, jajko, żółtko, śmietanę masło, cukier puder, proszek do pieczenia. Wymieszaj i wyrób. Ciasto po wyrobieniu włóż na 1 godzinę do lodówki. Kiedy ciasto się schłodzi, rozwałkuj je na wielkość blaszki. Na wyłożoną papierem do pieczenia blachę wyłóż rozwałkowane ciasto.
Do mielonego sera dodaj 1 szklanka cukru i cukier waniliowy. Wymieszaj.
Dodawaj po jednym żółtku i wymieszaj. Dodaj olej i też wymieszaj.
W mleku rozpuść dwa budynie. Rozpuszczone w mleku budynie dolewaj po trochę do masy serowej, cały czas mieszając. Kiedy ser będzie gotowy, wylej go wówczas na blaszkę z wyłożonym ciastem.
Ciasto wstaw do piekarnika nagrzanego do 190 st. C przez około 50 minut.
Pięć minut przed końcem czasu pieczenia ubij białka z cukrem na sztywną pianę. Do ubitych białek dodaj kokos i wymieszaj.
Piecz wszystko razem jeszcze przez około 15-20 minut w tej samej temperaturze.
Po upieczeniu ciasto zostaw w uchylonym piekarniku i studzimy sernik najlepiej całą noc.
-
Serniczki na zimno
-
Sernik
-
Sernik królewski
-
Sernik złota rosa
-
Sernik z brzoskwiniami
-
Sernik z rosą
-
Sernik wiedeński
-
Sernik z wiaderka
-
Sernik gotowany
-
Sernik z mleka w proszku
-
Serniczki oreo
-
Sernik na zimno z mascarpone mango
-
Sernik izaura
-
Sernik bez spodu
-
Sernik japoński
-
Sernik puszysty
-
Sernik krakowski
-
Sernik z mlekiem skondensowanym
-
Serniki
Więcej informacji na temat sernika z kokosem
Sernik z kokosem jest doskonałym wyborem dla osób, które uwielbiają zarówno tradycyjne ciasta, jak i słodycze o kokosowym smaku. W tym przepisie doskonale się one łączą.
Przepis na sernik z kokosem to doskonały pomysł na smaczny deser. Wychodzi z niego najlepszy sernik z wiórkami kokosowymi. Nie masz pomysłu na deser do kawy? Wypróbuj tego ciasta. Jest niezwykle proste w stworzeniu, a przy tym ciekawe. Ten smaczny placek przygotujesz w kilka chwil z prostych składników. Jest tak dobry, że ciężko jest przejść obok niego obojętnie. Sernik tradycyjny jest przepysznym pomysłem na wyjątkowo prosty i piękny deser, który przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi słodkich wypieków. Jest to przepis na tradycyjny wypiek, który króluje na stołach w wielu domach, a także na wszelkich uroczystościach. Jego smak jest bardzo delikatny, dlatego, nawet jeśli nie przepadasz za smakiem kokosa, ten wypiek będzie dla Ciebie w porządku. Jeśli jednak należysz do grona prawdziwych miłośników kokosa, możesz dodać do ciasta olejku o smaku kokosowym.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić sernik z kokosem, by był pyszny i dobry dla początkujących, to ten prosty przepis sprawdzi się idealnie. Nie potrzeba do niego specjalnych umiejętności kulinarnych. Wystarczy odrobina cierpliwości i dobry sprzęt. Ciasto ma bardzo kremową konsystencję, a ze względu na brak dodatkowego spodu jest lekkie i nieskomplikowane, poradzi z nim sobie nawet początkujący kucharz. Ten prosty przepis pozwala uzyskać kremową masę i chrupiący wierzch ciasta. Masa na sernik jest wytwarzana z 1 kg sera, dzięki czemu jest pyszna, kremowa i ma idealną strukturę. Ma bardzo dużo białka, dlatego świetnie sprawdzi się jako deser dla osób na diecie redukcyjnej i dla dbających o sylwetkę. Ze względu na brak dodatku mąki pszennej do ciasta, wypiek ten jest bezglutenowy, więc może być świetną propozycją dla osób z celiakią. Jest dość lekkostrawny, więc na pewno nie obciąży układu pokarmowego. Pomimo dużej słodyczy ma dość niski indeks glikemiczny, więc osoby z cukrzycą mogą sobie pozwolić na kawałek ciasta bez wyrzutów sumienia.
Alergeny w serniku z kokosem
Lista alergenów dla sernika z kokosem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- Proszek do pieczenia
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
- Śmietana 18%
- twaróg sernikowy
- Mleko 2%
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
- Jajko
-
Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Żółtko jajka
Wartości odżywcze sernika z kokosem
Ta opcja zawiera dużo cukru, dlatego nie powinna gościć zbyt często w naszej diecie.
Energia i białka
(259g)
Węglowodany
(259g)
Tłuszcze
(259g)
Witaminy
(259g)
Składniki mineralne
(259g)
-
mąka pszenna,
masło,
jajka,
jajka,
cukier,
śmietana,
twaróg,
cukier,
cukier,
jajka,
olej rzepakowy,
mleko,
budyń,
wiórki kokosowe,
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.