Sernik pistacjowy
- Herbatniki (150 g)
- Masło (50 g)
- Twaróg sernikowy (800 g)
- Ksylitol (cukier brzozowy) - 8 łyżek (80 g)
- Mąka ziemniaczana - 1 łyżka (10 g)
- Jajko (3 szt.)
- Masło z orzechów pistacjowych (200 g)
- Śmietana 18% (150 g)
Przepis na sernika pistacjowego krok po kroku
Herbatniki pokrusz, dodaj masło i rozdrobnij w blenderze. Masę ułóż na dnie tortownicy wyłożonej papierem do pieczenia.
Do miski przełóż twaróg, ksylitol i mąkę, miksuj do połączenia składników.
Stopniowo dodawaj po jednym jajku, cały czas miksując.
W drugiej misce wymieszaj śmietankę z pastą pistacjową i dodaj powstałą masę do masy serowej. Miksuj na wolnych obrotach do połączenia składników.
Wyłóż masę do tortownicy i piecz ok. 60-70 minut w piekarniku nagrzanym do 160 stopni.
Po tym czasie wyjmij z piekarnika i odstaw do wystudzenia. Udekoruj pistacjami.
-
Serniczki na zimno
-
Sernik
-
Sernik królewski
-
Sernik złota rosa
-
Sernik z brzoskwiniami
-
Sernik z rosą
-
Sernik wiedeński
-
Sernik z wiaderka
-
Sernik gotowany
-
Sernik z mleka w proszku
-
Serniczki oreo
-
Sernik na zimno z mascarpone mango
-
Sernik izaura
-
Sernik bez spodu
-
Sernik japoński
-
Sernik puszysty
-
Sernik krakowski
-
Sernik z mlekiem skondensowanym
-
Serniki
Więcej informacji na temat sernika pistacjowego
Sernik pistacjowy to świetna propozycja na pyszny deser lub podwieczorek dla całej rodziny. Świetnie sprawdzi się również jako pomysł na ciasto na imprezę ze znajomymi, urodziny, czy inne uroczystości. Jest tak smaczny, że znika z talerzy w mgnieniu oka, co więcej pięknie wygląda i prezentuje się na stole, dlatego ciężko przejść obok niego obojętnie. Przepis na sernik pistacjowy nie jest skomplikowany - przygotujesz go w około pół godziny, reszta to czas pieczenia. Jeśli nie wiesz jak zrobić sernik pistacjowy, to naprawdę nic trudnego i z pewnością poradzisz sobie z nim bez większych problemów. Co więcej, jest wiele możliwości jego modyfikacji. Na przykład możesz wykorzystać, gotowy, zmielony ser twarogowy, specjalnie przeznaczony do serników. To najlepszy sposób na zaoszczędzenie czasu - jego wykorzystanie gwarantuje że ser będzie miał odpowiednią konsystencję i nie wymaga samodzielnego kilkukrotnego mielenia twarogu w specjalnej maszynce. Do sernika możesz wykorzystać masło z orzechów pistacjowych lub specjalną słodką pastę pistacjową, a zamiast słodkiej śmietanki przygotować masę z serkiem mascarpone. Sernik pistacjowy możesz udekorować i podawać z pistacjami, świeżymi owocami, czy listkami mięty. Świetnym pomysłem jest sernik z białą czekoladą jako polewą. Możesz eksperymentować też w kwestii spodu do ciasta. Sernik pistacjowy możesz przygotować na herbatnikach zwykłych lub kakaowych, na biszkoptach lub na kruchym cieście, a to tylko jedne z bardzo wielu możliwości. Sernik możesz przygotować również bez spodu. Ciasto pistacjowe z naszego przepisu nie zawiera żadnego dodatku cukru dzięki czemu ma mniejszy indeks glikemiczny i kaloryczność w porównaniu do klasycznych ciast. Sernik ten sprawdzi się na wiele okazji, zarówno jako ciasto okolicznościowe, ale również coś słodkiego na mniejsze okazje, kiedy odwiedzają nas rodzina czy goście. To ciasto, które możesz przygotować o każdej porze roku, a składniki niezbędne do jego przygotowania są łatwo dostępne i nie powinno być żadnego problemu ze znalezieniem ich w sklepach. Jeśli zastanawiasz się jak upiec pyszny sernik z pistacjami koniecznie poznaj nasz sprawdzony przepis.
Alergeny w serniku pistacjowym
Lista alergenów dla sernika pistacjowego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Herbatniki
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Herbatniki
- Masło
- twaróg sernikowy
- Śmietana 18%
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzeszki pekan, orzechy brazylijskie, pistacje/orzechy pistacjowe, orzechy makadamia lub orzechy Queensland, a także produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Masło z orzechów pistacjowych
Wartości odżywcze sernika pistacjowego
Dzięki zastosowaniu ksylitolu zamiast cukru ciasto ma mniejszą kaloryczność i mniejszy indeks glikemiczny.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.