Sernik na zimno z malinami
- Galaretka - wybierz malinową (75 g)
- Maliny (500 g)
- Biszkopty (150 g)
- Mleko 3,2% (125 ml)
- Śmietanka kremowa 30% (200 g)
- Cukier puder (200 g)
- Twaróg sernikowy (1000 g)
Przepis na sernik na zimno z malinami krok po kroku
200 gram malin zblenduj na mus.
W czajniku zagotuj wodę i w 1 szklance wrzątku rozpuść galaretkę malinową. Do galaretki dodaj mus z malin i dokładnie wymieszaj. Odstaw do wystygnięcia.
Tortownicę wyłóż papierem do pieczenia i na jej dno ułóż warstwę biszkoptów.
Mleko zagotuj, zdejmij z ognia, dodaj 2 łyżki żelatyny i dokładnie wymieszaj, aby się rozpuściła.
Do przestudzonego mleka z żelatyną dodawaj po 2-3 łyżki twarogu, odrobinę cukru oraz cukru wanilinowego i miksuj mikserem na jednolitą masę. Czynność powtarzaj, aż do momentu skończenia się twarogu, cukru oraz cukru wanilinowego.
Śmietanę ubij na sztywno. Dodaj ją do masy serowej i dokładnie wymieszaj łyżką.
Do masy serowej dodaj resztę malin i wymieszaj masę za pomocą łyżki.
Masę serową umieść na biszkoptach i odstaw do lodówki na 30 minut.
Po tym czasie polej ciasto wystudzonym musem malinowym, rozprowadź je po całym cieście i odstaw do lodówki na 3-4 godziny.
-
Serniczki na zimno
-
Sernik na zimno z mascarpone mango
-
Puszysty sernik na zimno z wiaderka
-
Sernik na zimno z truskawkami
-
Sernik na zimno z wiaderka
-
Sernik na zimno z galaretką
-
Sernik na zimno z twarogu
-
Prosty sernik na zimno
-
Sernik bez sera
-
Sernik na zimno z brzoskwiniami
-
Sernik oreo na zimno
-
Sernik ze śmietany
-
Fit sernik na zimno
-
Sernik z masą kajmakową
-
Sernik snickers
-
Sernik kokosowy
-
Sernik na zimno z borówkami
-
Sernik na delicjach
-
Sernik na zimno
Więcej informacji na temat sernika na zimno z malinami
Sernik na zimno z malinami i z galaretką to doskonały pomysł na pyszny deser oraz słodkie danie na imprezy rodzinne. To przepyszne ciasto z mascarpone może stanowić torcik na zimno, ponieważ jest bardzo uniwersalnym daniem. Przepis na sernik na zimno z malinami jest bardzo prosty i szybki w przygotowaniu, dlatego nie potrzebujesz dużego doświadczenia kulinarnego i wiele wolnego czasu. Produkty spożywcze niezbędne go jego przygotowania to galaretka, maliny, biszkopty, mleko spożywcze, śmietanka kremowa 30% tłuszczu, cukier puder, serek twarogowy, cukier wanilinowy oraz żelatyna.
Pyszny placek z twarogiem z wiaderka i dodatkiem malin to wartościowy deser. Owoce te stanowią zdrową przekąskę, dodawane są do ciast, placków, naleśników, deserów czy koktajli. Maliny są źródłem wielu składników mineralnych i witamin. Dodatkowo ich obecność nadaje ciastu charakterystycznego kwaskowatego posmaku. W malinach znajdziemy witaminy C, E, B1, B2, B6, potas, magnez, wapń, żelazo. Maliny wykazują wiele właściwości korzystnych dla naszego zdrowia - możemy do nich zaliczyć zmniejszenie gorączki, zwiększenie potliwości, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, wzmocnienie układu sercowo-naczyniowego, zmniejszenie ryzyka rozwoju anemii, wzmocnienie układu odpornościowego, zmniejszenie produkcji wolnych rodników oraz opóźnienie procesu starzenia się organizmu. Dodatkowo spożywania malin zmniejsza ryzyko rozwoju chorób nowotworowych. Obecność twarogu w serniku dostarcza do naszego organizmu pełnowartościowego, lekkostrawnego oraz łatwo przyswajalnego białka pochodzenia zwierzęcego. Znajdziemy w nim również sód, potas, wapń, fosfor, magnez, witaminę A, E oraz niektóre witaminy z grupy B.
Podsumowując ten prosty sernik na zimno z malinami to doskonały wybór na przepyszny deser lub ciasto do kawy dla rodziny i znajomych. Jest nie tylko pysznym ciastem, ponieważ dostarcza do naszego organizmu sporych ilości składników mineralnych i witamin, jednak w naszej diecie powinen stanowić posiłek raczej rekreacyjny - czyli taki, który nie występuje za często w jadłospisie.
Alergeny w serniku na zimno z malinami
Lista alergenów dla sernika na zimno z malinami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- biszkopty
-
Jaja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- biszkopty
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 3,2%
- Śmietanka kremowa 30%
- twaróg sernikowy
Wartości odżywcze sernika na zimno z malinami
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Witaminy
(250g)
Składniki mineralne
(250g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.