Sernik na zimno z galaretką
- Twaróg sernikowy (1000 g)
- Biszkopty (150 g)
- Truskawki (600 g)
- Galaretka - Użyj truskawkowej (75 g)
- Mleko 3,2% - pół szklanki (125 ml)
- Śmietanka kremowa 30% (150 g)
- Cukier puder (200 g)
Przepis na sernik na zimno z galaretką krok po kroku
Przygotuj galaretkę zgodnie z instrukcją na opakowaniu i pozostaw do ostudzenia.
Truskawki opłucz, usuń szypułki i pokrój je na połowy.
Tortownicę wyłóż papierem do pieczenia i zapnij jej obręcz. Na spodzie tortownicy ułóż biszkopty.
Mleko zagotuj, odstaw z ognia, wsyp żelatynę (2 łyżki) i dokładnie wymieszaj.
Do miski włóż twaróg sernikowy, dodaj śmietankę, cukier puder, całe opakowanie cukru wanilinowego i dokładnie wymieszaj łyżką.
Do ciepłej żelatyny rozpuszczonej w mleku dodaj 2 łyżki masy serowej i dokładnie wymieszaj rózgą. Czynność powtórz 2-3 razy.
Masę z żelatyną przełożyć do masy serowej i wymieszaj rózgą do uzyskania jednolitej konsystencji.
Do masy serowej dodaj 3/4 truskawek, delikatnie wymieszaj łyżką i wyłóż masę na wierzch biszkoptów.
Masę serową wyrównaj i odstaw do lodówki na pół godziny.
Po tym czasie wyjmij sernik z lodówki, ułóż na jego wierzchu resztę pokrojonych truskawek i powoli wylej galaretkę na wierzch masy serowej (najlepiej przy użyciu łyżki).
Tak przygotowany sernik odstaw do lodówki do całkowitego stężenia galaretki i masy serowej.
-
Serniczki na zimno
-
Sernik na zimno z mascarpone mango
-
Puszysty sernik na zimno z wiaderka
-
Sernik na zimno z truskawkami
-
Sernik na zimno z wiaderka
-
Sernik na zimno z twarogu
-
Prosty sernik na zimno
-
Sernik bez sera
-
Sernik na zimno z malinami
-
Sernik na zimno z brzoskwiniami
-
Sernik oreo na zimno
-
Sernik ze śmietany
-
Fit sernik na zimno
-
Sernik z masą kajmakową
-
Sernik snickers
-
Sernik kokosowy
-
Sernik na zimno z borówkami
-
Sernik na delicjach
-
Sernik na zimno
Więcej informacji na temat sernika na zimno z galaretką
Sernik na zimno z galaretką to dobry pomysł na pyszną przekąskę, deser czy ciasto na różne okoliczności rodzinne (np. święta, imprezę urodzinową), możesz go również podać jako tort owocowy, ponieważ jest to ciasto uniwersalne. W dalszej części dowiesz się jak zrobić sernik na zimno z galaretką z owocami. Serowiec na zimno to bardzo puszyste ciasto przygotowywane bez pieczenia, dlatego nie wymaga czasu na pieczenie i doglądanie czy sernik jest już upieczony. Przepis na zimny sernik z galaretką jest bardzo prosty dlatego nie potrzebujesz dużego doświadczenia kulinarnego, aby go zrobić. Składniki niezbędne do przygotowania tego deseru są następujące: twaróg sernikowy w wiaderku, biszkopty, truskawki, galaretka truskawkowa, mleko spożywcze, śmietanka 30% tłuszczu, cukier puder, cukier wanilinowy oraz żelatyna.
Twaróg jest smacznym i zdrowym produktem mlecznym, który używany jest do wielu dań. Możesz używać go do kanapek, naleśników i deserów. Jest głównym składnikiem serników. Twaróg jest produktem niskokalorycznym oraz wysokobiałkowym. Im więcej tłuszczu w tym serze się znajduje tym bardziej kremowy kolor on posiada. Do przygotowania sernika najlepiej użyć serka śmietankowego, który cechuje się najwyższą kalorycznością wśród twarogów. Osoby, które mają problem z tolerancją laktozy powinny uważać z jego spożywaniem, ponieważ głównym cukrem mlecznym jest właśnie laktoza. W twarogu znajdziemy następujące składniki odżywcze: cynk, potas, witaminę A, D, B12, ryboflawinę. Odpowiednia ilość cynku w naszej diecie korzystanie wpływa na kondycję skóry, wzmacnia wzrok oraz pozytywnie wpływa na układ krwionośny.
Podsumowując sernik na zimno to doskonały wybór na pyszny deser. Jest bardzo puszysty i delikatny, dlatego zadowoli kubki smakowe wielu osób. Doskonale smakuje z dodatkiem owoców i galaretki, ponieważ przełamują one delikatny smak twarogu oraz biszkoptów. Brak konieczności pieczenia tego ciasta sprawia, że nie musisz pilnować go w trakcie pieczenia - przyczynia się to do znacznie krótszego czasu przygotowywania potrawy. Koniecznie wypróbuj naszego przepisu na to pyszne ciasto.
Alergeny w serniku na zimno z galaretką
Lista alergenów dla sernika na zimno z galaretką przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- twaróg sernikowy
- Mleko 3,2%
- Śmietanka kremowa 30%
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- biszkopty
-
Jaja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- biszkopty
Wartości odżywcze sernika na zimno z galaretką
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Witaminy
(250g)
Składniki mineralne
(250g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.