Przepis na sernik na zimno na biszkoptach krok po kroku

Składniki dla 12 porcji
Liczba porcji:
Przyprawy
cukier wanilinowy
To będzie niezbędne
blender, duża miska, papier do pieczenia, tortownica 26 cm

Formę do wypieku ciasta wyłóż papierem do pieczenia. Na spodzie ułóż biszkopty bardzo ciasno, jeżeli zajdzie taka potrzeba podocinaj je, tak by przywierały do siebie.

2 galaretki malinowe lub truskawkowe rozrób z ciepłą wodą, około 500 ml, według instrukcji na opakowaniu. Zostaw do ostygnięcia na 20 minut, a po tym czasie dokładnie wymieszaj. Do przestudzonej galaretki dodawaj małymi porcjami twaróg i cukier waniliowy, całość zblenduj. Masę przełóż na formę z biszkoptami i włóż do lodówki na 1h.

Kolejne 2 galaretki malinowe rozrób z 500 ml ciepłej wody i odstaw do ostygnięcia na około 15 minut. Od czasu do czasu mieszaj galaretkę.

Na wierzch masy serowej wyłóż umyte maliny i zalej je galaretką malinową. Odstaw do lodówki na około 1,5h tak, by galaretka zdążyła stężeć.

Sernik na zimno z galaretką i malinami, podany na ozdobnym talerzu.
sernik na zimno na biszkoptach
Koszt przygotowania dania
54.67 zł
Energia w porcji
(liczba kalorii)
276 kcal
Liczba alergenów w daniu
3
86

Sernik na zimno na biszkoptach - cechy przepisu

Rodzaj dania:
Kuchnia:
Sposób przyrządzenia:
Przepis odpowiedni na:
 • Od autora
 • Wartości odżywcze
 • Alergie
 • Koszt potrawy
Od autora

Więcej o serniku na zimno na biszkoptach

Sernik na zimno na biszkoptach to wspaniała alternatywa dla tradycyjnych wypieków z serem, które zwykle są pracochłonne i wymagają użycia piekarnika. W tym wydaniu ciasto robi się ekspresowo, jedynie czas chłodzenia jest dość długi, jednak dzięki temu otrzymuje się przepyszne ciasto w wybornej formie. To ciasto ma wielu fanów, ze względu na bardzo szybkie wykonanie i piękny wygląd. Przykuwa wzrok ze względu na kontrastowe barwy galaretki i serowej masy.

Tort na zimno z biszkoptami jest wspaniałym pomysłem nie tylko na ciasto na przyjęcia, ale również jako deser do codziennej kawy. Jest niesamowicie pyszny i odpowiednio słodki. Dodatek twarogu lekko obniża jego indeks glikemiczny, a także sprawia, że deser ten sprawdzi się na diecie redukcyjnej i wegetariańskiej. Jeżeli do wykonania spodu wybierze się biszkopty bezglutenowe, które łatwo można dostać w większych sklepach, to ciasto będzie super deserem dla osób cierpiących na celiakię.

Przepis na sernik na zimno na biszkoptach jest niesamowicie łatwy. Ciasto, pomijając etap chłodzenia, można zrobić już w 15 minut, co sprawia, że jest naprawdę ekspresowe. Da się je zrobić z produktów, które każdy ma w swojej spiżarni. W przepisie ciasto jest podane z galaretką malinową, jednak równie dobrze można użyć innego smaku i stworzyć swoją własną kompozycję. Podobnie jest z owocami, choć w tym wariancie dodane zostały maliny, to nic nie stoi na przeszkodzie, by użyć np. truskawek lub jagód. Warto jednak pamiętać, by nie dodawać do galaretki kiwi ani ananasa, które ze względu na obecność enzymów trawiących białka sprawiają, że galaretka nie tężeje, co niestety niszczy całe ciasto.

Ten sernik jest bardzo prosty i szybki, a prezentuje się przepięknie, przyciąga wzrok pięknymi barwami i dekoracyjną formą. Pięknie prezentuje się na paterze, kiedy można dokładnie oglądać jego wszystkie warstwy.

Jeżeli zastanawiasz się jak zrobić przepyszny i efektowny deser, który nie zabiera zbyt dużo czasu i do którego nie potrzebny jest piekarnik, to ten przepis na pewno będzie idealną inspiracją. Masę można wykonać w kilka chwil, a spód do sernika jest zrobiony z biszkoptów, dzięki czemu nie trzeba go piec, ani dodawać masła, tak by tworzył zwartą strukturę.

Wartości odżywcze sernika na zimno na biszkoptach

na 100g gotowej potrawy

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(190g)
Energia (kalorie)
Białko
9.53 g
18.11 g

Węglowodany w serniku na zimno na biszkoptach

Na 100g
Na porcję
(190g)
Węglowodany
24.50 g
46.55 g
Węglowodany przyswajalne
22.70 g
43.13 g
Błonnik (nieprzyswajalne)
1.80 g
3.42 g

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(190g)
Tłuszcz
1.08 g
2.05 g
Tłuszcze nasycone
0.88 g
1.66 g
Tłuszcze trans
0.00 g
0.00 g
Brak danych dla: biszkopty.
czytaj dalej
Cholesterol
12.21 mg
23.19 mg

Składniki mineralne w przepisie na sernik na zimno na biszkoptach

Na 100g
Na porcję
(190g)
Sód
53.16 mg
101.00 mg
Wapń
40.39 mg
76.74 mg
Brak danych dla: galaretka.
czytaj dalej
Magnez
58.47 mg
111.09 mg
Brak danych dla: galaretka.
czytaj dalej
Żelazo
0.35 mg
0.67 mg
Brak danych dla: galaretka.
czytaj dalej
Szacunkowy indeks glikemiczny sernika na zimno na biszkoptach 86
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w serniku na zimno na biszkoptach

Lista alergenów dla sernika na zimno na biszkoptach przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

 • Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
  • Serek homogenizowany waniliowy
 • Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
  • biszkopty
 • Jaja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
  • biszkopty

Cena przygotowania sernika na zimno na biszkoptach

Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Serek homogenizowany waniliowy
1000 g
2 wiaderka
1.80
Za 140.0 g
Liczba opakowań 8
12.86
Za 1000 g
Biszkopty
120 g
2 opakowania
3.00
Za 120.0 g
Liczba opakowań 1
3.00
Za 120 g
Galaretka
284 g
4 sztuki
1.80
Za 75.0 g
Liczba opakowań 4
6.82
Za 284 g
Maliny
500 g
8.00
Za 125.0 g
Liczba opakowań 4
32.00
Za 500 g
Koszt składników
56.60
Jak oceniasz przepis na sernik na zimno na biszkoptach
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 96.5% osób