Sernik bez jajek
- Twaróg sernikowy (1000 g)
- Masło - 3/4 kostki (150 g)
- Cukier (75 g)
- Jogurt naturalny 2% (60 g)
- Budyń (proszek) - waniliowy (40 g)
- Kasza manna (30 g)
- Skórka z cytryny (5 g)
- Sok z cytryny (10 ml)
Przepis na sernik bez jajek krok po kroku
Do miski włóż pokrojone w kostkę, ciepłe masło.
Następnie dodaj do niego cukier i zmiksuj na jednolitą masę.
Do puszystej masy dodaj budyń, kaszą manną, 1 płaską łyżeczkę proszku do pieczenia i ponownie wymieszaj.
Do masy maślanej dodaj ser twarogowy, jogurt, skórkę z cytryny oraz sok z cytryny i dokładnie wymieszaj.
Masę przelej do formy wyłożonej papierem do pieczenia i wyrównaj.
Ciasto piecz w piekarniku nagrzanym do 180°C przez około 60 minut.
Upieczone ciasto pozostaw do wystudzenia w piekarniku przy uchylonych drzwiczkach.
-
Sernik z wiaderka
-
Sernik bez spodu
-
Puszysty sernik na zimno z wiaderka
-
Sernik na zimno z wiaderka
-
Sernik dyniowy
-
Sernik wielkanocny
-
Sernik z rodzynkami
-
Sernik wiedeński z wiaderka
-
Sernik ze śmietany
-
Sernik z wiaderka na herbatnikach
-
Sernik na biszkoptach
-
Sernik z wiaderka bez spodu
-
Sernik baskijski
-
Sernik z masłem orzechowym
-
Sernik z masą krówkową
-
Sernik lwowski
-
Sernik z wiaderka ze śmietaną kremówką
-
Sernik pomarańczowy
-
Sernik z wiaderka
Więcej informacji na temat sernika bez jajek
Sernik bez jajek to doskonały pomysł na deser do kawy lub herbaty. Pyszne ciasto koniecznie przygotuj, jeśli spodziewasz się gości. Najlepszy sernik świetnie sprawdzi się również jako słodka przekąska na święta. Prosty przepis na sernik bez jajek nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do przygotowania ciasta potrzebne będą następujące produkty: twaróg sernikowy, masło, cukier, jogurt naturalny, proszek budyniowy, kasza manna, skórka z cytryny, sok z cytryny oraz proszek do pieczenia.
A jak zrobić sernik bez jajek? Do miski włóż pokrojone w kostkę, ciepłe masło. Następnie dodaj do niego cukier i składniki zmiksuj na jednolitą masę. Do puszystej masy dodaj budyń, kaszą manną, 1 płaską łyżeczkę proszku do pieczenia i ponownie wymieszaj. Do masy maślanej dodaj ser twarogowy, jogurt, skórkę z cytryny oraz sok z cytryny i dokładnie wymieszaj. Masę przelej do formy wyłożonej papierem do pieczenia i wyrównaj. Ciasto piecz w piekarniku nagrzanym do 180°C przez około 60 minut. Upieczone ciasto pozostaw do wystudzenia w piekarniku przy uchylonych drzwiczkach.
Twaróg jest rodzajem sera produkowanym z mleka. Do sernika najlepiej nadaje się twaróg tłusty, gdyż tłuszcz jest nośnikiem smaku, sernik z chudego sera będzie mniej smaczny i nie tak bardzo kremowy, jak z twarogu pełnotłustego. Twaróg jest również dobrym źródłem białka. Białko jest bardzo ważnym składnikiem pokarmowym w naszej diecie, między innymi jest składnikiem budulcowym naszego organizmu oraz substratem do produkcji ważnych hormonów.
Podsumowując smaczny sernik doskonale sprawdzi się jako ciasto serwowane podczas świąt lub imprez okolicznościowych. Doskonale smakuje z dodatkiem kawy i herbaty. Ciasto podać można udekorowane cukrem pudrem lub polewą z czekolady. Sernik jest dobry do spożycia dopiero po schłodzeniu. Można go przechowywać w lodówce przez kilka dni w szczelnie zamkniętym pojemniku. Produkty niezbędne do wykonania ciasta dostępne są w większości sklepów spożywczych w przystępnych cenach.
Alergeny w serniku bez jajek
Lista alergenów dla sernika bez jajek przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- twaróg sernikowy
- Masło
- Jogurt naturalny 2%
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Kasza manna
- proszek do pieczenia
Wartości odżywcze sernika bez jajek
Sernik bez jajek to doskonała propozycja dla osób zmagających się z alergiami pokarmowymi, np. na białka jaja kurzego. Obecnie istnieje wiele przepisów kulinarnych, które zbliżone są do tradycyjnych dań, które wykluczają wiele alergenów.
Energia i białka
(135g)
Węglowodany
(135g)
Tłuszcze
(135g)
Witaminy
(135g)
Składniki mineralne
(135g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.