Serniczki z patelni
- Ser twarogowy półtłusty - 1 kostka (250 g)
- Cukier wanilinowy (16 g)
- Miód (20 g)
- Mąka pszenna typ 550 - 5 płaskich łyżek stołowych (100 g)
- Jajko (1 szt.)
- Olej rzepakowy - 5 łyżek stołowych (50 ml)
Przepis na serniczki z patelni krok po kroku
Do miski włóż twaróg i roznieć go widelcem.
Następnie dodaj cukier wanilinowy, miód i dokładnie wymieszaj.
Do masy wbij jajko, dodaj mąkę i wymieszaj.
Na talerz wysyp odrobinę mąki do obtoczenia serniczków.
Z masy uformuj serniczki i obtocz je w mące.
Na patelni rozgrzej olej i zmniejsz ogień.
Serniczki smaż po obu stronach do uzyskania złotego koloru (powinno to trwać około 5 minut).
Serniczki podawaj z ulubionymi dodatkami.
-
Serniczki na zimno
-
Sernik
-
Sernik królewski
-
Sernik złota rosa
-
Sernik z brzoskwiniami
-
Sernik z rosą
-
Sernik wiedeński
-
Sernik z wiaderka
-
Sernik gotowany
-
Sernik z mleka w proszku
-
Serniczki oreo
-
Sernik na zimno z mascarpone mango
-
Sernik izaura
-
Sernik bez spodu
-
Sernik japoński
-
Sernik puszysty
-
Sernik krakowski
-
Sernik z mlekiem skondensowanym
-
Serniki
Więcej informacji na temat serniczków z patelni
Serniczki z patelni to doskonały pomysł na deser. Pyszne serniczki doskonale smakują z dodatkiem kawy, herbaty, a także kakao. Najlepsze serniczki z patelni są szybkie w przygotowaniu, dlatego możemy je przygotować, gdy odwiedzą nas goście bez zapowiedzi. Sprawdzony przepis na serniczki z patelni jest bardzo prosty i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do wykonania serniczków z patelni niezbędne będą następujące produkty spożywcze: ser twarogowy półtłusty, cukier wanilinowy, miód, mąka pszenna, jajko oraz olej rzepakowy. Produkty te dostępne są w większości sklepów spożywczych.
Jak zrobić serniczki z patelni? Do miski włóż twaróg i roznieć go widelcem. Następnie dodaj cukier wanilinowy, miód i dokładnie wymieszaj. Do masy wbij jajko, dodaj mąkę i wymieszaj. Na talerz wysyp odrobinę mąki do obtoczenia serniczków. Z masy uformuj serniczki i obtocz je w mące. Na patelni rozgrzej olej i zmniejsz ogień. Serniczki smaż po obu stronach do uzyskania złotego koloru (powinno to trwać około 5 minut). Serniczki podawaj z ulubionymi dodatkami.
Do sernika najlepiej nadaje się twaróg tłusty, gdyż tłuszcz jest nośnikiem smaku. Twaróg jest przede wszystkim dobrym źródłem biała. Białko jest bardzo ważnym składnikiem pokarmowym w naszej diecie. Jest składnikiem budulcowym naszego organizmu oraz substratem do produkcji ważnych hormonów takich jak insulina czy prolaktyna. Ser twarogowy zawiera także składniki mineralne, np. duże ilości wapnia - czyli podstawowego składnika budującego nasze kości. Niedobór wapnia prowadzi do powstania osteoporozy oraz zaburzeń układu mięśniowo-nerwowego.
Podsumowując smaczne serniczki z patelni stanowią doskonały dodatek do kawy i herbaty. Serniczki są dobre do spożycia bezpośrednio po przygotowaniu. Warto podać je z dodatkiem musu z owoców, który dodatkowo wzbogaci deser w składniki mineralne oraz witaminy. Przepis jest bardzo prosty w przygotowaniu i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Produkty spożywcze niezbędne do jego przygotowania są przystępne cenowo i dostępne w większości sklepów spożywczych.
Alergeny w serniczkach z patelni
Lista alergenów dla serniczków z patelni przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser twarogowy półtłusty
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 550
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze serniczków z patelni
Serniczki z patelni to doskonała propozycja na szybką przekąskę. Serniczki stanowią doskonałe źródło białka.
Energia i białka
(90g)
Węglowodany
(90g)
Tłuszcze
(90g)
Składniki mineralne
(90g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.