Serduszka drobiowe
- Serca drobiowe (1000 g)
- Cebula - 2 średnia sztuki (150 g)
- Czosnek - 2 ząbki (10 g)
- Olej rzepakowy - 3 łyżki stołowe (30 ml)
- Mąka pszenna typ 500 - 2 płaskie łyżki stołowe (20 g)
Przepis na serduszka drobiowe krok po kroku
Serca drobiowe oczyść, umyj w zimnej wodzie i osusz na ręczniku papierowym.
Na patelni rozgrzej olej i podsmaż na nim serduszka do zarumienienia. Serduszka dopraw do smaku połową łyżeczki soli oraz pieprzu, dodaj również przeciśnięty przez praskę czosnek.
Cebulę obierz, pokrój w piórka i dodaj do przesmażonych serduszek drobiowych. Smaż chwilę.
Następnie serca podlej szklanką wody i duś pod przykryciem przez około 50 minut (do miękkości serduszek).
Pod koniec duszenia w połowie szklanki zimnej wody dokładnie wymieszaj mąkę.
Zaprawę z mąki dodaj do serduszek, cały czas mieszając je.
Sos z serduszkami zagotuj i odparuj, aby zgęstniał.
Gotowe serduszka drobiowe podawaj z ulubionymi dodatkami.
Więcej informacji na temat serduszek drobiowych
Serduszka drobiowe w sosie własnym to doskonała propozycja na obiad. W dalszej części dowiesz się jak ugotować pyszne danie na bazie podrobów drobiowych. Serca kurze warto podać z dodatkiem ziemniaków, kaszy lub ryżu. Doskonale komponują się również z różnymi surówkami, np. z surówką z białej kapusty lub ogórkami kiszonymi. Przepis na serduszka drobiowe jest bardzo prosty i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do przygotowania potrawy potrzebne będą następujące produkty spożywcze: serca z kurczaka, cebula, czosnek, olej rzepakowy, mąka pszenna, sól oraz pieprz.
A jak zrobić serduszka drobiowe? Serca drobiowe oczyść, umyj w zimnej wodzie i osusz na ręczniku papierowym. Na patelni rozgrzej olej i podsmaż na nim serduszka do zarumienienia. Serduszka dopraw do smaku połową łyżeczki soli oraz pieprzu, dodaj również przeciśnięty przez praskę czosnek. Cebulę obierz, pokrój w piórka i dodaj do przesmażonych serduszek drobiowych. Smaż chwilę. Następnie serca podlej szklanką wody i duś pod przykryciem przez około 50 minut (do miękkości serduszek). Pod koniec duszenia w połowie szklanki wody wodzie dokładnie wymieszaj mąkę. Zaprawę z mąki dodaj do serduszek, cały czas mieszając je. Sos z serduszkami zagotuj i odparuj, aby zgęstniał.
Serca drobiowe to podroby, które świetnie sprawdzą się do przygotowania pysznego gulaszu. Produkt ten zawiera sporo cholesterolu, dlatego nie zaleca się go osobom chorujący na miażdżycę. Serca drobiowe zawierają sporej ilości składników odżywczych, do których możemy zaliczyć niektóre witaminy z grupy B, witaminę Ą, wapń, żelazo, magnez, fosfor oraz potas. Serca drobiowe są produktem niskokalorycznym, dlatego warto wykorzystać je do przygotowania pysznych potraw.
Podsumowując: wiesz już, jak przyrządzić serduszka drobiowe w sosie własnym. Do sosu możesz dodać odrobinę chrzanu. Pyszne serduszka drobiowe są dobre do spożycia bezpośrednio po przygotowaniu. Produkty niezbędne do przygotowania potrawy dostępne są w większości sklepów spożywczych w przystępnych cenach.
Alergeny w serduszkach drobiowych
Lista alergenów dla serduszek drobiowych przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
Wartości odżywcze serduszek drobiowych
Serduszka drobiowe to doskonała propozycja na pyszne danie obiadowe. Serca drobiowe w sosie własnym warto podać z dodatkiem kaszy lub ugotowanych ziemniaków.
Energia i białka
(280g)
Węglowodany
(280g)
Tłuszcze
(280g)
Witaminy
(280g)
Składniki mineralne
(280g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.