Schab ze śliwką w sosie chrzanowym
- Schab wieprzowy bez kości (1000 g)
- Śliwki suszone (200 g)
- Czosnek (20 g)
- Olej rzepakowy (40 ml)
- Chrzan (60 g)
- Śmietanka kremowa 30% (50 g)
- Pieczarki (10 g)
- Bulion drobiowy (250 g)
Przepis na schab ze śliwką w sosie chrzanowym krok po kroku
Wymieszaj olej z czosnkiem przeciśniętym przez praskę oraz z solą, papryką i tymiankiem.
Schab przetnij po środku wzdłuż przez cały kawałek mięsa i nadziej kieszonkę suszonymi śliwkami.
Marynatę wetrzyj w mięso. Usmaż mięso na złoty kolor z każdej strony. Mięso wyłóż do naczynia żaroodpornego. Piecz w 185 st. C pod przykryciem przez około godzinę.
Podczas gdy schab się piecze wlej bulion do rondelka – odlej pół szklanki zimnego bulionu. Resztę bulionu zagotuj. Dodaj do niego chrzan i śmietankę.
Do szklanki z zimnym bulionem dodaj skrobię i dokładnie wymieszaj. Gdy bulion będzie gorący dodaj resztę bulionu ze skrobią, zagotuj ciągle mieszając aż powstanie sos. Dopraw go ostatecznie do smaku.
Upieczony schab polej sosem.
-
Schab pieczony
-
Schab w sosie
-
Schabowe w sosie
-
Schab ze śliwkami
-
Schabowy ze śliwką
-
Schabowy ze śliwkami
-
Kaszanka
-
Schab ze śliwką pieczony
-
Rolada ze schabu
-
Kotlety schabowe
-
Schab pieczony w rękawie
-
Schab duszony
-
Roladki ze schabu
-
Schab w sosie własnym
-
Schab po cygańsku
-
Schab z piekarnika
-
Schab pieczony w piekarniku
-
Schab gotowany
-
Dania ze schabu
Więcej informacji na temat schabu ze śliwką w sosie chrzanowym
Kolejna wersja schabu ze śliwką – podawany do niego jest przepyszny sos chrzanowy. Sos chrzanowy stanowi świetne przełamanie w całej potrawie. To jest propozycja wprost idealnie wpisująca się na listę dań obiadowych, zatem najlepiej jest jeść te danie po podgrzaniu. Można podać schab z sosem oraz z ziemniakami, kasza gryczana również będzie fantastycznie współgrać w tej kompozycji smakowej. W roli zimnego dodatku sprawdzi się ogórek kiszony lub sałatka z warzyw konserwowych.
Alergeny w schabie ze śliwką w sosie chrzanowym
Lista alergenów dla Schabu ze śliwką w sosie chrzanowym przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietanka kremowa 30%
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bulion drobiowy
Wartości odżywcze schabu ze śliwką w sosie chrzanowym
Energia i białka
(160g)
Węglowodany
(160g)
Tłuszcze
(160g)
Witaminy
(160g)
Składniki mineralne
(160g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.