Schab z warzywami
- Schab wieprzowy bez kości (400 g)
- Śmietanka kremowa 30% (300 g)
- Cukinia - 1/2 (150 g)
- Pieczarki (150 g)
- Pomidor - 1 szt (170 g)
- Cebula - 1 szt (100 g)
- Oliwa z oliwek - 3 łyżki (45 ml)
- Ser Mozzarella - 1 szt (125 g)
Przepis na schab z warzywami krok po kroku
Schab pokrój na plastry i oczyść z błonek.
Mięso dopraw solą i pieprzem.
Na patelni rozgrzej oliwę i obsmaż na niej mięso z każdej strony, a następnie ułóż je w naczyniu żaroodpornym.
Warzywa wraz z pieczarkami obierz i pokrój w plastry. Dodaj je do naczynia z mięsem.
W miseczce zmieszaj śmietankę z przyprawami i zalej nią zawartość naczynia żaroodpornego.
Mozzarellę zetrzyj na tarce i posyp nią mięso.
Całość piecz w piekarniku nagrzanym do 180 stopni C przez 50 minut.
Więcej informacji na temat schabu z warzywami
Schab z warzywami to danie, które będzie idealną alternatywą dla tradycyjnych pieczeni. W tym wydaniu smakuje fantastycznie, a przy okazji dostarcza sporo warzyw. Dodatkowo ciasto okrywa naprawdę fantastyczny sos, który, choć wydaje się niezwykle skomplikowany, jest bardzo łatwy. Idealnie sprawdzi się na szybki i pożywny obiad. Można podawać go z ziemniakami, ale również kaszą czy makaronem.
Przepis na schab z warzywami pozwala stworzyć naprawdę ciekawy i smaczny obiad. Do jego przygotowania używa się sporo warzyw, dzięki czemu opcja ta jest bardzo zdrowa, nawet pomimo czerwonego mięsa. To świetny pomysł na przemycenie jarzyn do menu, to dobry patent zwłaszcza dla rodziców niejadków.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić schab z warzywami, by był niezwykle smaczny, a przy okazji niezbyt skomplikowany, to ten sprawdzony przepis przypadnie ci do gustu. Całość zajmuje tylko kilka chwil, a pozwala stworzyć sycące danie pełne błonnika i białka. Sos jest niezwykle prosty w przygotowaniu i bazuje na słodkiej śmietance i ziołach. Komponuje się świetnie z pieczonym mięsem i warzywami.
To naprawdę fantastyczny pomysł na dobry obiad dla całej rodziny. Schab jest w nim pieczony w piekarniku, dzięki czemu staje nieco łatwiej strawne. Dodatkowo zawiera również mniej tłuszczu, więc ten sposób obróbki jest znacznie bezpieczniejszy dla układu pokarmowego i krwionośnego. To pyszny, ale również zdrowy przepis na mięso w sosie. Schab jest jednym z najpopularniejszych rodzajów mięsa używanych na co dzień, jednak zwykle gości na talerzu w postaci smutnego kotleta z patelni. Jego potencjał jest znacznie większy, dlatego warto poeksperymentować z nim w kuchni. Ten przepis pozwala na naprawdę przyjemny i smaczny eksperyment kulinarny ze schabem w roli głównej. Mięso z tego przepisu jest nie tylko smaczne, ale również bardzo delikatne. Ciekawy jest również dobór warzyw. Plastry pomidora po upieczeniu stają się lekko słodkawe, podobnie jak cebula, natomiast cukinia zaskakuje chrupkością. Całość jest po prostu idealnym wyborem na ciekawy posiłek.
Alergeny w schabie z warzywami
Lista alergenów dla schabu z warzywami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietanka kremowa 30%
- Ser Mozzarella
Wartości odżywcze schabu z warzywami
To zdrowe danie, jednak czerwone mięso nie powinno gościć w menu częściej, niż dwa razy w tygodniu, ze względu na możliwy negatywny wpływ na układ krwionośny.
Energia i białka
(360g)
Węglowodany
(360g)
Tłuszcze
(360g)
Witaminy
(360g)
Składniki mineralne
(360g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.