Schab z dzika
- Schab z dzika (600 g)
- Cebula - 1 sztuk (100 g)
- Czosnek - 2 ząbki (20 g)
- Olej rzepakowy - 3 łyżki (30 ml)
Przepis na schab z dzika krok po kroku
Mięso natnij na zewnętrznej stronie.
Natrzyj przyprawami i olejem rzepakowym.
Umieść mięso w rękawie i dodaj świeże przyprawy.
Upiecz mięso w piekarniku przez 50 minut w temperaturze 180 stopni.
Upieczone mięso pokrój w plastry 3-4 cm.
Więcej informacji na temat schabu z dzika
Schab z dzika jako pomysł na niezwykle aromatyczny obiad. Nie ma innego tak bardzo charakterystycznego, wyrazistego i aromatycznego mięsa jak dziczyzna. Jeśli jeszcze nigdy nie próbowałeś szczególnie zachęcam, wykorzystaj mój przepis na schab z dzika i przygotuj na obiad dla całej swojej rodziny.
Sposób przygotowania jest banalnie prosty, poradziłby sobie z nim każdy. Warto pamiętać, że dziczyzna należy do chudych mięs w 100 g zawiera 120 kcal. Jest zdecydowanie bardziej chuda niż mięso zwierząt rzeźnych. Jest źródłem pełnowartościowego białka, witamin i składników mineralnych. Wiele osób myśli, że przygotowanie dziczyzny jest skomplikowane i zajmuje dużo czasu. Dzisiaj przedstawię Wam przepis na schab z dzika, który jest prosty i szybki. Będziemy przygotowywać mięso w piekarniku. Zatem jak zrobić schab z dzika?
Nic trudnego, zaopatrz się w kawałek dziczyzny dobrej jakości. Najlepiej aby kupić mięso od lokalnego dostawczy lub ze sprawdzonego źródła, zacznijmy od tego, że dziczyznę ciężko dostać w marketach. Nie wiadomo dlaczego ludzie są do niej złowrogo nastawieni. Może przez mity z przygotowaniem mięsa lub odpycha nas cena mięsa, które nie należy do najtańszych ale rekompensuje cenę swoimi walorami zdrowotnymi.
Mięso natnij na zewnętrznej stronie i natrzyj porządnie przyprawami, najlepiej sprawdzą się tutaj świeże zioła. Do dziczyzny świetnie sprawdzi się tymianek lub rozmaryn. Mięso będzie jeszcze bardziej aromatyczne gdy dodamy do niego grzyby. Jeśli jesteś tuż po grzybobraniu dodaj świeże grzyby, jeśli nie śmiało możesz dodać suszone grzyby. Warto pamiętać aby je najpierw namoczyć w gorącej wodzie, tak aby stały się miękkie.
Przygotowane mięso włóż do rękawa i zapiecz w piekarniku. Po niecałej godzinie masz niezwykle pyszny, pieczony schab z dzika.
To będzie idealny pomysł na obiad w rodzinnym gronie. Schab z dzika na pewno zrobi na wielu gościach wrażenie. Pora na dodatki, z powstałego wywaru pozostałego po pieczeniu możesz przygotować sos, który idealnie będzie komponował się z mięsem. Podaj schab z gruboziarnistą kaszą i porcją świeżych warzyw.
Skoro już wiesz jak przygotować schab z dzika, teraz Twoja kolej.
Alergeny w schabie z dzika
Lista alergenów dla schabu z dzika przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na schab z dzika
Wartości odżywcze schabu z dzika
Dziczyzna to niezwykle aromatyczne, delikatne i soczyste mięso, które zawiera niewielką ilość tłuszczu.
Energia i białka
(120g)
Węglowodany
(120g)
Tłuszcze
(120g)
Witaminy
(120g)
Składniki mineralne
(120g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.