Schab w sosie porowym
- Schab wieprzowy bez kości (500 g)
- Masło klarowane (30 g)
- Por - 1 sztuka (140 g)
- Śmietanka kremowa 30% (200 g)
Przepis na schab w sosie porowym krok po kroku
Mięso umyj, pokrój w cienkie plastry, rozbij tłuczkiem.
Przypraw mięso solą i pieprzem.
Rozgrzej masło na patelni i podsmaż schab. Powinien zmienić kolor i się zarumienić.
Pokrój por w pół plasterki.
Gdy schab nabierze złocistego koloru, dodaj na patelnię por.
Całość duś do miękkości mięsa (około 30 minut) pod przykryciem na niewielkim ogniu. W razie potrzeby dodawaj wodę lub bulion domowy.
Zalej wszystko śmietanką i przypraw przyprawami. Kurkumy, gałki i papryki wystarczy dodać szczyptę.
Duś wszystko bez przykrycia do zredukowania sosu. Dopraw do smaku.
Podawaj z ulubionymi dodatkami.
Więcej informacji na temat schabu w sosie porowym
Pyszny, soczysty, idealny pomysł na mięso wieprzowe - genialna propozycja na obiad. Sprawdź ten przepis na schab w sosie porowym. Jest on bardzo prosty w wykonaniu. Schab w sosie śmietanowo-porowym wychodzi delikatny. Sos jest kremowy, smaczny i aromatyczny. Wykonanie tego schabu z sosem śmietanowo-porowym jest doskonałym pomysłem na coś pysznego, a także łatwego do przygotowania. Dobry na większą imprezę ze znajomymi oraz na obiad z rodziną. Zobacz, jak zrobić schab w sosie porowym i z czym go podawać.
Schab w sosie porowym to mięso wieprzowe w plastrach, najpierw podsmażone na maśle, a następnie duszone z porem i śmietanką. Tak przygotowana potrawa jest smaczna i prosta. Schab należy do mięs niezbyt miękkich, więc ważny jest czas obróbki termicznej. Im dłużej mięso jest duszone, tym staje się ono bardziej miękkie. Jak zrobisz schab w sosie porowym, podawaj go z tym, z czym lubisz. Najbardziej pasują ziemniaki gotowane, kasza lub ryż. Do przepisu na schab w sosie porowym warto dodać ogórka kiszonego lub surówki z kiszonych warzyw. Smaczny pomysł na dodatek do schabu to świeże pieczywo. Pyszny schab w sosie śmietanowo-porowym to ten, który jest podawany na gorąco. Na zimno nie będzie smakował zbyt dobrze.
Schab w sosie porowym znakomicie sprawdzi się nie tylko jako dodatek do obiadu na co dzień. Potrawa ta jest odpowiednia także na różnego rodzaju uroczystości. Jak zrobić schab w sosie porowym? Potrzebna będzie duża i głęboka patelnia. Na początku mięso należy umyć i pokroić w cienkie plastry (około 1,5 centymetra grubości). Tłuczkiem rozbij dobrze mięso i dopraw je solą oraz pieprzem. Na rozgrzane masło wyłóż mięso i smaż kilka minut, by stało się ono złociste. Podczas gdy mięso się smaży, por przekrój wzdłuż, umyj i posiekaj w pół plastry. Dodaj go na patelnię do mięsa, gdy będzie ono zarumienione. Duś wszystko, aż mięso stanie się miękkie (około pół godziny). Najlepiej, gdy będziesz dusić potrawę pod przykryciem i na małym ogniu. Gdyby trzeba było, dodaj wody lub bulionu (by potrawa się nie przypaliła). Mieszaj od czasu do czasu i przewracaj mięso na drugą stronę. Schab należy dusić odpowiednio długo. Jeżeli jest nadal twardy – duś dalej. Jak już mięso będzie miękkie, dolej na patelnię śmietankę, a także przypraw do smaku. Kurkumy, papryki oraz gałki nie trzeba dodawać zbyt dużo. Pozostało teraz zredukować sos. Zwiększ moc palnika, podgrzewaj już bez przykrycia. Przepis na schab w sosie porowym jest dobry do podania, gdy sos osiągnie odpowiednią dla Ciebie konsystencję.
Alergeny w schabie w sosie porowym
Lista alergenów dla schabu w sosie porowym przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło klarowane
- Śmietanka kremowa 30%
Wartości odżywcze schabu w sosie porowym
Jest to przepis z niskim indeksem glikemicznym. W przepisie znajdzie się spora zawartość kwasów tłuszczowych nasyconych. Potrawa ma znikomą ilość węglowodanów.
Energia i białka
(170g)
Węglowodany
(170g)
Tłuszcze
(170g)
Witaminy
(170g)
Składniki mineralne
(170g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.