Schab w sosie grzybowym
- Schab wieprzowy bez kości (600 g)
- Bulion warzywny - 1 szklanka (250 ml)
- Olej rzepakowy - 2 łyżki (20 ml)
- Cebula - 1 sztuka (100 g)
- Czosnek - 2 ząbki (20 g)
- Suszone grzyby - 2 garści (120 g)
Przepis na schab w sosie grzybowym krok po kroku
Grzyby przełóż do miseczki i zalej wodą, mocz minimum godzinę.
Schab pokrój na plastry o grubości 3-4 cm.
Rozbij delikatnie mięso i dopraw do smaku.
Podsmaż plastry mięsa na patelni z obu stron.
Dodaj rozgnieciony czosnek i cebulę pokrojoną w pióra.
Na patelnię wlej 1/2 szklanki bulionu i duś mięso.
Następnie dodaj wcześniej namoczone i przekrojone na pół grzyby.
Sos możesz zagęścić za pomocą śmietanki lub odrobiny mąki.
Więcej informacji na temat schabu w sosie grzybowym
Schab w sosie grzybowym to danie, które nie tylko sprawdzi się jako pomysł na obiad.
Warto pamiętać o tym przepisie podczas świąt, które zbliżają się wielkimi krokami.
Przepis na schab po węgiersku w sosie sprawdzi się idealnie na niedzielny czy świąteczny obiad ale nie tylko.
Wbrew pozorom przepis jest bardzo prosty i szybki. W krótkim czasie jesteś w stanie przygotować delikatne i kruche mięso.
Będziesz potrzebować dość spory kawałek schabu i grzybów. Jeśli masz możliwość postaw na świeże grzyby jeśli nie dobrze sprawdzą się także grzyby suszone lub pieczarki, które są łatwo dostępne przez cały rok.
Dodatkowo zaopatrz się w cebulę i czosnek.
Pamiętaj, że warto dodawać takie warzywa jak cebula i czosnek do wielu dań obojętnie czy są one na ciepło czy na zimno. Warzywa te mają właściwości antybakteryjne i przeciwwirusowe co pozwoli zachować nam odporność, szczególnie teraz w okresie jesienno – zimowym.
Przepis na schab w sosie grzybowym jest bardzo szybki i prosty, na pewno nie sprawi Ci problemu. Pokrój schab w plastry 3-4 cm i delikatnie rozbij, a następnie dopraw.
Ja zawsze stawiam na czerwoną słodką paprykę, wędzoną paprykę i czarny pieprz. Skraplam mięso olejem rzepakowym a obok kładę świeże gałązki rozmarynu i tymianku, które nadają pięknego aromatu. Tak przygotowane mięso obsmażam na patelni z każdej strony. Po chwili dodaj odrobinę bulionu i duś mięso. Dodaj grzyby, dokładnie wymieszaj całą zawartość i podlewaj bulionem, dusząc przez min 30 minut.
Po tym czasie schab będzie pyszny i delikatny. Schab będzie bardzo smaczny z dodatkiem kaszy gruboziarnistej lub delikatnego ziemniaczanego puree. Nie zapominaj o dodatku dużej porcji warzyw. Mogą to być warzywa gotowane na parze np. brokuły lub domowa surówka z białej kapusty, która jest bogactwem witamin i składników mineralnych.
Schab z sosem grzybowym będzie dobry w każdym wydaniu.
Sam widzisz jaki to jest prosty przepis.
Tak przygotowane mięso to idealny pomysł na spotkanie ze znajomymi w Twoim domu lub na obiad w rodzinnym gronie.
Skoro już wiesz jak zrobić schab w sosie grzybowym, nie pozostaje nic innego jak spróbować.
Alergeny w schabie w sosie grzybowym
Lista alergenów dla schabu w sosie grzybowym przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- bulion warzywny
Wartości odżywcze schabu w sosie grzybowym
Jeśli masz możliwość skorzystaj ze świeżych grzybów, jeśli nie dobrze sprawdzą się także suszone. Pamiętaj jednak aby je wcześniej namoczyć.
Energia i białka
(120g)
Węglowodany
(120g)
Tłuszcze
(120g)
Witaminy
(120g)
Składniki mineralne
(120g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.