Schab w sosie
- Schab wieprzowy bez kości - 5 plastrów (500 g)
- Cebula - 1 szt (100 g)
- Mąka pszenna typ 500 - 2 łyżki (40 g)
- Śmietana 12% - 2 łyżki (50 g)
- Oliwa z oliwek - 3 łyżki (45 ml)
Przepis na schab w sosie krok po kroku
W garnku rozgrzej oliwę i podsmaż na niej pokrojoną w kostkę cebulę. Dodaj pokrojone plastry schabu i przypraw odrobiną soli i pieprzu. Całość podsmaż przez 10 - 12 minut.
Zalej całość 3/4 szklanki wody i duś całość przez 40 minut.
Gdy mięso będzie miękkie, przelej odrobinę sosu do szklanki i zmieszaj z mąką i śmietaną. Wlej do garnka.
Całość wymieszaj i dodaj ostrą paprykę, natkę pietruszki i czosnek. Pozostaw do zagotowania.
Więcej informacji na temat schabu w sosie
Schab w sosie to najlepszy przepis na fantastyczny obiad dla całej rodziny. Wspaniale wygląda i przepysznie smakuje. Schab tak przygotowany odznacza się ogromną lekkością i delikatnością. Mięso ma wspaniałą konsystencję i rozpływa się w ustach. Całość dopełnia fantastyczny sos, który wspaniale przykrywa mięso. Schab w sosie świetnie komponuje się z kaszą, gotowanymi ziemniakami czy kluskami.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić schab w sosie, by całość była niezwykle smaczna, a przy tym niezbyt skomplikowana, to ten przepis może być dla ciebie świetną inspiracją. Mięso, które z niego powstaje można przygotować naprawdę szybko, w tym wypadku nie trzeba go wcześniej marynować, dzięki czemu całość robi się ekspresowo. To wspaniały wybór dla wszystkich osób, które nie przepadają za zbyt skomplikowanymi recepturami. To świetny sposób na obiad dla całej rodziny. Do całości wystarczy dodać ziemniaki lub kaszę i porcję warzyw.
Ten przepis na pyszny schab w sosie jest tak prosty, że poradzą sobie z nim nawet początkujące osoby. To danie, które nie potrzebuje zbyt dużo przypraw, gdyż długo duszone mięso samo w sobie świetnie smakuje. To dobry pomysł na sycący posiłek, gdyż mięso dostarcza naprawdę sporo białka, dzięki temu jest niezwykle sycące. Całość jest bardzo delikatna, dlatego sprawdzi się nawet na diecie lekkostrawnej.
Schab w sosie własnym to danie niezwykle popularne, ze względu na wspaniały smak. To idealna alternatywa dla klasycznego schabowego. W tym wydaniu schab jest dużo zdrowszy i nie zawiera tyle tłuszczu. Tak przygotowane mięso będzie lepszym wyborem w codziennej diecie.
Plastry schabu w sosie świetnie sprawdzą się na obiad. Można je podawać na co dzień, ale także podczas uroczystego posiłku. Danie bardzo apetycznie się prezentuje, zwłaszcza polane sosem. Schab wieprzowy jest mięsem dość popularnym ze względu na delikatny smak. W tym wydaniu został tylko lekko podkreślony łagodnymi przyprawami. Kotlet duszony w sosie własnym to pomysł na idealny mięsny dodatek do obiadu czy kolacji.
Alergeny w schabie w sosie
Lista alergenów dla schabu w sosie przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietana 12%
Wartości odżywcze schabu w sosie
Schab nie powinien gościć w menu zbyt często ze względu na negatywny wpływ dużej ilości czerwonego mięsa na układ krwionośny.
Energia i białka
(147g)
Węglowodany
(147g)
Tłuszcze
(147g)
Witaminy
(147g)
Składniki mineralne
(147g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.