Schab w majonezie
- Schab wieprzowy bez kości (650 g)
- Sól (50 g)
- Cukier (30 g)
- Majonez (75 g)
- Czosnek (15 g)
Przepis na schab w majonezie krok po kroku
W garnku przygotuj zalewę: wlej 2 litry zimnej wody, dodaj sól, cukier, majonez, ziele angielskie (3 sztuki), liście laurowe (3 sztuki), pieprz, obrany ze skórki czosnek, tymianek (1 łyżeczkę), paprykę słodką (1 łyżeczkę) mieszamy wszystko dokładnie.
Zalewę zagotuj i dodaj do niej mięso. Gotuj przez 5 minut.
Mięso zdejmij z ognia. Zostaw w zalewie na 12 godzin - w lodówce.
Po tym czasie mięso z zalewą ponownie doprowadź do wrzenia, gotuj 5 minut i odstaw do całkowitego wystygnięcia w lodówce.
Więcej informacji na temat schabu w majonezie
Schab w majonezie to doskonały przepis na szybki obiad na bazie mięsa. Zrobisz go w kilka chwil z prostych składników, a jest smaczny i niezwykle delikatny.
Przepis na schab w majonezie to świetna opcja dla wszystkich miłośników prostych mięs. Dowiesz się z niego jak zrobić schab w majonezie, by był pyszny i soczysty. Ten gotowany w majonezie schab to prosty przepis, na który potrzebujesz tylko kilka chwil - w 5 minut stworzysz jego podstawy. Mięso w wodzie z majonezem to nieoczywisty sposób na podanie tego pysznego mięsa.
Schab w majonezie to niecodzienna, a zarazem niezwykle prosta metoda na przygotowanie mięsa, która gwarantuje soczysty i aromatyczny efekt. Dla wielu osób majonez może wydawać się nietypowym dodatkiem do gotowania, ale to właśnie dzięki niemu schab zyskuje delikatność i niepowtarzalny smak. Warto spróbować tego przepisu, który staje się coraz bardziej popularny, szczególnie wśród osób szukających nowych sposobów na tradycyjne dania mięsne.
Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić schab w majonezie, nie martw się – to naprawdę prosty przepis, który nie wymaga zaawansowanych umiejętności kulinarnych. Wystarczy kilka podstawowych składników, które większość z nas ma w kuchni, i już po krótkim czasie można cieszyć się pysznym, soczystym mięsem. Co więcej, proces przygotowania schabu w tej wersji zajmuje niewiele czasu. Jeśli chcesz przygotować szybki obiad, to danie może być gotowe nawet w 5 minut pracy, a całość wymaga jedynie odrobiny cierpliwości, by mięso ugotowało się na wolnym ogniu. To idealne rozwiązanie dla zapracowanych osób, które cenią sobie szybkie i smaczne rozwiązania w kuchni.
Tajemnicą sukcesu tego dania jest sposób, w jaki mięso jest przygotowywane. Zamiast pieczenia lub smażenia, schab jest gotowany w majonezie. Wydaje się to nietypowe, ale majonez – będący emulsją oleju, jajek i musztardy – sprawia, że mięso staje się miękkie i niezwykle soczyste. To dlatego, że majonez doskonale zatrzymuje wilgoć wewnątrz mięsa podczas gotowania. W połączeniu z wodą tworzy on idealne środowisko do delikatnego, ale efektywnego gotowania schabu.
Alergeny w schabie w majonezie
Lista alergenów dla schabu w majonezie przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Jaja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Majonez
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Majonez
Wartości odżywcze schabu w majonezie
To danie zawiera sporo nasyconych kwasów tłuszczowych ze względu na majonez. Jeśli chcesz tego uniknąć, przygotuj mięso bez dodatku majonezu lub z jego lżejszą wersją.
Energia i białka
(205g)
Węglowodany
(205g)
Tłuszcze
(205g)
Witaminy
(205g)
Składniki mineralne
(205g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.