Schab po szwajcarsku
- Schab wieprzowy bez kości (600 g)
- Ser żółty - 5 plasterków (100 g)
- Boczek surowy - 5 plastrów (100 g)
- Masło (100 g)
- Koperek - 1 garść (20 g)
- Jajko (1 szt.)
- Bułka tarta - 1/2 szklanki (125 g)
- Olej rzepakowy - 3 łyżki (30 ml)
Przepis na schab po szwajcarsku krok po kroku
Plastry schabu rozbij delikatnie i dopraw solą i pieprzem.
Na każdym z nich połóż plaster sera i boczku.
Następnie dodaj kawałek masła i posiekany koperek.
Zawiń plastry schabu tak aby środek nie wypadł.
Przygotowane szwajcary zamocz w jajku i obtocz w bułce tartej.
Usmaż mięso z obu stron na rozgrzanym oleju rzepakowym.
-
Schab w sosie
-
Kotlet szwajcarski
-
Paprykowa marynata do schabu
-
Schab w sosie musztardowym
-
Roladki schabowe w sosie
-
Schab w sosie kurkowym
-
Schab w kapuście
-
Kruchy schab w sosie
-
Schabowy na parze
-
Schab pieczony na kanapki
-
Schab pieczony w mleku
-
Schabowy zawijany
-
Schab wolno pieczony
-
Roladki schabowe ze szpinakiem
-
Schab w sosie cebulowym
-
Schab z cukinią
-
Schab w sosie śliwkowym
-
Schab na dziko
-
Obiad ze schabu
Więcej informacji na temat schabu po szwajcarsku
Schab po szwajcarsku wszystkim znany jako szwajcar, to nic innego jak kotlet z pysznym nadzieniem. Jeśli znudziły Ci się tradycyjne kotlety ze schabu podawane co niedziele koniecznie musisz poznać mój przepis na schab po szwajcarsku. To będzie dobry pomysł na niedzielny obiad w gronie rodzinnym ale nie tylko, przepis jest bardzo prosty i szybki dlatego to będzie także idealny pomysł na obiad każdego dnia. Mało tego szwajcar może posłużyć za zdrowszą wersję dania typu fast food, jak? Przekonaj się sam i przeczytaj jak zrobić schab po szwajcarsku z szynką i serem.
Potrzebujesz kawałka schabu lub już poporcjowanych plastrów schabu, teraz należy je delikatnie rozbić i doprawić szczyptą soli i pieprzu.
Rozłóż wszystkie kotlety na stole i na każdym ułóż plaster szynki i sera, zamiast szynki możesz użyć plastrów boczku, który jest nieco bardziej tłusty i nada dodatkowego, wyrazistego smaku, dodaj kawałek masełka oraz sporą ilość posiekanego koperku.
Zawiń starannie kotlety w tzw. koperty, tak aby farsz nie wyleciał podczas smażenia.
Tak przygotowane szwajcary zamocz w roztrzepanym jajku, a następnie obtocz w bułce tartej. Następnie usmaż kotlety na rozgrzanym oleju rzepakowym na patelni.
W tym momencie nasz kotlet jest niezwykle pyszny ale jeszcze lepiej będzie komponował się z dodatkami. Postaw na dużą porcję warzyw, może to być surówka z białej kapusty, na którą przepis znajdziesz w innych moich propozycjach. Jest ona źródłem witaminy C, witamin z grupy B, kwasu foliowego, błonnika pokarmowego, żelaza, magnezu, wapnia oraz antyoksydantów, które wpływają na naszą odporność. Dodatkowo jest nisko kaloryczna. W tym roku postaw na kapustę białą, czerwoną czy kiszoną na pewno wyjdzie Ci na dobre.
Wcześniej wspomniałam, że szwajcar może posłużyć za domową wersję danie typu fast food. Owszem, przygotuj do niego domowe frytki z ziemniaków lub z batatów. Całość podawaj z domowej roboty sosem czosnkowym lub dipem na bazie jogurtu naturalnego. Takie połączenie pokochają nie tylko dorośli ale przede wszystkim dzieci. Już znasz pomysł na smaczny obiad w 30 minut.
Alergeny w schabie po szwajcarsku
Lista alergenów dla schabu po szwajcarsku przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser żółty
- Masło
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bułka tarta
Wartości odżywcze schabu po szwajcarsku
Usmażone szwajcary połóż na ręczniku papierowym, w ten sposób pozbędziesz nadmiaru tłuszczu.
Energia i białka
(150g)
Węglowodany
(150g)
Tłuszcze
(150g)
Witaminy
(150g)
Składniki mineralne
(150g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.