Schab bez panierki
- Schab wieprzowy bez kości (400 g)
- Oliwa z oliwek (45 ml)
Przepis na schab bez panierki krok po kroku
Mięso podziel na plastry i oczyść z błonek.
Każdy kotlet rozbij tłuczkiem na bardzo cienkie plastry.
Kotlety natrzyj dokładnie przyprawami.
Na patelni rozgrzej oliwę i smaż na niej kotlety, z każdej strony, po około 7 - 8 minut, by były rumiane.
-
Pulpety w sosie koperkowym
-
Turbot
-
Falafel
-
Sałatka z kurczakiem
-
Makaron ze szpinakiem
-
Spaghetti
-
Pulpety w sosie pomidorowym
-
Makaron z cukinii
-
Schabowe w sosie
-
Kurczak curry
-
Pierś z kaczki
-
Pstrąg pieczony
-
Filet z kurczaka
-
Łosoś z piekarnika
-
Dietetyczne pulpety na parze
-
Pstrąg
-
Makaron z pesto
-
Kapusta wigilijna
-
Dietetyczny obiad
Więcej informacji na temat schabu bez panierki
Schab bez panierki będzie świetną i znacznie zdrowszą alternatywą dla tradycyjnego kotleta. Ze względu na brak panierki nie wchłania dużej ilości tłuszczu, więc jest znacznie lżejszy i nie obciąża żołądka. W dodatku robi się go również znacznie szybciej. To idealna opcja na niedzielny obiad dla całej rodziny. Wspaniale łączy się z ziemniakami, ale również z warzywnymi frytkami.
Przepis na schab bez panierki to wspaniała propozycja zwłaszcza dla osób na diecie redukcyjnej. Taka wersja zawiera zdecydowanie mniej kalorii i jest też bardziej lekkostrawna. Dodatkowo ma mniej tłuszczu, co pozytywnie wpływa na pracę układu trawiennego, a także krwionośnego. Kotlety schabowe są tradycyjnym daniem, które gości na stołach wielu Polaków, zwłaszcza w niedzielę. Jednak klasyczna wersja nie jest zbyt dobra dla zdrowia, a na pewno nie sprawdzi się w diecie osób starszych, czy dzieci. Dlatego warto skorzystać z tej lekko unowocześnionej receptury na lekkie schabowe.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić schab bez panierki, by smakował niezwykle pysznie, a przy okazji nie stwardniał za bardzo, to ten sprawdzony przepis będzie strzałem w dziesiątkę. Całość robi się dokładnie tak jak normalne kotlety, ale należy pamiętać o dokładnym rozbiciu mięsa. To pozwala na zmięknięcie kotletów, które podczas smażenia nie stwardnieją. W tej wersji należy też zadbać o odpowiednią ilość tłuszczu na patelni. Kiedy będzie go za mało, mięso nie będzie soczyste. W tej wersji nie trzeba się obawiać, że mięso wchłonie znaczne ilości oleju, gdyż nie jest obtoczone w bułce tartej. Kotlet schabowy bez panierki, podobnie jak klasyczna wersja sprawdza się zarówno od święta, jak i na co dzień. Pasuje do ziemniaków, czy frytek, ale również kaszy i ryżu. Można go kroić na paseczki i dodawać do sałatek. To fantastyczna opcja na obiad. Ze względu na brak panierki jest szybki i pyszny. Ten dobry i prosty przepis jest fantastyczny również dla początkujących, gdyż zawsze się udaje i nie zabiera zbyt dużo czasu. Dodatkowo wspaniale się prezentuje.
Alergeny w schabie bez panierki
Lista alergenów dla schabu bez panierki przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na schab bez panierki
Wartości odżywcze schabu bez panierki
To opcja zdrowsza, niż tradycyjne kotlety, jednak nie powinna gościć w menu częściej niż dwa razy w tygodniu.
Energia i białka
(111g)
Węglowodany
(111g)
Tłuszcze
(111g)
Witaminy
(111g)
Składniki mineralne
(111g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.