Sałatka z tuńczykiem i kukurydzą
- Tuńczyk w sosie własnym (170 g)
- Kukurydza konserwowa (150 g)
- Marchewka - Dwie marchewki (90 g)
- Groszek zielony (150 g)
- Jajko - Trzy jajka rozmiar M (3 szt.)
- Majonez - Trzy łyżki (75 g)
Przepis na sałatkę z tuńczykiem i kukurydzą krok po kroku
Tuńczyka, groszek i kukurydzę dobrze odsącz i przełóż do miski.
Jajka ugotuj, obierz ze skorupki i pokrój w kosteczkę. Dodaj do reszty składników.
Marchewkę ugotuj, obierz i pokrój w kostkę. Dodaj do miski.
Całość wymieszaj. Dodaj sól i pierz i ponownie zamieszaj.
Dodaj majonez i jeszcze raz delikatnie wymieszaj.
Więcej informacji na temat sałatki z tuńczykiem i kukurydzą
Sałatka z tuńczykiem i kukurydzą często pojawia się na stołach w czasie kolacji z rodziną. Przepisy bywają różne, ale połączenie składników z tego dania bez wątpienia zostanie zaakceptowane przez twoje kubki smakowe. Możesz się zdziwić, jak wiele smaków dodaje tuńczyk w tej sałatce.
Danie jest bardzo proste i można je w miarę szybko wykonać. Tak naprawdę trzeba ugotować tylko dwa składniki (jajka i marchewkę), a reszta to produkty gotowe. Ten przepis jest akurat z majonezem, ale możesz zdecydować się na coś innego. Może to być sos jogurtowy, czosnkowy lub koperkowy. Tuńczyk z kukurydzą dobrze smakuje także z sosem winegret (zarówno na bazie soku z cytryny, jak i na bazie octu winnego). Możesz dodać prażoną lub czerwoną cebulkę. Jeżeli w tym przepisie brakuje ci przypraw, np. oregano lub bazylii, śmiało możesz je dosypać.
Dobrym dodatkiem będzie też sałata. Może to być rukola lub roszponka, ale sprawdzi się też sałata karbowana czerwona lub zielona oraz gotowy mix sałat. Jeżeli lubisz pomidory, możesz pokusić się o dodanie pomidorków koktajlowych. Ta sałatka będzie też smaczna z porem, rzodkiewką lub szczypiorkiem. Opcji jest bardzo wiele. Do podstawy z tego przepisu możesz dobrać swój ulubiony składnik i cieszyć się apetycznym daniem. Jako dekoracja może posłużyć natka pietruszki.
Składniki z tego przepisu powinny wystarczyć na cztery średnie porcje. Jeżeli planujesz większą kolację, warto podwoić ilość wypisanych produktów. Sałatka najlepiej smakuje na drugi dzień, gdy smaki się przegryzą, dlatego najlepiej zrobić ją dzień wcześniej. Pamiętaj o tym, aby trzymać ją w lodówce i podawać schłodzoną.
Sałatka z tuńczykiem, jajkiem, kukurydzą, groszkiem, marchewką i majonezem to sprawdzony sposób na smaczne danie. Sprawdzi się jako posiłek do pracy, ale też i na kolację z bliskimi lub znajomymi. Jeżeli chcesz nieco zaskoczyć swoich gości i rozpocząć gorącą debatę, możesz dodać jeszcze ananasa. Dodatkowym atutem będą także chrupiące grzanki. Możesz je przygotować sam albo kupić gotowe (zwykłe lub ziołowe). Ta sałatka będzie też smaczna ze zwykłymi kromkami chleba.
Alergeny w sałatce z tuńczykiem i kukurydzą
Lista alergenów dla sałatki z tuńczykiem i kukurydzą przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Tuńczyk w sosie własnym
- Jajko
-
Jaja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Majonez
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Majonez
Wartości odżywcze sałatki z tuńczykiem i kukurydzą
Energia i białka
(195g)
Węglowodany
(195g)
Tłuszcze
(195g)
Witaminy
(195g)
Składniki mineralne
(195g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.