Sałatka z papryką konserwową
- Papryka konserwowa (marynowana) - 3 plastry (100 g)
- Kukurydza konserwowa - 1 mała puszka (80 g)
- Jajko - 1 sztuka (50 szt.)
- Ser gouda - 1 plaster (30 g)
- Majonez - 1 lyżeczka (10 g)
Przepis na sałatkę z papryką konserwową krok po kroku
Jajko ugotuj na twardo.
Ugotowane jajko ostudź, obierz i pokrój w kostkę.
Paprykę pokrój w drobną kostkę lub cienkie paski.
Ser pokrój w kostkę lub zetrzyj na tarce.
Wymieszaj ze sobą wszystkie składniki.
Więcej informacji na temat sałatki z papryką konserwową
Lubisz domowe przetwory i zastanawiasz się, jak wpleść je w codzienne posiłki? Jeśli tak, jesteś w odpowiednim miejscu. Przedstawiamy przepis na sałatkę z papryką konserwową, którą przygotujesz w dosłownie kilka minut. Jest to pyszna, domowa sałatka, dobra jako dodatek do wielu dań lub samodzielna przekąska. Świetnie sprawdzi się np. do kanapek lub obiadu. Jej przygotowanie jest bardzo proste i na pewno poradzisz sobie z nim, nawet jeśli nie masz dużego doświadczenia, czy zapału kulinarnego. Co więcej, potrzebujesz jedynie kilku prostych, tanich, łatwo dostępnych składników. Co jest potrzebne, aby powstała ta najlepsza sałatka z papryką konserwową? Jaja, kukurydza w puszce, ser gouda i oczywiście papryka. Możesz wykorzystać zapasy ze swojej zimowej spiżarni lub kupić paprykę konserwową w sklepie. Aby cieszyć się jej wyjątkowym smakiem wystarczy ugotować jajka, pokroić wszystkie składniki, a następnie wymieszać ze sobą. Jako sos wystarczy oliwa, majonez lub musztarda. Wybierz to, co lubisz najbardziej. W tych kilku prostych krokach powstaje smaczna sałatka z papryką konserwową. Dzięki obecności jajka i sera jest dobrym źródłem białka, a dodatek warzyw wzbogaca ją w witaminy, minerały i inne prozdrowotne związki. To świetny, prosty przepis dla każdego, kto szuka pomysłów na ciekawe, ale jednocześnie niewymagające w przygotowaniu posiłki. Jej zaletą jest również to, że świetnie smakuje i na ciepło i na zimno, dlatego śmiało możesz zabrać ją na wynos do pracy. Musisz jej spróbować. Koniecznie czytaj dalej. Sprawdź, jak zrobić sałatkę z papryką konserwową.
Alergeny w sałatce z papryką konserwową
Lista alergenów dla sałatki z papryką konserwową przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser gouda
-
Jaja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Majonez
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Majonez
Wartości odżywcze sałatki z papryką konserwową
Produkty marynowane mogą powodować dolegliwości żołądkowo jelitowe u osób z problemami gastrologicznymi. Warto stosować wtedy ich mniejsze ilości.
Energia i białka
(270g)
Węglowodany
(270g)
Tłuszcze
(270g)
Witaminy
(270g)
Składniki mineralne
(270g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.