Sałatka z makreli
- Makrela wędzona (60 g)
- Jajko (1 szt.)
- Ogórek kiszony - 1 sztuka (60 g)
- Pomidory koktajlowe - 5 sztuk (50 g)
- Oliwa z oliwek - 1 łyżeczka (5 ml)
- Musztarda - 1 łyżeczka (10 g)
- Mix sałat - 1 duża garść (30 g)
Przepis na sałatkę z makreli krok po kroku
Jajko ugotuj na twardo. Obierz i pokrój w ćwiartki.
W głębokim talerzu lub misce ułóż sałaty, jajko, kawałki makreli, plastry ogórka kiszonego i połówki pomidorków.
Musztardę wymieszaj z oliwą i polej sałatkę.
-
Sałatka z tuńczykiem
-
Sałatka z kurczakiem
-
Sałatka cezar
-
Sałatka z porem
-
Sałatka z cukinii
-
Sałatki z makaronem ryżowym
-
Sałatka warzywna
-
Sałatka z rukoli
-
Sałatka z wędzonym kurczakiem
-
Sałatka z ananasem
-
Sałatka z jajkiem
-
Sałatka na sylwestra
-
Sałatka z pora i jajek
-
Sałatka z buraków i jajka
-
Sałatka z ryżu i tuńczyka
-
Mizeria
-
Sałatka z tuńczykiem i ryżem
-
Sałatka z bobem
-
Sałatki na imprezę
Więcej informacji na temat sałatki z makreli
Sałatka z makreli z jajkiem i ogórkiem kiszonym to pomysł na zdrowy, smaczny i sycący posiłek, który świetnie sprawdzi się na kolację lub dodatek do obiadu. Możesz też podawać ją w formie pasty na kanapki. Przepis na sałatkę z makreli jest banalnie prosty i przygotujesz go w kilkanaście minut. Do jej przygotowania potrzebne Ci będą filet z makreli wędzonej, jajka ugotowane na twardo, ogórki kiszone, pomidorki koktajlowe oraz oliwa z oliwek i musztarda. Z tych kilku łatwo dostępnych składników powstaje szybka i smaczna sałatka, dobra na każdą okazję. Makrela jest bardzo dobrym źródłem pełnowartościowego białka oraz kwasów omega-3, które mają bardzo szerokie, pozytywne działanie na organizm. Mogą zmniejszać między innymi ryzyko chorób sercowo-naczyniowych, łagodzić stany zapalne, poprawiać pracę układu nerwowego oraz wiele innych. Dlatego jest to produkt, który zdecydowanie warto włączyć do swojej diety. Ze względu na wysoką zawartość białka z makreli i jajek, sałatka jest naprawdę sycąca, dlatego świetnie sprawdzi się między innymi na dietach redukcyjnych, jeśli masz problem z szybkim odczuwaniem głodu i podjadaniem między posiłkami. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić sałatkę z makreli, aby była pyszna i zdrowa, koniecznie poznaj nasz przepis, który będzie dla Ciebie świetną inspiracją i wskazówką. Jest bardzo uniwersalny, dlatego możesz podawać go w towarzystwie różnych produktów oraz na wiele okazji. To przepis, który zdecydowanie warto znać, a jeśli raz go wypróbujesz, na pewno zostanie w Twojej kuchni na długo. Możesz samodzielnie modyfikować dodatki - zamiast pomidorków dodać rzodkiewki lub czerwoną cebulę, a zamiast oliwy dodać majonez. Jeśli zależy Ci na jak najmniej kalorycznej, fit wersji sałatki wykorzystaj majonez light lub zastąp go jogurtem naturalnym. Pamiętaj też, że produkty wędzone, kiszone oraz warzywa cebulowe, które znajdują się w sałatce, mogą być nieco gorzej tolerowane przez osoby z wrażliwym przewodem pokarmowym, z tendencją do refluksu i zgagi – w takich sytuacji najlepiej zacząć od małych ilości sałatki i sprawdzić swoją indywidualną tolerancję.
Alergeny w sałatce z makreli
Lista alergenów dla sałatki z makreli przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Makrela wędzona
- Jajko
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Musztarda
Wartości odżywcze sałatki z makreli
Makrela to bardzo dobre źródło kwasów omega-3. Zgodnie z zaleceniami, ryby powinny być obecne w diecie minimum 2 razy w tygodniu.
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Witaminy
(250g)
Składniki mineralne
(250g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.