Sałatka z gotowanych buraków
- Buraki gotowane - 1 sztuka (po ugotowaniu i obrani) (100 g)
- Jabłko - 1 sztuka (120 g)
Przepis na sałatkę z gotowanych buraków krok po kroku
Jabłko obierz ze skórki i zetrzyj na tarce o grubych oczkach.
Ugotowanego, obranego buraka zetrzyj na tarce o grubych oczkach.
Tarte jabłko z burakiem wymieszaj w miseczce z dodatkiem oliwy i przypraw.
-
Sałatka gyros
-
Sałatka jarzynowa
-
Sałatka z tuńczykiem
-
Sałatka z winogronem i kurczakiem
-
Sałatka z kurczakiem
-
Sałatka cezar
-
Sałatka z makaronem
-
Sałatka z zupek chińskich
-
Sałatka na grilla
-
Sałatka z burakiem
-
Sałatka z porem
-
Sałatka z cukinii
-
Sałatka z brokułem
-
Sałatki z makaronem ryżowym
-
Sałatka ziemniaczana
-
Sałatka z selera naciowego
-
Sałatka warzywna
-
Sałatka z rukoli
-
Sałatki
Więcej informacji na temat sałatki z gotowanych buraków
Sałatka z gotowanych buraków to jedna z najlepszych i najprostszych sałatek, które można wykorzystać jako dodatek do obiadu. Jednak możliwości jej wykorzystania nie kończą się wyłącznie na daniach obiadowych, sałatka z buraka czerwonego gotowanego świetnie sprawdzi się również na zimno, do kanapek, lub jako przekąska między posiłkami. To też świetna sałatka na grilla i warzywne danie dla dzieci.
Buraki to warzywa, charakteryzujące się wysoką wartością odżywczą, czyli zawartością witamin, składników mineralnych i innych prozdrowotnych substancji, dlatego zdecydowanie warto wykorzystywać je w kuchni. Tym bardziej, że przepis na sałatkę z buraczków czerwonych jest bardzo szybki, prosty, niewymagający większych umiejętności kulinarnych. Do tego sałatka smakuje przepysznie i sprawdza się na wiele okazji, wszystko przemawia więc na jej korzyść. Co więcej, dzięki możliwości wykorzystania wielu dodatków możesz przygotować tą samą sałatkę w kilku wersjach smakowych, dzięki czemu urozmaicisz posiłek i każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Możesz na przykład dodać chrzanu, tartego jabłka, sosu jogurtowo-ziołowego… tak naprawdę jedynym ograniczeniem jest własna wyobraźnia.
Co będzie potrzebne do przygotowania tradycyjnej sałatki z buraka ćwikłowego? Oczywiście główny składnik czyli buraki, a także jabłka oraz ulubiony dodatek, na przykład jogurt z ziołami, oliwę lub chrzan. Przygotowanie należy zacząć od ugotowania warzyw, jednak możesz ułatwić sobie to zadanie i zaoszczędzić czas kupująć gotowe, już ugotowane, pakowane próżniowo buraki. Oczywiście, zamiast gotowania można je także upiec. Gotowe buraki ścieramy na tarce, ścieramy również obrane ze skórki jabłka. Buraki łączymy z jabłkiem, dodajemy przyprawy i odrobinę oliwy z oliwek lub oleju roślinnego. Wszystko dokładnie mieszamy i gotowe! Jeśli masz ochotę na bardziej wyrazistą wersję sałatki dodaj chrzan, ogórki kiszone, cebulę, czosnek lub ocet jabłkowy. Sałatka najlepiej smakuje na zimno, zjedzona odrazu po przygotowaniu.
Alergeny w sałatce z gotowanych buraków
Lista alergenów dla sałatki z gotowanych buraków przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na sałatkę z gotowanych buraków
Wartości odżywcze sałatki z gotowanych buraków
Energia i białka
(220g)
Węglowodany
(220g)
Tłuszcze
(220g)
Witaminy
(220g)
Składniki mineralne
(220g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.