Sałatka z cieciorką i jajkiem
- Roszponka - 1 garść (20 g)
- Jajko (1 szt.)
- Ciecierzyca konserwowa - 1 mała puszka (80 g)
- Oliwa z oliwek - 1 łyżka (10 ml)
- Pomidory koktajlowe - 1 garść (100 g)
Przepis na sałatkę z cieciorką i jajkiem krok po kroku
Ciecierzycę dokładnie opłucz na sitku pod bieżącą wodą.
Wymieszaj z oliwą, przyprawami, wyłóż na blachę do pieczenia i piecz w piekarniku nagrzanym do 190 stopni ok. 15 minut, aż będzie chrupiąca.
Jajko ugotuj na twardo.
W głębokim talerzu ułóż roszponkę, ćwiartki jajka, połówki pomidorków i dodaj ciecierzycę.
Podawaj z oliwą lub ulubionym sosem.
-
Sałatka z porem
-
Sałatka z jajkiem
-
Sałatka z pora i jajka
-
Sałatka z pora i jajek
-
Sałatka z buraków i jajka
-
Sałatka z brokułami i jajkiem
-
Sałatki z tuńczykiem i jajkiem
-
Sałatka z makreli
-
Sałatka z kukurydzą, selerem konserwowym i jajkiem
-
Sałatka z tuńczykiem i jajkiem
-
Sałatka z pieczarek i jajek
-
Sałatka z kiszonych buraków
-
Sałatka jajeczna
-
Sałatka z pieczarkami marynowanymi
-
Sałatka z brokułem i jajkiem
-
Sałatka z awokado i jajka
-
Sałatki z awokado i jajkiem
-
Sałatka brokułowa z jajkiem
-
Sałatka z jajkiem
Więcej informacji na temat sałatki z cieciorką i jajkiem
Sałatka z cieciorką i jajkiem to pomysł na sałatkę, która jest szybka i łatwa w przygotowaniu, a jednocześnie pyszna i zdrowa. To nie jedyne jej zalety. Jest źródłem białka zarówno zwierzęcego, jak i roślinnego, a także błonnika. Dzięki temu może nasycić na długo, a przy okazji jest niskokaloryczna. Dostarcza też wielu witamin i składników mineralnych, których organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. To sałatka, którą możesz śmiało stosować podczas redukcji, świetnie sprawdzi się na kolację lub lekki lunch. Jak zrobić sałatkę z cieciorką i jajkiem, aby była naprawdę dobra? Koniecznie czytaj dalej i poznaj nasz prosty przepis. Na pewno poradzisz sobie z nim, nawet jeśli nie masz dużego doświadczenia kulinarnego. Składniki, które będą Ci potrzebne to roszponka lub rukola, ciecierzyca z puszki, jajko i pomidorki koktajlowe. Głównym elementem sałatki jest pieczona ciecierzyca w przyprawach – dzięki temu staje się chrupiąca i ma wyrazisty smak. Sałatkę możesz podawać z oliwą z oliwek, sosem winegret, octem balsamicznym, sosem koperkowym lub czosnkowym. Wypróbuj różne wersje i znajdź tą, która odpowiada Ci najbardziej. Przepis na sałatkę z cieciorką i jajkiem jest bardzo prosty i szybki, najbardziej czasochłonny element to pieczenie cieciorki. Zaplanuj sobie na to około 15-20 minut, jednak w tym czasie możesz śmiało zająć się innymi obowiązkami. Sałatka z cieciorką i jajkiem świetnie sprawdzi się jako lunch na wynos z dodatkiem bagietki lub makaronu, możesz też podawać ją na kolację lub śniadanie. To bardzo uniwersalny przepis, który warto wypróbować.
Alergeny w sałatce z cieciorką i jajkiem
Lista alergenów dla sałatki z cieciorką i jajkiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze sałatki z cieciorką i jajkiem
Sałatka dostarcza białka, błonnika, witamin i minerałów. Jest niskokaloryczna i sycąca.
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Witaminy
(250g)
Składniki mineralne
(250g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.