Sałatka z białej kapusty
- Kapusta biała - 1/2 główki (400 g)
- Marchewka - 1 sztuka (60 g)
- Jabłko - 1 szuka (120 g)
- Oliwa z oliwek - 2 łyżki (20 ml)
Przepis na sałatkę z białej kapusty krok po kroku
Kapustę przekrój na pół, usuń zewnętrzne liście i wytnij głąb.
Kapustę drobno poszatkuj.
Dodaj starte na tarce jabłko i marchew.
Dokładnie wymieszaj.
Obficie skropl sokiem z cytryny, oliwą z oliwek i dopraw do smaku.
Więcej informacji na temat sałatki z białej kapusty
Sałatka z białej kapusty to idealny dodatek do obiadu. Sałatkę z białej kapusty zapewne jadł każdy, od jakiegoś czasu funkcjonuje pod popularną nazwą colesław. W szybki i prosty sposób zrobisz tą popularną surówkę w swoim domu. Zobacz sam jak prosty jest przepis. Będziesz potrzebować dosłownie kilka składników, a mianowicie białą kapustę, marchew, jabłko i kilka przypraw takich jak sól, pieprz, cukier, sok z cytryny. Kapustę obierz z zewnętrznych warstw liści, przekrój na pół i poszatkuj na drobne kawałki. Przełóż ją do dużej miski i dodaj obrane ze skóry i starte na tarce o grubych oczkach jabłko i marchew. Dokładnie wymieszaj i dodaj przyprawy. Pamiętaj aby obficie skroplić surówkę sokiem z cytryny zapobiegnie to procesom utleniania, to znaczy, że jabłko po prostu nie ściemnieje i nie będzie wyglądać nie atrakcyjnie. I to cały przepis na sałatkę z białej kapusty. Wykonanie jej nie zajmie Ci więcej niż 20 minut, a zyskasz pyszny dodatek do Twojego głównego dania. Surówka jest bardzo dobra i będzie pasować idealnie do ciepłych dań mięsnych ale także do makaronów z warzywami czy pieczonego mięsa z sosem i ziemniakami. Ten prosty przepis zapewni idealne zwieńczenie całej potrawy. Dodatkowo ta pyszna i szybka surówka to bogactwo witamin. Znajdziesz w niej wiele składników odżywczych takich jak siarka, fosfor, wapń, żelazo, potas, witaminy z grupy B. A także antyoksydanty, czyli witaminy A,C,E, które wpływają na wzmocnienie naszej odporności i spowalnia proces starzenia się organizmu. Dlatego tak ważne jest spożywanie minimum dwa razy dziennie warzyw i owoców. Surówka przygotowana samodzielnie jest najlepsza, ponieważ doskonale wiesz co się w niej znajduje. Niestety powszechnie znany colesław w większości restauracji łączony jest dodatkowo z dużą ilością majonezu, który ma zapewnić dłuższy okres przydatności. W warunkach domowych nie musisz tego robić, przez co uszczuplisz surówkę z niepotrzebnych kalorii. Skoro już wiesz jak zrobić sałatkę z białej kapusty, masz idealny dodatek do wielu dań. Koniecznie zapisz ten przepis, wrócisz do niego nie raz.
Alergeny w sałatce z białej kapusty
Lista alergenów dla sałatki z białej kapusty przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na sałatkę z białej kapusty
Wartości odżywcze sałatki z białej kapusty
Wszystkiego rodzaju surówki z wykorzystaniem kapusty są cennym źródłem witamin z grupy B, witaminy C,A,E,K dlatego warto przygotowywać je samemu w domu i z nich korzystać.
Energia i białka
(60g)
Węglowodany
(60g)
Tłuszcze
(60g)
Witaminy
(60g)
Składniki mineralne
(60g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.