Sałatka szwedzka z ogórków
- Ogórek (1000 g)
- Ocet spirytusowy - 1 szklanka (250 ml)
- Sól - 4 łyżki (40 g)
- Cukier - 1 szklanka (100 g)
- Marchewka - 1 sztuka (50 g)
Przepis na sałatkę szwedzką z ogórków krok po kroku
Ogórki bardzo dokładnie umyj i pokrój w cienkie plastry. Przełóż do miski.
Sól rozpuść w litrze zimnej wody i zalej ogórki. Odstaw na ok. 2 godziny i odcedź.
Marchewkę obierz i pokrój w plasterki. Na dnie każdego słoika ułóż porcje marchewek, dodaj po 3-4 ziarna gorczycy, czarnego pieprzu ziela angielskiego. Dodaj ogórki.
Do garnka wlej niecałe dwie szklanki wody, dodaj cukier i podgrzewaj, aż całkowicie się rozpuści. Wlej ocet, doprowadź do wrzenia i zestaw z ognia.
Gorącą zalewę wlewaj do słoików. Przemieszaj i szczelnie zakręć.
-
Sałatka gyros
-
Sałatka jarzynowa
-
Sałatka z tuńczykiem
-
Sałatka z winogronem i kurczakiem
-
Sałatka z kurczakiem
-
Sałatka cezar
-
Sałatka z makaronem
-
Sałatka z zupek chińskich
-
Sałatka na grilla
-
Sałatka z burakiem
-
Sałatka z porem
-
Sałatka z cukinii
-
Sałatka z brokułem
-
Sałatki z makaronem ryżowym
-
Sałatka ziemniaczana
-
Sałatka z selera naciowego
-
Sałatka warzywna
-
Sałatka z rukoli
-
Sałatki
Więcej informacji na temat sałatki szwedzkiej z ogórków
Sałatka szwedzka z ogórków to pomysł na pyszne, warzywne, domowe przetwory na zimę. Świetnie sprawdzi się jako dodatek do obiadu, do sałatek, czy kanapek. Jest bardzo uniwersalna i daje mnóstwo możliwości kulinarnego wykorzystania. Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić sałatkę szwedzką z ogórków do słoików koniecznie czytaj dalej, aby poznać nasz prosty przepis, który będzie dla Ciebie świetną inspiracją i wskazówką. Do jej przygotowania potrzebujesz jedynie ogórków, wody, octu spirytusowego, cukru, soli oraz marchewki. Nie może zabraknąć również przypraw, które nadają smak zalewie, a tym samym całej sałatce. Tradycyjnie dodaje się ziarna gorczycy, czarnego pieprzu oraz ziela angielskiego, których lekko gorzki, ostry, ziołowy smak idealnie się balansuje. Przepis na sałatkę szwedzką z ogórków jest bardzo prosty. Ogórki wystarczy pokroić w plastry, zalać wodą z dodatkiem soli, przełożyć do słoików z plastrami marchewki i przyprawami, a na koniec zalać zalewą z wody, octu spirytusowego i cukru. Jak widzisz, nie wymaga to ani wyszukanych składników, zaawansowanego sprzętu, czy wyższych umiejętności kulinarnych, dlatego z pewnością poradzisz sobie z przygotowaniem tej sałatki. To świetny sposób na zakonserwowanie sezonowych ogórków na zimę. Pamiętaj jednak, że ze względu na sporą ilość cukru, zalewa jest stosunkowo kaloryczna. Dodatkowo duże ilości soli, octu, ziaren gorczycy oraz pieprzu mogą nie służyć osobom z wrażliwym przewodem pokarmowym i tendencją do zgagi. Jeśli szukasz pomysłu na domowe, zimowe przetwory koniecznie czytaj dalej i poznaj nasz przepis na sałatkę szwedzką z ogórków.
Alergeny w sałatce szwedzkiej z ogórków
Lista alergenów dla sałatki szwedzkiej z ogórków przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- gorczyca
Wartości odżywcze sałatki szwedzkiej z ogórków
Sałatka szwedzka z ogórków może powodować nasilenie dolegliwości u osób ze zgagą i refluksem, dlatego w takich sytuacjach lepiej wybierać jej małe ilości.
Energia i białka
(0g)
Węglowodany
(0g)
Tłuszcze
(0g)
Witaminy
(0g)
Składniki mineralne
(0g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.