Sałatka jajeczna
- Jajko (2 szt.)
- Szczypiorek - 4 łyżki (40 g)
- Ogórek kiszony - 1 sztuka (70 g)
- Majonez - 1 łyżka (10 g)
- Musztarda - 1 łyżeczka (7 g)
Przepis na sałatkę jajeczną krok po kroku
Jajka ugotuj na twardo.
Schłodź zimną wodą, odstaw do wystudzenia, obierz i pokrój w drobną kostkę.
Dodaj posiekany szczypiorek, ogórka pokrojonego w kostkę, przyprawy, majonez oraz musztardę.
Dokładnie wymieszaj.
-
Sałatka z porem
-
Sałatka z jajkiem
-
Sałatka z pora i jajka
-
Sałatka z pora i jajek
-
Sałatka z buraków i jajka
-
Sałatka z brokułami i jajkiem
-
Sałatki z tuńczykiem i jajkiem
-
Sałatka z makreli
-
Sałatka z kukurydzą, selerem konserwowym i jajkiem
-
Sałatka z tuńczykiem i jajkiem
-
Sałatka z pieczarek i jajek
-
Sałatka z kiszonych buraków
-
Sałatka z pieczarkami marynowanymi
-
Sałatka z brokułem i jajkiem
-
Sałatka z awokado i jajka
-
Sałatki z awokado i jajkiem
-
Sałatka brokułowa z jajkiem
-
Sałatka z pieczarkami i jajkiem
-
Sałatka z jajkiem
Więcej informacji na temat sałatki jajecznej
Sałatka jajeczna to danie, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Smaczna, świąteczna sałatka, przygotowywana głównie na wielkanoc (ale nie tylko...) to klasyka polskiej, domowej kuchni. Przygotowywała ją niejedna mama i babcia, a jej smak często kojarzy nam się z rodzinnymi spotkaniami. Jak zrobić sałatkę jajeczną? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Można ją przygotować na wiele różnych sposobów, z wielu różnych składników i modyfikując w zależności od indywidualnych preferencji i upodobań smakowych. Co więcej, jej przygotowanie jest banalnie proste i poradzi sobie z tym każdy, nawet początkujący kucharze i osoby bez większego doświadczenia. Pyszna sałatka jajeczna jest gotowa w zaledwie kilkanaście minut - to niewątpliwa zaleta. Koniecznie poznaj nasz pomysł na sprawdzony przepis na sałatkę jajeczną, która będzie dobra i prosta w przygotowaniu i sprawdzi się na wiele okazji. Do jej przygotowania potrzebne Ci będą jajka ugotowane na twardo, drobno posiekany szczypiorek, ogórek kiszony pokrojony w kostkę, sól, pieprz, majonez oraz musztarda. Wszystkie te składniki wystarczy wymieszać… i gotowe! Przepis na sałatkę jajeczną gotowy w 15 minut. Możesz podawać ją jako dodatek do dań głównych lub z pieczywem. Do sałatki możesz dodać tuńczyka z puszki, wędzoną makrelę, czy kurczaka lub szynkę. Świetnie sprawdzi się również seler naciowy, chrzan, kapary, czy kukurydza z puszki. Nie bój się eksperymentować! Jeśli zależy Ci na przygotowaniu sałatki jajecznej w wersji fit wybierz majonez light lub zastąp go naturalnym jogurtem - będzie wtedy zdecydowanie mniej kaloryczna. Jeśli szukasz prostego, sprawdzonego i smacznego przepisu na sałatkę jajeczną jesteś w odpowiednim miejscu. Koniecznie wypróbuj nasz przepis - z pewnością trafi w Twoje gusta i zostanie w Twojej kuchni na długo i nie tylko od święta.
Alergeny w sałatce jajecznej
Lista alergenów dla sałatki jajecznej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Jaja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Majonez
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Majonez
- Musztarda
Wartości odżywcze sałatki jajecznej
Aby obniżyć kaloryczność sałatki najlepiej wykorzystać majonez light lub zastąpić go jogurtem.
Energia i białka
(190g)
Węglowodany
(190g)
Tłuszcze
(190g)
Witaminy
(190g)
Składniki mineralne
(190g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.