Sakiewki z kurczakiem
- Mąka pszenna typ 550 - 1 szklanka (140 g)
- Jajko (2 szt.)
- Mleko 2% (200 ml)
- Oliwa z oliwek - 2 łyżki do ciasta i 1 łyżka do farszu (30 ml)
- Piersi kurczaka bez skóry (250 g)
- Pieczarki (500 g)
- Cebula - 2 sztuki (210 g)
- Szczypiorek - do związywania sakiewek (20 g)
Przepis na sakiewki z kurczakiem krok po kroku
Pieczarki i cebulę pokrój w półplasterki, a kurczaka w kostkę.
Wymieszaj kurczaka z 0,5 łyżki oliwy, szczyptą soli i pieprzu.
Usmaż kurczaka.
Zdejmij usmażone mięso z patelni i podsmaż na niej pieczarki z cebulą, doprawione do smaku solą i pieprzem.
Mięso wymieszaj z podsmażonymi pieczarkami.
Zmiksuj ze sobą mąkę, mleko, jajko, 2 łyżki oliwy, 0,25 łyżeczki soli i 3/4 szklanki wody.
Smaż naleśniki na suchej patelni.
Na środek naleśników nałóż farsz i zawiń brzegi naleśnika do góry.
Zwiąż sakiewkę szczypiorkiem.
-
Naleśniki
-
Ciasto na naleśniki
-
Ciasto na naleśniki
-
Naleśniki z serem
-
Naleśniki ze szpinakiem
-
Krokiety
-
Krokiety z pieczarkami
-
Krokiety z mięsem
-
Ciasto naleśnikowe
-
Naleśniki bez jajek
-
Naleśniki ze szpinakiem i fetą
-
Okonomiyaki
-
Naleśniki bez mleka
-
Paszteciki wigilijne z pasztetem i pieczarkami w cieście naleśnikowym
-
Naleśniki po meksykańsku
-
Fit naleśniki
-
Naleśniki na słono
-
Naleśnik bezglutenowy
-
Naleśniki
Więcej informacji na temat sakiewek z kurczakiem
Naleśniki to bardzo dobry pomysł na posiłek za słodko lub na słono. Przepis na sakiewki z kurczakiem oczywiście jest na słono. Jest to danie, które nie tylko jest pyszne, ale te zachwyca swoim wyglądem, ponieważ takie sakiewki naleśnikowe z kurczakiem i pieczarkami, są wyjątkowym i rzadko spotykanym sposobem podawania naleśników. Ich wykonanie jest bardzo łatwe.
Jak zrobić sakiewki z kurczakiem?
Zaczynamy od przygotowania farszu do naleśników, ale jeżeli możesz to najlepiej robić go w trakcie smażenia naleśników. Wtedy musisz bardziej się skupić, żeby niczego nie spalić, więc łatwiej zrobić najpierw farsz, a potem naleśniki. U mnie składa się on z kurczaka, pieczarek, cebuli i szpinaku. Możesz włożyć do sakiewek także świeże warzywa lub inne ulubione dodatki. Na początek kroimy w kostkę kurczaka i mieszamy go z przyprawami i oliwą z oliwek. To wykładamy na patelnię i smażymy. Takiego usmażonego kurczaka zdejmujemy z patelni i odkładamy na bok. Następnie na patelni podsmażamy pokrojoną w kostkę cebulę i półplasterki pieczarek. Doprawiamy je solą i pieprzem i smażymy. Na koniec mieszamy je z kurczakiem i nadzienie gotowe. Teraz jeszcze smażymy naleśniki i już prawie nasze proste sakiewki z kurczakiem są gotowe. Na środek ciepłego naleśnika nakładamy farsz i zawijamy brzegi do góry, aby powstał woreczek z farszem z kurczaka i pieczarek. Jeżeli chcesz potem odgrzewać naleśniki, to możesz dodać do nich też ser, który rozpuści się podczas podgrzewania. Górę naszego naleśnikowego woreczka związujemy szczypiorkiem i gotowe. Najlepiej podawać je z lekką sałatką, np. z sałaty, pomidora i ogórka. Ta smaczna, domowa sałatka to świetny pomysł na porcje warzyw w Twoim posiłku. Minimalna zalecana porcja warzyw i owoców na dobę to 400 g. Innym świetnym sposobem na upewnienie się, że jesz wystarczająco owoców i warzyw, który nie wymaga ważenia, jest stosowanie się do najnowszych zaleceń żywienia dla populacji Polskiej. Aktualnie to już nie piramida zdrowego żywienia i aktywności, określa te zalecenia, teraz mamy talerz zdrowego żywienia, który został opublikowany pod koniec zeszłego roku. Według tych zaleceń warzywa i owoce powinny zajmować połowę naszego talerza.
Alergeny w sakiewkach z kurczakiem
Lista alergenów dla sakiewek z kurczakiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 550
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 2%
Wartości odżywcze sakiewek z kurczakiem
Sakiewki z kurczakiem mają wysoki indeks glikemiczny, ze względu na użytą do naleśników białą mąkę. Żeby go obniżyć możesz zamienić białą mąkę na pełnoziarnistą.
Energia i białka
(410g)
Węglowodany
(410g)
Tłuszcze
(410g)
Witaminy
(410g)
Składniki mineralne
(410g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.