Sakiewki z ciasta francuskiego z pieczarkami
- Ciasto francuskie (275 g)
- Pieczarki - 10 średnich sztuk (250 g)
- Cebula - 1 mała sztuka (50 g)
- Masło (20 g)
Przepis na sakiewkę z ciasta francuskiego z pieczarkami krok po kroku
Pieczarki oczyść, umyj i pokrój na mniejsze kawałki.
Cebulę obierz i pokrój w kostkę.
Na patelni rozgrzej masło, dodaj do niego pieczarki i smaż do momentu, aż woda odparuje.
Następnie dodaj cebulę i smaż przez 5 minut.
Farsz z pieczarek dopraw do smaku solą i pieprzem.
Ciasto francuskie podziel na równej wielkości kwadraty.
Na środku każdego kwadrata ułóż po 2-3 łyżki farszu. Wolne brzegi zlep na górę formując sakiewki.
Sakiewki ułóż na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia i piecz w piekarniku nagrzanym do 180 st. C przez około 15 minut.
-
Ciasto francuskie ze szpinakiem i boczkiem
-
Ciasto francuskie z jabłkami
-
Ciasto francuskie na słodko
-
Paszteciki z ciasta francuskiego
-
Ciasto francuskie na słono
-
Pizzerinki z ciasta francuskiego
-
Pastel de nata
-
Ślimaczki z ciasta francuskiego
-
Tarta z ciasta francuskiego
-
Paluchy z ciasta francuskiego
-
Fornetti
-
Pasteis de nata
-
Ciasto francuskie z parówką
-
Roladki z ciasta francuskiego
-
Szparagi w cieście francuskim
-
Jabłka w cieście francuskim
-
Ciasto francuskie z nutellą
-
Paszteciki z ciasta francuskiego z pieczarkami
-
Przekąski z ciasta francuskiego
Więcej informacji na temat sakiewki z ciasta francuskiego z pieczarkami
Sakiewki z ciasta francuskiego z pieczarkami świetnie sprawdzą się jako przekąska. Sakiewki warto podać również jako przystawkę podczas spotkań rodzinnych lub ze znajomymi. Prosty przepis na sakiewki z ciasta francuskiego z pieczarkami nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do wykonania przekąski potrzebne będą następujące produkty spożywcze: ciasto francuskie, pieczarki, cebula, masło, sól oraz pieprz.
A jak zrobić sakiewki z gotowego ciasta francuskiego z pieczarkami? Pieczarki oczyść, umyj i pokrój na mniejsze kawałki. Cebulę obierz i pokrój w kostkę. Na patelni rozgrzej masło, dodaj do niego pieczarki i smaż do momentu, aż woda odparuje. Następnie dodaj cebulę i smaż przez 5 minut. Farsz z pieczarek dopraw do smaku solą i pieprzem. Ciasto francuskie podziel na równej wielkości kwadraty. Na środku każdego kwadratu ułóż po 2-3 łyżki farszu. Wolne brzegi zlep na górę formując sakiewki. Sakiewki ułóż na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia i piecz w piekarniku nagrzanym do 180°C przez około 15 minut.
Ciasto francuskie swoją wielowarstwową strukturę zawdzięcza dużej zawartości tłuszczu, specyficznemu wałkowaniu oraz wypiekaniu w wysokiej temperaturze. Jest to produkt wysokokaloryczny, jednak chętnie wykorzystywany w kuchni przez dość szybki proces wypiekania. Ciasto francuskie składa się z dwóch rodzajów ciast - podstawowego oraz maślanego. Ciasto podstawowe produkowane jest na bazie mąki pszennej, jajek, soli oraz kwasów organicznych. Ciasto maślane wytwarza się natomiast z masła oraz mąki. Ciasto podstawowe oraz ciasto maślane powinno tworzyć kopertę. Ciasto francuskie można mrozić, jednak podczas procesu rozmrażania powinno znajdować się w lodówce.
Podsumowując: pyszne sakiewki z ciasta francuskiego świetnie sprawdzą się jako przekąska. Warto przygotować je na spotkania rodzinne lub ze znajomymi. Najlepsze sakiewki z pieczarkami są dobre do spożycia po przestudzeniu. Produkty niezbędne do ich wykonania dostępne są w większości sklepów spożywczych w przystępnych cenach.
Alergeny w sakiewce z ciasta francuskiego z pieczarkami
Lista alergenów dla sakiewki z ciasta francuskiego z pieczarkami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Ciasto francuskie
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
Wartości odżywcze sakiewki z ciasta francuskiego z pieczarkami
Sakiewki z ciasta francuskiego z pieczarkami to doskonała propozycja na przekąskę. Pieczarki wpływają na walory smakowe potrawy i dostarczają sporej ilości składników odżywczych do diety.
Energia i białka
(55g)
Węglowodany
(55g)
Tłuszcze
(55g)
Witaminy
(55g)
Składniki mineralne
(55g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.