Ryżanka
- Marchewka (100 g)
- Ryż biały (200 g)
- Pietruszka (100 g)
Przepis na ryżankę krok po kroku
Marchew i pietruszkę obierz i pokrój na mniejsze kawałki.
Wrzuć je do garnka i zalej 1 l wody. Gotuj 25 minut.
Dodaj do nich ryż, gotuj kolejne 15 minut.
Jeśli chcesz, by zupa była bardzo lekkostrawna dopraw ją tylko solą, jednak jeśli ma być zupą dla osób zdrowych, dorzuć: tymianek, lubczyk, pieprz, natkę pietruszki i gałkę.
Więcej informacji na temat ryżanki
Ryżanka to zupa na bazie ryżu i marchewki, która jest niezwykle delikatna dla żołądka. Jej przygotowanie jest banalnie proste, a smak jest bardzo delikatny.
Przepis na ryżankę to doskonały pomysł na zupę, która sprawdzi się w przypadku zatrucia pokarmowego. Ta zupa ma właściwości łagodzące, dzięki czemu zwykle podaje się ją w przypadku zatrucia pokarmowego. Choć ma głównie zastosowanie zdrowotne, to jednak można ją również zjadać na obiad. Te z przepisu jest po prostu najlepsza! Składa się na niej mnóstwo marchewki, stąd właśnie jej nazwa. Marchewka ma właściwości zapierające, dlatego jest świetną opcją dla osób, które cierpią z powodu biegunki. Nie sprawdzi się za to dla osób, które mają problemy z zaparciami. Marchewki są wspaniałym źródłem witaminy A i E, które doskonale wspierają zdrowie skóry. Oprócz tego działa rozkurczowo, obniża poziom cholesterolu we krwi, a także wpływa na regulację trawienia. Stanowi bogate źródło witamin i soli mineralnych. Beta-karoten, którego duże ilości można znaleźć w marchewce, zapewnia prawidłowe funkcjonowanie wzroku, wzmacnia odporność, a także wspomaga leczenie trądziku i opóźnia pojawianie się zmarszczek. Jednak najbardziej jest znany z tego, że przyśpiesza opalanie i przedłuża efekty kąpieli słonecznych. Beta-karoten jest przeciwutleniaczem, co oznacza, że może zapobiegać rozwojowi chorób nowotworowych. Dowiedziono, że może obniżyć występowanie takich nowotworów, jak: rak jamy ustnej, krtani, przełyku i pęcherza moczowego.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić ryżankę, która będzie pyszna, a przy okazji szybka, łatwa i dobra dla układu pokarmowego, to ten sprawdzony przepis będzie doskonałym wyborem. Sprawdzi się idealnie na obiad lub kolację. Wszystkie składniki znajdziesz w każdym większym sklepie. Ryż z marchewką jest niezwykle lekkostrawnym połączeniem. To doskonały pomysł na danie, które sprawdza się na biegunkę i ból brzucha. Ta zupa jest niezwykle delikatna. Nie przyprawia się jej mocno, gdyż ma być lekkostrawna i nie podrażniać żołądka. Zupa ta naturalnie jest bezglutenowa. Do jej przygotowania używa się marchewek, a także ryżu. Oba te produkty są niezwykle lekkostrawne. Dzięki temu zupa może trafiać spokojnie na talerze osób z problemami żołądkowymi, ale też maluchów.
Alergeny w ryżance
Lista alergenów dla ryżanki przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na ryżankę
Wartości odżywcze ryżanki
To opcja niezwykle lekkostrawna, sprawdzi się dla osób z problemami z układem pokarmowym.
Energia i białka
(100g)
Węglowodany
(100g)
Tłuszcze
(100g)
Witaminy
(100g)
Składniki mineralne
(100g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.