Ryż z truskawkami
- Ryż biały (50 g)
- Mleko 2% - 1 szklanka (250 ml)
- Truskawki (300 g)
- Jogurt naturalny 2% - 1 małe opakowanie (180 g)
Przepis na ryż z truskawkami krok po kroku
Ryż ugotuj w wodzie według instrukcji na opakowaniu.
Mleko ugotuj w drugim garnku.
Gotowy ryż odcedź na sicie i wsyp do gotującego się mleka.
Mleko z ryżem wyłącz od razu po wymieszaniu składników.
Truskawki umyj i usuń z nich szypułki.
Następnie truskawki włóż do miseczki i rozumieć je widelcem z dodatkiem jogurtu naturalnego.
Ryż z mlekiem przełóż do miseczek i polej go przygotowanymi truskawkami.
Więcej informacji na temat ryżu z truskawkami
Ryż z truskawkami to dobry pomysł na pyszny deser dla dzieci. Ryż z owocami świetnie sprawdzi się także na śniadanie na słodko dla dorosłych. Przepis na ryż z truskawkami jest bardzo prosty, dlatego nie potrzebujesz dużego doświadczenia kulinarnego. Aby wykonać potrawę potrzebne będą następujące produkty spożywcze: ryż biały, mleko spożywcze, truskawki oraz jogurt naturalny. Produkty te są przystępne cenowo i dostępne w większości sklepów spożywczych. Do wykonania dania możesz wykorzystać świeże truskawki lub mrożone.
Jak zrobić ryż z truskawkami? Ryż ugotuj w wodzie według instrukcji na opakowaniu. Mleko ugotuj w drugim garnku. Gotowy ryż odcedź na sicie i wsyp do gotującego się mleka. Mleko z ryżem wyłącz od razu po wymieszaniu składników. Truskawki umyj i usuń z nich szypułki. Następnie truskawki włóż do miseczki i rozumieć je widelcem z dodatkiem jogurtu naturalnego. Ryż z mlekiem przełóż do miseczek i polej go przygotowanymi truskawkami.
Truskawki użyte do przygotowania koktajlu to doskonałe źródło wielu cennych składników mineralnych i witamin. Znajdziemy w nich spore ilości witaminy C, która odpowiedzialna jest za wzmocnienie układu odpornościowego. Jej odpowiednia podaż przyczynia się do zmniejszenia ryzyka rozwoju wielu chorób. Dodatkowo truskawki zawierają magnez, który odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego czy krzemu, który korzystanie wpływa na kondycję włosów, skóry oraz paznokci.
Ryż jest źródłem witamin z grupy B oraz selenu, cynku i fosforu. Zawiera spore ilości błonnika, który pomaga regulować pracę jelit oraz zapobiega zaparciom. Ryż biały jest łatwo strawny i świetnie sprawdza się w diecie osób z problemami żołądkowymi.
Podsumowując pyszny ryż na mleku z truskawkami świetnie sprawdzi się na śniadanie. Ryż z truskawkami jest dobry do spożycia bezpośrednio po przygotowaniu. Dodatek owoców znacząco podnosi wartość odżywczą potrawy, ponieważ wzbogacają wiele witamin oraz składników mineralnych, które spożywane w odpowiedniej ilości pozytywnie wpływają na funkcjonowanie organizmu.
Alergeny w ryżu z truskawkami
Lista alergenów dla ryżu z truskawkami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 2%
- Jogurt naturalny 2%
Wartości odżywcze ryżu z truskawkami
Ryż z truskawkami to doskonała propozycja na smaczny śniadanie lub szybką przekąskę, którą możesz podać dla dzieci. Dodatek truskawek sprawi, że danie będzie stanowiło doskonały źródło witaminy C. Natomiast dodatek mleka i jogurtu wzbogaci danie o białko zwierzęce.
Energia i białka
(370g)
Węglowodany
(370g)
Tłuszcze
(370g)
Witaminy
(370g)
Składniki mineralne
(370g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.