Ryż z curry
- Ryż biały - 2 woreczki (100 g)
- Piersi kurczaka bez skóry - 2 filety (400 g)
- Kukurydza konserwowa - 1/2 puszki (200 g)
- Papryka czerwona - 2 sztuki (300 g)
- Cebula czerwona - 1 sztuka (100 g)
- Olej rzepakowy - 2 łyżki (20 ml)
Przepis na ryż z curry krok po kroku
Ryż ugotuj w lekko osolonej wodzie.
W między czasie do wody dodaj curry, gotuj do miękkości ryżu.
Olej rozgrzej na patelni, usmaż mięso pokrojone w paski.
Następnie wrzuć cebulę i paprykę pokrojoną w paski.
Dodaj ugotowany ryż i wymieszaj.
Dodaj kukurydze i delikatnie wymieszaj całe danie.
-
Kurczak curry
-
Kurczak w sosie curry
-
Ogórki z curry
-
Makaron ryżowy z kurczakiem
-
Zielone curry
-
Currywurst
-
Kurczak po tajlandzku
-
Zupa tajska z krewetkami
-
Kurczak z ananasem
-
Oryginalna zupa tajska z mlekiem kokosowym
-
Czerwone curry
-
Laksa
-
Massaman curry
-
Marynowana cukinia
-
Kurczak curry z mlekiem kokosowym
-
Curry z kalafiora
-
Curry z dyni
-
Zupa curry
-
Dania z curry
Więcej informacji na temat ryżu z curry
Prosty pomysł ryż z curry? Aromatyczna kuchnia indyjska mocą swoich przypraw przeniesie Cię na odległy kontynent. Podstawą tego dania jest curry, może być ono w postaci sypkiej przyprawy lub pasty curry.
Obojętnie na którą wersję się zdecydujesz, danie będzie pyszne. Idealnie sprawdzi się jako pomysł na obiad. Pamiętaj, aby w trakcie przygotowywania dania curry dodać, gdy w daniu już jest jakiś rodzaj tłuszczu. Może to być olej rzepakowy lub mleko kokosowe, które należy do produktów tłustych. Wtedy curry idealnie się rozpuści i w całość otuli nasze danie.
Skoro podstawę już znamy. Co dalej? Jak zrobić ryż z curry? Postaw na ulubione warzywa. Idealnie sprawdzą się takie, które charakterystycznie „chrupią”. Do takich warzyw należy papryka czy brokuł. W następnej kolejności postaw na sezonowe warzywa. Może to być cukinia lub dynia. Wybierz któreś z nich i połącz ze sobą.
Jednym z głównych składników naszego dania to mięso z piersi z kurczaka, czyli drób, który należy do chudych mięs, jest to źródło łatwo przyswajalnego, pełnowartościowego białka. Mięso drobiowe dostarczy do naszego organizmu dodatkowo spore ilości witamin z grupy B, witaminę A, D, E. Zawiera niewiele tłuszczu, dlatego jest on polecany do dań lekkostrawnych.
W okresie jesiennym rozgrzewające potrawy fantastycznie się sprawdzą, właśnie do takich dań należy wegańskie curry. Skoro mowa o rozgrzewających przyprawach do curry warto dodać papryczkę chili, która sprawi, że danie będzie nieco ostre.
W pierwszej kolejności ugotuj ryż, wystarczy, że nastawisz garnek wody i zaczniesz gotować, gdy woda będzie wrząca, dodaj odrobinę oleju rzepakowego i wsyp przyprawę curry. Wtedy idealnie się ona rozprowadzi, dzięki czemu ryż nabierze intensywnego aromatu i będzie niezwykle smaczny. Nie pozostało nam nić innego niż połączyć pozostałe składniki. Po chwili smażony ryż jest dobry.
Dokładnie jak wykonać mój przepis na ryż z curry opisuje nieco niżej, koniecznie sprawdź i przekonaj się, jaki jest pyszny. Mój sprawdzony przepis z przyprawą curry to idealny pomysł na obiad.
Alergeny w ryżu z curry
Lista alergenów dla ryżu z curry przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na ryż z curry
Wartości odżywcze ryżu z curry
Danie możesz przygotować też bez mięsa.
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Składniki mineralne
(250g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.