Ryż smażony po tajsku
- Ryż biały (320 g)
- Cebula (100 g)
- Papryka czerwona (140 g)
- Kukurydza konserwowa (70 g)
- Por (70 g)
- Kapusta pekińska (60 g)
- Oliwa z oliwek (45 ml)
- Ocet ryżowy (15 ml)
- Czosnek (5 g)
- Cukier (5 g)
Przepis na ryż smażony po tajsku krok po kroku
Na patelni rozgrzej oliwę.
Cebulę pokrój drobno, a czosnek przeciśnij przez praskę. Podsmaż je na oliwie.
Ryż ugotuj al dente w osobnym garnku, według zaleceń producenta.
Paprykę, kapustę i por pokrój bardzo drobno. Dodaj na patelnię.
Ryż odcedź i dodaj na patelnię. Podsmażaj razem z warzywami. Wrzuć odcedzoną z zalewy kukurydzę.
W miseczce zmieszaj 3 łyżki wody, ocet, 1 łyżkę sosu rybnego, 1 łyżeczkę cukru, łyżeczkę tajskiej bazylii i tajskich ziół, szczyptę pieprzu i soli, pół łyżeczki pieprzu ziołowego. Przygotowany sos wlej na patelnię.
Zawartość patelni podgrzewaj do zgęstnienia.
Więcej informacji na temat ryżu smażonego po tajsku
Ryż smażony po tajsku to doskonała opcja na smaczny i bardzo szybki posiłek, który przygotujesz w kilka chwil przy użyciu tylko kilku składników i przypraw.
Przepis na ryż smażony po tajsku to świetny pomysł na smaczny posiłek. Najlepszy ryż to ten z dużą ilością warzyw. Sprawdzi się na obiad oraz kolację. To pomysł na szybki lunch, czy łatwą kolację. Głównym składnikiem tego dania jest niewątpliwie ryż, który jest dobrym źródłem białka. Do tego w tym daniu został sparowany z dużą ilością warzyw. Marchew, por i papryka to rośliny niezwykle zdrowe, dzięki czemu ich obecność w diecie jest niezwykle korzystna. Dostarczają dużej ilości witamin i składników odżywczych. To świetne źródła witaminy C, A czy K, a także polifenoli, które chronią organizm przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych, w tym również przed nowotworami. Ich duża ilość w diecie wiąże się również ze zwiększoną podażą błonnika, który działa pozytywnie na cały układ trawienny.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić ryż smażony po tajsku, by był pyszny i dobry dla zdrowia, to ten prosty przepis będzie doskonałym wyborem. To dobre rozwiązanie na obiad. Całość zabiera niezbyt dużo czasu, więc może stanowić danie awaryjne. Na pewno przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy nie przepadają za zbyt czasochłonnymi recepturami pełnymi skomplikowanych procedur. To danie łatwe, szybki i niezwykle smaczne, dlatego skradnie serca każdego, kto tylko je przygotuje. Przepis jest w dodatku łatwy, dzięki czemu jego przygotowanie nie zajmuje zbyt dużo czasu. Można go również pakować do pojemnika i zabierać jako lunch do pracy czy szkoły. To świetny pomysł na przeniesienie do swojej kuchni orientalnych smaków. Całość wzmocniona została przepysznym sosem na bazie aromatycznych przypraw, które odmienią nawet najnudniejszy posiłek i stworzą niepowtarzalny smak. W ekspresowym tempie można stworzyć danie, które będzie nie tylko pyszne, ale również pełne witamin. Wszystko za sprawą naprawdę dużej ilości warzyw. To nie tylko bardzo smaczna opcja, ale również odżywcza i zdrowa. Idealna na diecie.
Alergeny w ryżu smażonym po tajsku
Lista alergenów dla ryżu smażonego po tajsku przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- sos rybny
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- pieprz ziołowy
W przepisie na ryż smażony po tajsku nie posiadamy danych o alergiach dla następujących składników:
- tajska bazylia
Wartości odżywcze ryżu smażonego po tajsku
To opcja, która zawiera sporo witamin, więc może gościć w menu często.
Energia i białka
(208g)
Węglowodany
(208g)
Tłuszcze
(208g)
Witaminy
(208g)
Składniki mineralne
(208g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.