Ryż na mleku z jabłkami
- Ryż biały (100 g)
- Masło (20 g)
- Mleko 2% (500 ml)
- Jabłko (360 g)
Przepis na ryż na mleku z jabłkami krok po kroku
Masło rozpuść w garnku.
Dodaj ryż i upraż go, smażąc na maśle, jednak uważaj, by go nie przypalić.
Ryż zalej mlekiem. Dodaj cukier, szczyptę soli i aromat waniliowy. Całość gotuj, aż do całkowitej miękkości.
Jabłka obierz i pokrój w kostkę. Przełóż do garnka, wlej 50 ml wody i dodaj cynamon.
Całość duś przez 10 minut, do miękkości.
Ryż podawaj z jabłkami.
Więcej informacji na temat ryżu na mleku z jabłkami
Ryż na mleku z jabłkami, to jeden z tych przepisów, który nie tylko przypomina o dzieciństwie, ale również nadaje się zarówno na pyszny deser, jak i pożywne śniadanie.
Przepis na ryż na mleku z jabłkami to doskonały wybór na śniadanie, które jest nie tylko pyszne, ale również pożywne. Całość podaje się na słodko, z cynamonem i odrobiną kardamonu. Ryż można dodatkowo dosłodzić, jednak nie jest to konieczne. Można użyć do tego cukru, miodu lub słodzika. Ta ostatnia opcja sprawdzi się zwłaszcza dla osób z problemami z gospodarką węglowodanową. Jego podstawą jest ryż, ale ze względu na dużą uniwersalność można dodawać do niego wielu różnych owoców, czy bakalii. Ryż na mleku zwykle używany jest na diecie lekkostrawnej, w czasie gdy układ pokarmowy nie pracuje, tak jak trzeba i potrzebuje dużego odciążenia. Ryż nie nadwyręża jego pracy, gdyż jest bardzo łatwy w przetrawieniu. Można ugotować również ryż na wodzie jednak wersja na mleku, jest nie tylko smaczniejsza, ale też bardziej odżywcza, gdyż zawiera dużo więcej białka. Ten ryż jest prosty, szybki i naprawdę ciekawy. A do jego przygotowania wystarczy tylko kilka chwil!
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić ryż na mleku z jabłkami, by był łatwy, szybki i po prostu najlepszy, to ten prosty przepis będzie doskonałym wyborem. Świetnie sprawdza się również dla dzieci. Wiele osób zastanawia się, jak przygotować smaczny ryż na mleku, a przy okazji nie spalić garnka. Jest to bowiem niezwykle łatwe, przy tego typu potrawach. Istnieje jednak prosty sposób, aby tego uniknąć -należy najpierw przez 5 minut gotować ryż w wodzie, a potem trzeba ją odlać, a ryż zalać mlekiem i gotować, aż do zmięknięcia. Jeśli jednak jesteś wprawionym kucharzem, możesz przygotować ryż od razu w mleku. Warto również pamiętać o ciągłym mieszaniu potrawy, by całość nie przykleiła się do ścianek garnka. Choć zwykle kojarzy się ze szpitalnym jedzeniem, można przygotować go w taki sposób, by, zamiast nudzić i odstraszać, zachwycał wspaniałym smakiem. I wcale nie jest to takie trudne. Wystarczy tradycyjny przepis lekko podreperować, by stworzyć smaczny, szybki i łatwy, domowy ryż na mleku.
Alergeny w ryżu na mleku z jabłkami
Lista alergenów dla ryżu na mleku z jabłkami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
- Mleko 2%
Wartości odżywcze ryżu na mleku z jabłkami
To zdrowa opcja, która dostarcza sporo białka i jest lekkostrawna.
Energia i białka
(490g)
Węglowodany
(490g)
Tłuszcze
(490g)
Witaminy
(490g)
Składniki mineralne
(490g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.