Rydze w śmietanie
- Rydze (grzyby) (250 g)
- Śmietanka kremowa 30% - pół szklanki (125 g)
- Oliwa z oliwek - 2 łyżki (30 ml)
- Cebula - 1 szt (100 g)
Przepis na rydze w śmietanie krok po kroku
Na patelni rozgrzej oliwę i podsmaż na niej drobno posiekaną cebulę.
Grzyby opłucz i oczyść, dodaj do cebuli. Podsmaż przez 5 minut.
Całość zalej śmietanką i duś kolejne 5 minut do miękkości. Dopraw solą, pieprzem i ziołami.
Więcej informacji na temat rydzy w śmietanie
Rydze w śmietanie to wspaniały wybór dla wszystkich miłośników grzybowych dań. Rydze w takiej odsłonie smakują jeszcze pyszniej, gdyż zanurzone są we wspaniałym i bardzo smacznym sosie. Całość choć delikatna, będzie wspaniałym dodatkiem zwłaszcza do głównych dań. Mogą być serwowane wraz z mięsami, sosami czy tostami.
Przepis na rydze w śmietanie jest niebywale prosty i szybki. Do jego przygotowania przyda się tylko patelnia. Całość można przygotować w kilka chwil. W tym przepisie świetnie sprawdzą się grzyby duże. Jednak lepiej pozbyć się nóżek. To receptura na idealne smażone rydze, które dzięki dużej ilości delikatnego i kremowego sosu smakują jeszcze lepiej.
Świetnie sprawdzą się na obiad, zwłaszcza jako dodatek do ziemniaków, kaszy czy makaronu. Miłośnicy mięs mogą dodać je do drobiu, z którym wspaniale się komponują i zajadać się naprawdę wspaniałym daniem, które porywa aromatem.
To idealny pomysł na wykorzystanie świeżych grzybów w sezonie. W tym przepisie właśnie takie sprawdzą się najlepiej. Dobrze jest wybierać większe kawałki, by smak był dużo bardziej intensywny. Rydze w takiej wersji są naprawdę dobre, a przy tym szalenie łatwe. Ich przygotowanie nie zajmie więcej niż 20 minut. To idealna opcja dla wszystkich zapracowanych osób, które pragną zjeść coś pysznego.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić rydze w śmietanie, w najprostszej wersji, by były naprawdę pyszne, to ten przepis sprawdzi się idealnie. Całość jest pełna smaku, a przy tym szalenie sycąca. Grzyby są również bardzo zdrowym wyborem. Są świetnym źródłem wielu witamin, w tym tych z grupy B, C, D, czy E. Dostarczają dużej ilości polifenoli, które wykazują działanie antyoksydacyjne i wspaniale chronią organizm przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych. To także fantastyczne źródło selenu, pierwiastka, który jest niezbędny do prawidłowego działania tarczycy.
Rydze w śmietanie są tak pyszne, że ciężko jest przejść obok nich obojętnie. Grzyby te często są wybierane, ze względu na to jak smaczne są i jak niewielu przypraw potrzebują. Grzyby leśne są świetnym urozmaiceniem codziennej diety, a świeże rydze charakteryzują się niesamowitym aromatem, który zachęca do ich spróbowania.
Alergeny w rydzach w śmietanie
Lista alergenów dla rydzy w śmietanie przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietanka kremowa 30%
Wartości odżywcze rydzy w śmietanie
To zdrowy dodatek do dań, który dostarcza sporo witamin i składników mineralnych.
Energia i białka
(253g)
Węglowodany
(253g)
Tłuszcze
(253g)
Witaminy
(253g)
Składniki mineralne
(253g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.