Rydze po cygańsku
- Rydze (grzyby) (500 g)
- Papryka czerwona - 2 sztuki (500 g)
- Cebula - 2 sztuki (200 g)
- Oliwa z oliwek - 2 łyżki (20 ml)
- Pomidory w puszce - 1,5 szklanki (400 g)
Przepis na rydze po cygańsku krok po kroku
Rydze oczyść, umyj, wrzuć do lekko osolonej wody i zagotuj. Gotuj ok. 30 min.
Odcedź, odstaw do wystudzenia i pokrój w paski.
Paprykę pokrój w kostkę, cebulę posiekaj w piórka.
Grzyby, paprykę, cebulę wrzuć na patelnię z olejem, zalej pomidorami i duś ok. 15 minut. Dopraw.
-
Bigos
-
Pierogi z kapustą i grzybami
-
Zupa grzybowa
-
Sos grzybowy
-
Krokiety
-
Bigos z kiszonej kapusty
-
Sos kurkowy
-
Krokiety z kapustą i grzybami
-
Kapusta z grzybami
-
Kapusta wigilijna
-
Zupa pieczarkowa z makaronem
-
Arancini
-
Kulebiak
-
Sos z kurkami
-
Sos z kurek
-
Polędwiczki w sosie kurkowym
-
Jajka faszerowane pieczarkami
-
Zupa grzybowa wigilijna
-
Dania z grzybami
Więcej informacji na temat rydzów po cygańsku
Rydze po cygańsku to świetna propozycja smacznego dania dla wszystkich miłośników grzybów i leśnych smaków. Rewelacyjnie sprawdzą się jako dodatek do głównego dania obiadowego z mięsem w roli głównej. To również posiłek, który zadowoli wegetarian i wegan. Nie musisz wykorzystywać go jako dodatek do innych dań, ponieważ świetnie smakuje także samodzielnie. Co więcej, kolejną zaletą tego dania jest to, że przepis na rydze marynowane po cygańsku jest niezwykle prosty, nie wymaga wyszukanych składników, specjalistycznego sprzętu, ani większych umiejętności kulinarnych. Z ich przygotowaniem poradzi sobie każdy, nawet najbardziej początkujący kucharz. Jeśli zastanawiasz się jak samodzielnie zrobić rydze w sosie cygańskim z przecierem pomidorowym, papryką i cebulą, jesteś w odpowiednim miejscu. Nasz przepis będzie dla Ciebie świetną wskazówką i inspiracją do tego jak przygotować sos z rydzów i papryki. Rydze po cygańsku możesz podawać na wiele sposobów, jako przystawka, dodatek do dań głównych, przetwory, czy sałatka z rydzami do słoików. Są bardzo aromatyczne i mają charakterystyczny smak, dzięki dodatkowi wielu przypraw, które wydobywają z tego dania to co najlepsze. Najlepiej sprawdzą się świeże i suszone zioła takie jak liście laurowe, ziele angielskie, majeranek, czy słodka papryka. W zależności od swoich indywidualnych preferencji możesz dodać więcej ostrych przypraw, na przykład czosnku, pieprzu, czy mielonych papryczek chilli jeśli preferujesz pikantne smaki. Pamiętaj, że rydze po cygańsku, ze względu na dużą zawartość grzybów i cebuli są daniem ciężkostrawnym. Mogą też powodować zgagę, czy nasilenie refluksu u osób z tendencją do ich występowania, zwłaszcza jeśli zostaną jednorazowo spożyte w dużych ilościach. Najlepiej wykorzystać świeże grzyby rydze, jeśli jednak nie masz do nich dostępu, spokojnie możesz wykorzystać również te suszone. Rydze po cygańsku możesz podawać odrazu po przygotowaniu lub zamknąć w słoikach w formie całorocznych przetworów.
Alergeny w rydzach po cygańsku
Lista alergenów dla rydzów po cygańsku przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na rydze po cygańsku
Wartości odżywcze rydzów po cygańsku
Połączenie grzybów, cebuli, sosu pomidorowego i papryki u osób z problemem zgagi/refluksu, może nasilać te dolegliwości.
Energia i białka
(400g)
Węglowodany
(400g)
Tłuszcze
(400g)
Witaminy
(400g)
Składniki mineralne
(400g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.