Ryby smażone w zalewie octowej
- Sandacz filet (1000 g)
- Mąka pszenna typ 500 - 5 łyżek (50 g)
- Ocet spirytusowy - 1 szklanka (250 ml)
- Cukier - 6 łyżek (60 g)
- Sól - 2 łyżki (20 g)
- Cebula - 2 sztuki (200 g)
Przepis na ryby smażone w zalewie octowej krok po kroku
Rybę umyj, osusz i podziel na mniejsze kawałki.
Obtocz w przyprawach i mące i podsmaż na patelni na złoty kolor z dwóch stron.
Cebulę pokrój w piórka.
Do dużego garnka wlej ok. 5-6 szklanek wody, dodaj ocet, cukier, sól, liście laurowe i ziele angielskie.
Dodaj cebulę, zagotuj i gotuj ok. 10 minut na średnim ogniu.
Rybę ułóż w słoikach i zalej zalewą. Szczelnie zamknij.
-
Szczupak
-
Flądra
-
Pstrąg pieczony
-
Pstrąg z piekarnika
-
Ryba po grecku tradycyjna
-
Karp w galarecie
-
Dorsz z piekarnika
-
Śledzie w occie
-
Ryby w occie
-
Ryba w galarecie
-
Śledzie z żurawiną i czerwoną cebulą
-
Ryba w panierce
-
Ryba faszerowana
-
Śledzie po kaszubsku
-
Śledzie salsa
-
Śledzie po meksykańsku
-
Ryba smażona
-
Ryba po grecku
-
Ryba na wigilię
Więcej informacji na temat ryb smażonych w zalewie octowej
Ryby smażone w zalewie octowej z cebulą do słoików, to niecodzienny i oryginalny pomysł na to, jak przyrządzić rybę. Świetnie sprawdzi się w formie przetworów, można ją wykorzystać jako dodatek do wielu dań. Można podawać ją również jako rybną przystawkę na spotkanie z rodziną lub przyjaciółmi, jak również jako potrawę na świąteczny, wigilijny stół. Zalewa octowa do ryb ma właściwości konserwujące, dzięki czemu, po zapasteryzowaniu i szczelnym zamknięciu w słoikach może być przechowywana przez dłuższy czas. Możesz więc za jednym razem przygotować większą ilość i nie martwić się o jej przygotowanie od początku za każdym razem, kiedy najdzie Cię ochota. Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić ryby smażone w zalewie octowej koniecznie czytaj dalej, aby poznać nasz prosty przepis, który będzie dla Ciebie świetną inspiracją i wskazówką. To naprawdę bardzo prost i z pewnością poradzisz sobie z tym, nawet jeśli nie masz większego doświadczenia w kuchni. Przepis na ryby smażone w zalewie octowej nie wymaga ani wyszukanych składników, ani specjalnego sprzętu, nie jest to też pracochłonna, ani czasochłonna potrawa. Możesz wybrać dowolny gatunek ryby, świetnie sprawdzi się na przykład śledź, karp, a także szczupak, czy sandacz. Dzięki wykorzystaniu zalewy octowej mięso jest delikatne i kruche, co więcej niewielkie ości obecne w mięsie ryb stają się dużo miększe. Aby przygotować domowe ryby smażone w zalewie octowej wystarczy, że doprawisz filety rybne, obtoczysz je w mące i usmażysz na patelni na oleju lub maśle. Przygotowanie zalewy octowej jest bardzo proste - wystarczy, że w garnku zagotujesz wodę, ocet, cukier, sól oraz pokrojoną cebulę. Ostatnim etapem jest przełożenie ryb do słoików i zalanie filetów gorącą zalewą octową. Ile octu dodać do zalewy? Można przyjąć, że na około 1,5 litra wody przypada 1 szklanka octu. Koniecznie poznaj nasz sprawdzony przepis na ryby smażone w zalewie octowej, który przygotujesz łatwo, prosto i przyjemnie.
Alergeny w rybach smażonych w zalewie octowej
Lista alergenów dla ryb smażonych w zalewie octowej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- sandacz filet
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
Wartości odżywcze ryb smażonych w zalewie octowej
Połączenie octu, soli i cebuli u osób z tendecją do refluksu może nasilać te dolegliwości, dlatego w takiej sytuacji najlepiej zacząć od niewielkich ilości.
Tłuszcze
(100g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.