Ryba w sosie pomidorowym
- Mintaj filet (700 g)
- Cebula - 3 większe sztuki (250 g)
- Bulion warzywny (300 ml)
- Przecier pomidorowy bez soli (70 g)
- Cukier (30 g)
Przepis na ryba w sosie pomidorowym krok po kroku
Cebulę pokrój w kostkę. Zeszklij na rozgrzanym oleju.
Przecier pomidorowy rozprowadź w bulionie. Dopraw solą, cukrem i pierzem, dodaj liść laurowy i ziele angielskie. Wlej do cebuli.
Całość gotuj na małym ogniu przez 25 minut. W między czasie wlej ocet.
Filety dopraw solą i pieprzem, obtocz w mące. Smaż, aż będą rumiane z obydwu stron.
Usmażone filety przełóż do sosu i gotuj razem 3-4 minuty.
Więcej informacji na temat ryby w sosie pomidorowym
Ryba w sosie pomidorowym to doskonała propozycja na pyszny obiad. Dobra ryba w sosie pomidorowym jest aromatyczna i zasmakuje nawet osobom nie przepadającym za rybami. Przepis na pyszną rybę w sosie pomidorowym jest łatwy do przygotowania, więc nie będziesz potrzebować dużego doświadczenia kulinarnego aby go wykonać. Do zrobienia tego dania będą Ci potrzebne następujące produkty spożywcze: filet z ryby, cebula, koncentrat pomidorowy, olej rzepakowy, mąka pszenna, ocet jabłkowy, bulion warzywny, sól, pieprz, liść laurowy, ziele angielskie.
Jak zrobić rybę w sosie pomidorowym? Na początek przygotuj sos pomidorowy. Cebulę pokrój w drobną kostkę, zeszklij na rozgrzanym oleju rzepakowym. Przecier pomidorowy wymieszaj z bulionem warzywny, podlej nim cebulę, dodaj liść laurowy, ziele angielskie, dopraw solą, cukrem i pieprzem i gotuj na wolnym ogniu przez 25 minut, w między czasie wlej ocet jabłkowy i wymieszaj. Następnie przygotuj rybę filety oprósz solą i pieprzem obtocz w mące i usmaż na patelni aż będą złote. Tak przygotowaną rybę przełóż do gorącego sosu pomidorowego i gotuj razem 3-4 minuty.
Pomidory są źródłem likopenu, który jest silnym związkiem przeciwutleniającym. Pomidory mają dobroczynny wpływ na układ krwionośny. Wzmacniają naczynia krwionośne. Dodatek cebuli sprawia, że danie nabiera jeszcze więcej prozdrowotnych właściwości. Cebula jest znana ze swych bakteriobójczych właściwości. Zawiera spore ilości potasu, obniżającego ciśnienie krwi. Jest też skarbnicą siarki, fosforu, magnezu i krzemu. mintaj jest bardzo często goszczącą na naszych stołach rybą. Jej mięso zawiera małe ilości tłuszczu. Ryby chude zawierają mniejsze ilości kwasów omega 3. Jest źródłem pełnowartościowego białka oraz witamin A,D,E i mikroelementów takich jak żelazo i jod. Jod jest pierwiastkiem wspomagającym pracę tarczycy. Ryby w diecie wpływają korzystnie na działanie całego organizmu. Kwasy Omega 3 zmniejszają ryzyko chorób układu sercowo - naczyniowego.
Podsumowując ryba w koncentracie pomidorowym to źródło przeciwutleniaczy chroniącymi nasz organizm. Smaczna ryba idealnie sprawdzi się na rodzinny obiad oraz lunch do pracy.
Alergeny w rybie w sosie pomidorowym
Lista alergenów dla ryby w sosie pomidorowym przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mintaj filet
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- bulion warzywny
Wartości odżywcze ryby w sosie pomidorowym
Ryba w sosie pomidorowym to danie pełne zdrowych kwasów omega 3 oraz przeciwutleniaczy zawartych w pomidorach. Może być daniem niskokalorycznym jeśli zrezygnujesz ze smażenia ryby i upieczesz ją w piekarniku. Mąkę pszenną do panierowania zamień na mąkę kukurydzianą lub żytnią.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.