Ryba w cieście naleśnikowym
- Dorsz filet (400 g)
- Mąka pszenna typ 550 (50 g)
- Mleko 3,2% (100 ml)
- Jajko (1 szt.)
- Olej rzepakowy (20 ml)
Przepis na rybę w cieście naleśnikowym krok po kroku
Filet pokrój na 4 porcje.
W miseczce przygotuj ciasto naleśnikowe. W tym celu dokładnie wymieszaj mąkę, jajko, mleko oraz szczyptę soli.
Kawałki ryby zamocz w przygotowanym cieście i usmaż na patelni z rozgrzanym olejem. Smaż z dwóch stron do momentu zarumienienia się ciasta.
-
Racuchy
-
Focaccia
-
Frytki z batatów
-
Paella
-
Zupa koperkowa
-
Domek z piernika
-
Roladki z tortilli
-
Zupa krem brokułowa
-
Roladki ze schabu
-
Zupa z ciecierzycy
-
Łazanki z kapustą
-
Dorsz pieczony
-
Makowiec japoński
-
Zupa krem z pomidorów
-
Tatar z łososia
-
Śledzie po japońsku
-
Makowiec na kruchym spodzie
-
Wiosenna zupa z botwiny z ziemniakami i jajkiem
-
Nowoczesne potrawy wigilijne
Więcej informacji na temat ryby w cieście naleśnikowym
Ryba w cieście naleśnikowym to przepis, który przygotujesz w około 25 minut, nie wymaga od Ciebie dużej wiedzy i umiejętności kulinarnych. Ciasto naleśnikowe do ryby przygotujesz z mąki, mleka, jajka, wody gazowanej oraz szczypty soli. Niezbędna będzie również ryba, którą po namoczeniu w cieście usmażysz na patelni. Z tym przepisie skorzystamy z fileta dorsza, jednak możesz użyć innej ryby. Filet z ryby w cieście naleśnikowym z warzywami gotowanymi na parze i pieczonymi ziemniakami będzie dobrym pomysłem na pyszny obiad.
Ciasto naleśnikowe do smażenia ryby zawdzięcza swoją delikatność i puszystość wodzie gazowanej, użytej do jego przygotowania. Jest to danie proste, a jednocześnie smaczne i bardzo wartościowe pod względem odżywczym, dlatego warto wypróbować go w swojej diecie. Dorsz zaliczany jest do tłustych ryb morskich. Jest źródłem selenu (szczególnie ważny przy niedoczynności tarczycy - jest on niezwykle ważny do prawidłowego funkcjonowania tego narządu), witamin B12, fosforu, witaminy D, A oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym kwasów z rodziny omega-3. Jego spożywanie pozytywnie wpływa na pracę serca, profilaktykę chorób układu krążenia, poprawę pracy układu odpornościowego. Kwasy omega-3 działają przeciwzapalnie. Witaminy zawarte w tej rybie wspomagają układ nerwowy oraz hormonalny. Ponadto zawartości witaminy B12 poprawia produkcję krwinek czerwonych. Dorsz jest dobrym źródłem białka i sprawdzi się jako produkt spożywczy w diecie osób aktywnych fizycznie. Warto zwrócić uwagę na włączenie do diety tłustych ryb morskich, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy synteza skórna witaminy D jest ograniczona, ponieważ są one jej dobrym źródłem.
Podsumowując dorsza w cieście naleśnikowym przygotujesz bardzo szybko. Świetnie sprawdzi się jako potrawa obiadowa. Dania rybne dobrze smakują z kapustą kiszoną i włączenie jej do diety znacząco podniesie wartość odżywczą potrawy. Zaleca się, aby w diecie ryby znajdowały się 2-3 razy w tygodniu, dlatego warto wypróbować ten przepis.
Alergeny w rybie w cieście naleśnikowym
Lista alergenów dla Ryby w cieście naleśnikowym przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Dorsz filet
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 550
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 3,2%
Wartości odżywcze ryby w cieście naleśnikowym
Energia i białka
(150g)
Węglowodany
(150g)
Tłuszcze
(150g)
Witaminy
(150g)
Składniki mineralne
(150g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.