Ryba pod pierzynką
- Dorsz filet - 2 filety (200 g)
- Marchewka - 2 szt (90 g)
- Śmietana 18% - 4 łyżki (100 g)
- Ser gouda (50 g)
Przepis na rybę pod pierzynką krok po kroku
Filety opłucz i osusz. Natrzyj je solą, pieprzem ziołowym i sokiem z cytryny. Ułóż ją w naczyniu żaroodpornym.
W garnku podgrzej śmietanę i połącz ją z solą, pieprzem i ziołami.
Na tarce o grubych oczkach zetrzyj marchewkę. Wyłóż ją na umieszczone w naczyniu filety. Całość polej sosem śmietanowym i zetrzyj na to ser.
Danie piecz w piekarniku nagrzanym do 180 stopni przez 30 minut.
Więcej informacji na temat ryby pod pierzynką
Ryba pod pierzynką to pomysł na zdrowe, ale również pięknie wyglądające danie, które przykuwa wzrok ilością kolorów. To świetna opcja dla osób na diecie, zwłaszcza lekkostrawnej, gdyż całość jest bardzo delikatna dla układu trawiennego.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić rybę pod pierzynką, która będzie niezwykle smaczna, a przy tym pełna smaku i witamin to ten przepis na pewno przypadnie ci do gustu. Całość jest bardzo smaczna, a pry tym wspiera zdrowie całego organizmu.
Ryba z tego przepisu jest tak pyszna, że ciężko jest przejść obok niej obojętnie.
Ryby wciąż pojawiają się za rzadko w naszym menu, a są naprawdę wspaniałą opcją na dostarczenie sobie dużej ilości witamin i składników mineralnych. Jednak głównym powodem dla którego ich obecność w diecie jest tak ważna jest duża zawartość zdrowych kwasów tłuszczowych z rodziny Omega 3. To one są odpowiedzialne za zwalczanie stanów zapalnych w organizmie, a także wspieranie układu nerwowego i odpornościowego. Dlatego są tak znaczące dla zdrowia całego ciała. Ten przepis to świetna opcja, by włączyć rybę do menu i cieszyć się jej wspaniałym smakiem.
To potrawa nie tylko smaczna, ale również bardzo zdrowa. Dostarcza sporo pełnowartościowego białka z ryby i jogurtu, a także dobroczynnych kwasów tłuszczowych i witamin. Marchew i pieczona rybą są wspaniałym duetem. Warzywo to jest lekko słodkie, a ryba bardzo delikatna. To dobra opcja również dla osób na diecie lekkostrawnej, gdyż nie obciąża układu trawiennego.
Można znaleźć wiele różnych przepisów na rybę pod pierzynką. Ta z przepisu jest delikatna, łagodna, ale bardzo smaczna. Dodatkowo jej przygotowanie zabierze niezbyt dużo czasu, dzięki czemu to najlepsza opcja dla wszystkich, którzy nie przepadają za zbyt długim siedzeniem w kuchni. Ten sprawdzony przepis zawsze się udaje i wspaniale komponuje się z ziemniakami i surówką. Tak przygotowana ryba pod kołderką jest niezwykle łatwa, a przy tym niesamowicie smaczna. W tym przepisie świetnie sprawdzi się dorsz pieczony, który jest rybą niezwykle delikatną. Całość zapiekana pod pysznym sosem będzie idealnym wyborem na obiad dla całej rodziny.
Alergeny w rybie pod pierzynką
Lista alergenów dla ryby pod pierzynką przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Dorsz filet
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietana 18%
- Ser gouda
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- pieprz ziołowy
Wartości odżywcze ryby pod pierzynką
To zdrowe danie, które dostarcza białka i zdrowych tłuszczów, warto połączyć je z kaszą i ziemniakami.
Energia i białka
(220g)
Węglowodany
(220g)
Tłuszcze
(220g)
Witaminy
(220g)
Składniki mineralne
(220g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.