Ryba po grecku tradycyjna
- Mintaj filet (1000 g)
- Mąka pszenna typ 500 (50 g)
- Olej rzepakowy (10 ml)
- Marchewka (2000 g)
- Pietruszka (200 g)
- Seler korzeniowy (150 g)
- Cebula (200 g)
- Por (240 g)
- Bulion drobiowy (250 g)
- Koncentrat pomidorowy (125 g)
Przepis na rybę po grecku tradycyjną krok po kroku
Bulion lub wodę zagotuj do wrzenia.
Świeży filet pokrój w niewielkie kawałki o szerokości około 3 cm. Przypraw pieprzem i solą.
Warzywa zetrzyj na tarce – użyj dużych oczek. Cebulę pokrój w kostkę a pora pokrój zaś w półplastry. Starte warzywa przełóż do dosyć dużego garnka i dolej domowy bulion. Zamiast bulionu można użyć gorącej wody. Dodaj sól. Gotuj warzywa około 25 minut. Pod koniec tego czasu dodaj liść laurowy (4 liście) i ziele angielskie (6 ziarenek).
Rybę obtocz w mące i smaż na rozgrzanym oleju na złoty kolor.
Z garnka z warzywami odlej ¾ szklanki powstałego wywaru i wymieszaj go z koncentratem pomidorowym. Po wymieszaniu dodaj całość do warzywa i ponownie całość zamieszaj by wszystko się połączyło. Dodaj przyprawy (sól, pieprz, oregano, bazylia, słodka papryka) – ilości według własnego uznania.
Usmażoną rybę wyłóż do naczynia żaroodpornego. Na rybę wyłóż ugotowane warzywa. Odstaw całość do wystudzenia.
Tuż przed podaniem posiekaj natkę pietruszki i posyp danie.
-
Bigos staropolski
-
Sernik
-
Pierogi ruskie
-
Sałatka jarzynowa
-
Śledzie pod pierzynką
-
Gołąbki
-
Sernik z brzoskwiniami
-
Pierogi leniwe
-
Gołąbki bez zawijania
-
Pierogi z kapustą i grzybami
-
Kutia
-
Pierogi z mięsem
-
Pierożki z mięsem
-
Makowiec
-
Krokiety
-
Sernik z wiaderka
-
Krokiety z pieczarkami
-
Seromakowiec
-
Potrawy na wigilię
Więcej informacji na temat ryby po grecku tradycyjnej
Tradycyjna receptura przygotowania ryby po grecku jest banalnie prosta, ponieważ danie nie jest bardzo pracochłonne, jak również czas przygotowania nie przekracza 1 godziny. Marchew nadaje lekkiej słodyczy potrawie, przez co danie jest bardzo przyjemne i delikatne w smaku. Jeżeli lubisz ostrzejsze smaki możesz oczywiście dodać swoje ulubione przyprawy lub dodatki tak, by potrawa spełniała Twoje oczekiwania pod względem ostrości. Dobra ryba z warzywami to przepis, który jest lekki i prosty do przygotowania. Ta wersja sprawdzi się zarówno dla dzieci jak i dla osób starszych ze względu na to, że jest to bardzo lekkostrawna potrawa.
Alergeny w rybie po grecku tradycyjnej
Lista alergenów dla Ryby po grecku tradycyjnej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mintaj filet
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Seler korzeniowy
- Bulion drobiowy
Wartości odżywcze ryby po grecku tradycyjnej
Energia i białka
(340g)
Węglowodany
(340g)
Tłuszcze
(340g)
Witaminy
(340g)
Składniki mineralne
(340g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.