Ryba po angielsku
- Sandacz filet (500 g)
- Mąka pszenna typ 500 (150 g)
- Mleko 3,2% - pół szklanki (125 ml)
- Jajko (1 szt.)
- Proszek do pieczenia - 1 płaska łyżeczka (5 g)
- Olej rzepakowy - 5 łyżek stołowych (50 ml)
Przepis na rybę po angielsku krok po kroku
Do miski przesiej mąkę.
Następnie do mąki dodaj proszek do pieczenia, szczyptę soli oraz pieprzu, pół szlai wody, mleko oraz jajko.
Składniki wymieszaj do powstania jednolitego ciasta.
Ciasto odstaw na 15 minut.
Na patelni rozgrzej olej.
Rybę maczaj w cieście i smaż na rozgrzanym oleju z dwóch stron na złoty kolor.
Gotową rybę podawaj z ulubionymi dodatkami.
Więcej informacji na temat ryby po angielsku
Ryba po angielsku to ryba smażona w panierce z ciasta zbliżonego do ciasta naleśnikowego. Najlepsza ryba po angielsku to doskonały pomysł na obiad dla całej rodziny. Filet z sandacza w ciście świetnie smakuje z dodatkiem frytek oraz surówek przygotowanych na bazie świeżych warzyw. Przepis na rybę po angielsku jest bardzo prosty i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do wykonania dania potrzebne będą następujące produkty spożywcze: sandacz filet, mąka pszenna, mleko, jajka, proszek do pieczenia, olej rzepakowy, sól oraz pieprz. Danie jest bardzo szybkie w przygotowaniu.
Jak zrobić rybę po angielsku? Do miski przesiej mąkę. Następnie do mąki dodaj proszek do pieczenia, szczyptę soli oraz pieprzu, pół szlai wody, mleko oraz jajko. Składniki wymieszaj do powstania jednolitego ciasta. Ciasto odstaw na 15 minut. Na patelni rozgrzej olej. Rybę maczaj w cieście i smaż na rozgrzanym oleju z dwóch stron na złoty kolor. Gotową rybę podawaj z ulubionymi dodatkami.
Sandacz jest rybą jeziorną, przez niewielką zawartość tłuszczu ogółem zawiera też wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3. Jest za to źródłem pełnowartościowego białka oraz witamin A, D, E i składników mineralnych takich jak żelazo i jod. Jod jest pierwiastkiem wspomagającym pracę tarczycy. Ryby w diecie wpływają korzystnie na działanie całego organizmu. Kwasy omega-3 zmniejszają ryzyko chorób układu sercowo — naczyniowego. Sandacz dobrze sprawdzi się na dietach redukcyjnych oraz u osób w podwyższonym poziomem cholesterolu.
Podsumowując smaczne ryby w cieście to doskonała propozycja na dodatek do obiadu. Pyszne danie doskonale smakuje z dodatkiem smażonych lub pieczonych frytek oraz surówek ze świeżych warzyw. Aby posiłek był mniej kaloryczny, warto wybrać frytki pieczone. Ryba stanowi doskonałe źródło wielu cennych składników odżywczych, które spożywane w odpowiedniej ilości pozytywnie wpływają na funkcjonowanie organizmu. Proste danie jest dobre do spożycia bezpośrednio po przygotowaniu i najlepiej smakuje na ciepło.
Alergeny w rybie po angielsku
Lista alergenów dla ryby po angielsku przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- sandacz filet
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- Proszek do pieczenia
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 3,2%
Wartości odżywcze ryby po angielsku
Ryba po angielsku to doskonała propozycja na smaczny dodatek do obiadu. Smażona ryba nie jest wskazana w diecie osób zmagających się z problemami ze strony przewodu pokarmowego.
Tłuszcze
(220g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.